یکشنبه 03 تیر 1397 18:57:51

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40323

تاریخ انتشار : 02/04/1395 - 12:50

گرگیجه زنجیره‌ای درباره نسبت دولت قبل با فیش‌های نجومی

یک روزنامه حامی دولت مدعی شد فیش‌های‌ نجومی چند صد میلیون تومانی را مدیران باقی مانده از دولت قبل کشف و منتشر کرده‌اند!

به گزارش سوادکوه آنلاین، در حالی که مقامات دولتی برای طفره از مسئولیت پاسخگویی درباره فیش‌های حقوقی نجومی آن را گردن دولت قبل می‌اندازند، یک روزنامه حامی دولت مدعی شد فیش‌های‌ نجومی چند صد میلیون تومانی را مدیران باقی مانده از دولت قبل کشف و منتشر کرده‌اند!

آفتاب یزد در تیتر اول خود (پاس روی تور مشکوک) نوشت: از زمان قطعی شدن ترکیب وزرا، مدیران میانی، استانداران و نیز فرمانداران دولت حسن روحانی، رسانه‌های عمدتاً همسو با دولت و در اصطلاح حامی دولت بارها و بارها هشدار داده بودند که اصرار بر ادامه کار با مدیرانی با مهر و پلاک احمدی‌نژادی در مواقعی حساس دردسرساز خواهد بود و نیز خاطرنشان ساخته بودند که این بی‌احتیاطی محض حسن روحانی در چینش نیروهای سیاسی - اجرایی در نهایت وی را دچار چالش‌هایی عدیده خواهد ساخت و اما از آن جایی که دولت چندان به حرف دلسوزان مطبوعاتی خود توجهی نداشت این روزها شاهد این حقیقت تلخ هستیم که برخی با دادن آشکارای پاس‌های روی تور و برخی دیگر با اهدای پنالتی‌هایی مشکوک دولت را رو در روی مردم قرار داده‌اند! رو در رو قراردادنی که به یک بازه زمانی خاص نیز محدود و منحصر نخواهد بود.

این روزنامه می‌افزاید: وقتی می‌خوانیم که روزنامه گاردین نوشته است: «این رسوایی در برهه‌ای بسیار حساس برای روحانی رخ می‌دهد، چرا که وی برای بهبود وضعیت اقتصادی همانطور که از توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها انتظار می‌رفت، به شدت تحت فشار است. با وجود آنکه بازار مبادلات ارزی کمی ثبات یافته، اما اقتصاد ایران همچنان راکد است و کارگران در ماه‌های اخیر در سراسر کشور برای دستمزد و حق بازنشستگی بالاتر اعتراض کرده‌اند.» به این مهم پی‌خواهیم برد که دو ضلع از سه ضلع طلایی کی! کی و کجا رعایت شده است یعنی با عبور از کی! کی و کجای این افشاگری‌ها با نهایت دقت رعایت شده است.

این روزنامه ادامه می‌دهد: سوء استفاده از بیت‌المال، برداشت‌های غیرقانونی به نام حقوق یا پروژه‌ای پیچیده به نام افشای فیش‌های حقوقی در روزهایی که «رکود» و «بیکاری»! گریبان بسیاری از خانواده‌های ایرانی را سفت و سخت چسبیده است، موجی از ناراحتی و حتی عصبانیت را به دنبال داشته است. در این میان اما دولت با تمام تلاش‌هایی که در راه بازگرداندن آرامش به جامعه ملتهب شده انجام می‌دهد به دلیل آنچه آن را باید «ضعف تیم رسانه‌ای دولت» نام نهاد! عملاً ناکام بوده است تا جایی که عذرخواهی نوبخت هم نتوانست اندکی این ناراحتی و عصبانیت را التیام بخشد.

آفتاب یزد با بیان اینکه ماجرای فیش‌های حقوقی می‌تواند تبدیل به یک «فیش گیت» دردسرساز شود! نوشت: ماجرای ساده‌ای نیست که بتوان با یک عذرخواهی یااطلاع‌رسانی نصفه و نیمه آن را در اصطلاح رفع و رجوع کرد، بلکه ماجرایی برنامه‌ریزی شده و در قالب پروژه‌ای چندلایه است که می‌تواند همچون یک «تله انفجاری» عمل کرده، بخش‌های وسیعی از تلاش‌های دولت در رفع «رکود» و «بیکاری» و به ثمر رساندن برجام و نتیجه به دست آمده از مذاکرات سخت و نفسگیر هسته‌ای را تحت‌الشعاع قرار داده و حتی سعی و کوشش دولت را بلااثر یا دست کم، کم اثر جلوه دهد. بنابراین گزارش، حتی توضیحات مطرح شده از سوی مقامات دولتی مبنی بر اینکه بخشی از مبالغ مطرح شده در رسانه‌ها، مربوط به معوقات مدیران از سال قبل است، نتوانسته خشم عمومی را کاهش دهد، به خصوص اینکه افشاگری‌ها در مورد حقوق‌های به شدت بالا در دیگر بخش‌های دولت همچنان ادامه دارد!

این رویه یعنی افشای فیش‌های حقوقی می‌تواند در طرح‌هایی دیگر و این بار در ماه‌های نزدیک‌تر به انتخابات ریاست جمهوری تکرار شود! رویه‌ای که تا اینجای ماجرا توانسته است بخش‌هایی از جامعه را دچار تحیر! ناراحتی و حتی عصبانیت! نماید.

روزنامه آفتاب یزد توضیح نداده که چگونه می‌توان هم «پرداخت فیش‌های نجومی» و هم «انتشار این فیش‌های مورد اعتراض مردم» را به مدیران احمدی‌نژادی و باقی مانده از دولت قبل نسبت داد؟ اولاً مدیران ارشد دولتی پس از روی کارآمدن اکثریت قریب به اتفاق مدیران دولت قبل را برکنار کردند؟ ثانیاً اگر مدیران آن دولت خود آلوده فیش‌های نجومی باشند، چگونه حاضرمی‌شوند افشاگری کنند؟ و اگر گفته شود آنها خود پاکند و افشاگری کرده‌اند، که این خود دلیل بر سلامت مدیران قبلی نسبت به برخی مدیران ویژه‌خوار فعلی و در حقیقت نفی ادعای شروع فیش‌های نجومی از دولت قبل است! 


منبع : کیهان
دیدگاه شما در مورد : گرگیجه زنجیره‌ای درباره نسبت دولت قبل با فیش‌های نجومی

گرگیجه زنجیره‌ای درباره نسبت دولت قبل با فیش‌های نجومی

  • پربازدیدترین ها