چهار شنبه 30 خرداد 1397 10:00:53

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40419

تاریخ انتشار : 07/04/1395 - 15:32

اعلام زمان رونمایی از البسه کاروان ایران در ریو

مراسم رونمایی از البسه اعضای کاروان ایران در سی و یکمین دوره بازی های المپیک یکشنبه هفته آینده برگزار می شود.

اعلام زمان رونمایی از البسه کاروان ایران در ریو

به گزارش سوادکوه آنلاین، ۳۰۰ دست از البسه کاروان المپیک ایران برای حضور در بازی های ۲۰۱۶ ریو در قالب اولین محموله اواخر خردادماه به صورت هوایی به ایران رسید و پس از یک هفته از گمرک ترخیص و تحویل مسئولان کمیته ملی المپیک شد. البته طبق توافق صورت گرفته میان این کمیته با شرکت چینی تولید کننده البسه کاروان ایران، دومین محموله البسه کاروان امام رضا (ع) نیز که شامل ۷۰۰ دست باقیمانده لباس ها می شود، در قالب دومین محموله به صورت دریایی و حداکثر تا ۲۰ تیرماه به ایران می رسد اما تا پیش از آن مراسم رونمایی از این البسه برگزار خواهد شد. 

طبق هماهنگی های صورت گرفته این مراسم یکشنبه هفته آینده با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک و برخی از اعضای کاروان ایران در محل این کمیته برگزار خواهد شد. 

البسه کاروان ایران برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو شامل ۱۸ تکه است. برای نخستین‎بار در طول تاریخ، شَمای البسه اعضای کاروان المپیکی ایران برگرفته از طرح‎های اسلامی، اسلیمی و ایرانی است. در طرح ارائه شده که با همفکری انجمن ملی طراحان نهایی شد، قالب رنگ لباس سفید که نماد صلح و آرامش است، همراه با رنگ آبی می باشد. رنگ آبی برگرفته از خلیج فارس است ضمن اینکه گنبد مسجد لطف‌الله اصفهان هم الگو و نمونه ای برای به کار بردن طرح اسلیمی در این لباس بود. نماد پرچم ایران هم یکی از طرح هایی است که در لباس کاروان المپیکی ایران به چشم می خورد. 


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : اعلام زمان رونمایی از البسه کاروان ایران در ریو

اعلام زمان رونمایی از البسه کاروان ایران در ریو

  • پربازدیدترین ها