جمعه 07 اردیبهشت 1397 09:30:54

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 40457

تاریخ انتشار : 09/04/1395 - 23:17

میراثی از گذشتگان

مراسم افطاردهی در روستای گلناب دره سوادكوه+تصاویر

تصاویری از مراسم افطاردهی در روستای گلناب دره سوادكوه را مشاهده می کنید.

مراسم افطاردهی در روستای گلناب دره سوادكوه+تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین، افطاردهی در روستاها، احیای میراثی که از گذشتگان بر جای مانده است و با توجه به فراموشی بسیاری از فرهنگ‌های قدیمی، مردم سوادکوه همچون شهرستان‌های مختلف این استان و کشور توجه خاصی به اطعام‌دهی در این ماه عزیز دارند.

آقای کمالی دامدار سوادکوهی ساکن روستای گلناب دره از توابع منطقه ولوپی  به همراه خانواده خود بيش از 40 سال است كه هرساله در يكی از شب‌های ماه مبارك رمضان میزبان اهالی این روستا هستند.

علاوه بر اهالی روزه‌دار این روستا برخی افرادی که برای شرکت در مراسم‌های ماه مبارک رمضان از شهرهای مختلف به سرزمین پدری و مادری خود آمده‌اند نیز در ایام ماه مبارک رمضان، با شور و هیجان خاصی خود را به این سفره با برکت می‌رسانند تا با بازکردن روزه در این سفره ساده افطاری، از برکات معنوی آن برخوردار شوند.

ماه رمضان ماه تقویت دین و اعتقادات در وجود انسان است و برپایی این سفره‌های افطاری گرچه ساده است اما در درون خود سازندگی بسیاری دارد و اعتقادات و توجه به ارزش‌های دینی را به خصوص در نزد نسل جوان افزایش می‌دهد.

افطاردهی، سنتی حسنه و پسندیده است که این روز‌ها با کمترین هزینه و با صفای باطن در بسیاری از نقاط  شهرستان سوادکوه برگزار می‌شود.

عکس: ابوالفضل ذاکری

 دیدگاه شما در مورد : مراسم افطاردهی در روستای گلناب دره سوادكوه+تصاویر

مراسم افطاردهی در روستای گلناب دره سوادكوه+تصاویر

  • پربازدیدترین ها