چهار شنبه 27 دی 1396 00:52:35

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40374

تاریخ انتشار : 06/04/1395 - 12:13

جروزالم پست:

هدف اول F-35 جمع آوری اطلاعات و مقابله با نفوذ ایران است

یک روزنامه صهیونیستی نوشت: مقابله با تلاش‌های ایران در انتقال سلاح در خاورمیانه، کمک به حزب‌الله، نفوذ مجدد در باریکه غزه و مقابله با شکل دادن حمله به اسرائیل از جنوب سوریه از جمله اهداف ماموریتی جنگنده‌های «اف -۳۵» هستند.

هدف اول F-35 جمع آوری اطلاعات و مقابله با نفوذ ایران است

به گزارش سوادکوه آنلاین، روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی پیرامون دریافت اولین جنگنده‌های «اف-35» ساخت آمریکا به مقصد نیروی هوایی رژیم صهیونیستی نوشت: نیروی هوایی اسرائیل به سرعت از جنگنده‌های اف-35 به عنوان پرنده‌های رادارگریز در عملیات روزانه بهره می‌جوید.

به گفته ژنرال «طال کلمان» رییس ستاد مشترک ارتش اسرائیل ، این هواپیماها تا قبل از دسامبر سال 2017 دریافت و عملیاتی خواهند شد. بدین مفهوم که بین زمان دریافت و آغاز ماموریت آن‌ها در اسرائیل فاصله کمی خواهد بود.

 جرزوالم پست با اشاره به جایگزین شدن «اف-35 » به جای جنگنده‌های «اف-15 و 16» نوشت: این جنگنده‌ها برای امنیت اسرائیل حیاتی هستند و «اف- 35 » عملیات خود را در سطح قبلی و به طور نامحسوسی در خاورمیانه آغاز می‌نماید.

براساس این گزارش، اولویت نخست ماموریت محوله بر این جنگنده‌ها جمع آوری اطلاعات در این سو و آن سوی دشمنان اسرائیل است. این جنگنده‌ها به طور همزمان داده‌های جمع آوری شده را به شبکه اینترانت نظامی انتقال می‌هند و برتری که نسبت به جنگنده‌های نسل گذشته دارند این است که بدون نیاز به شکل دهی اسکادرانی، می‌توانند با تهدیدها مقابله نمایند یعنی هرکدام از آن‌ها به تنهایی قادر است با موشک‌های سطح به هوای پیشرفته در حالی‌که دور از مرزها در حال گشت زنی هستند، مقابله نمایند. این جنگنده‌ها باید توانایی حملات هجومی مخفیانه را نیز داشته باشند.

جروزالم پست در ادامه با اشاره به این‌که نیروی هوایی رژیم اسرائیل چهارشنبه گذشته به طور رسمی چند نمونه از جنگنده‌های «اف-35 » را دریافت کرد، نوشت: مقابله با تلاش‌های ایران برای انتقال سلاح در سطح خاورمیانه، کمک به حزب‌الله لبنان  و تلاش برای نفوذ مجدد در باریکه غزه و  ایده شکل دادن هسته‌های جنگی در جنوب سوریه و حمله به اسرائیل از جمله اهداف جنگنده‌های «اف -35» هستند.

در انتهای این گزارش، بر انجام عملیات پنهانی از سوی این جنگنده‌ها که اغلب به افکار عمومی یا رسانه‌ها  اطلاع داده نمی شوند، اشاره شده است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : هدف اول F-35 جمع آوری اطلاعات و مقابله با نفوذ ایران است

هدف اول F-35 جمع آوری اطلاعات و مقابله با نفوذ ایران است