چهار شنبه 27 دی 1396 08:52:24

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 40010

تاریخ انتشار : 23/03/1395 - 09:49

مديركل راه آهن شمال خبر داد

جابجایی یک میلیون و 200 هزار نفر مسافر توسط قطار در سال 94 / رشد 6 درصدی انتقال بار از مسیر ریلی کشور

مديركل راه آهن شمال ازجابجایی یک میلیون و 200 هزار نفر مسافر توسط قطار در سال 94 و رشد 6 درصدی انتقال بار از مسیر ریلی کشور خبر داد.

جابجایی یک میلیون و 200 هزار نفر مسافر توسط قطار در سال 94 / رشد 6 درصدی انتقال بار از مسیر ریلی کشور

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، یوسف گران‌پاشا در بازدید از طرح «شبه نو‌سازی خط شیر‌گاه به زیراب» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در  سال 73 باز‌سازی و نو‌سازی خط سوادکوه انجام شد و در سال جاری نیز 42 کیلومتر فاصله بین شیر‌گاه تا زیراب در پروژه نو‌سازی خط اجرایی می‌شود.


وی  تصریح کرد: طرح نو‌سازی خط شیر‌گاه به زیراب با هزینه 28 میلیارد تومان اجرایی می‌شود و مقاوم‌سازی پل‌ها هم در دستور کار ما قرار دارد، با توجه به اینکه خط ما خط گرم و تردد در آن مداوم است و اصلاح 6 کیلومتر از تونل‌ها که حدود 30 سانتی‌متر ارتفاع از کف دارند نیز اجرایی می‌شود.


مدیر‌کل راه‌آهن شمال به قرار‌داد‌های اقتصادی و فعال شدن راه آهن گرگان – اینچه‌برون و ارتفاع واگن‌های کشور روسیه، اشاره کرد وگفت: برداشت از اختلاف 30 سانتی‌متر کف تونلها برای عبور واگن‌های روسیه و برقی کردن مسیر راه‌آهن گرگان تا اینچه‌برون در دستور کار قرار دارد و کف تونل تا ۷۰سانت برای «گاباریت» گرفته شد.


گران‌پاشا ضمن عذرخواهی از مسافران مسیر راه‌آهن شمال که در اجرای پروژه شبه نو‌سازی خط شیر‌گاه به زیراب دچار تاخیر 10 دقیقه تا یک ساعت می‌شوند، خاطر نشان کرد: فاصله مسیر ریلی شمال حدود 400 کیلو‌متر است و 60 درصد مسیر ریلی شمال در داخل شهر‌ها، روستا‌ها و زمین‌های کشاورزی قرار دارد.


وی  افزود: حریم راه‌آهن 17 متر است و رعایت آن نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و در سال 95 تعداد 3 فوتی به دلیل برخورد با قطار ثبت شده است.


مدیر‌کل راه‌آهن شمال به ظرفیت بار 2 و نیم میلیون تنی در راه‌آهن شمال اشاره و تصریح کرد: سال گذشته یک و نیم میلیون تن بار منتقل شده است و یک میلیون تن ظرفیت خالی آن با فعال شدن راه آهن گرگان – اینچه‌برون پوشش داده می‌شود.


گران‌پاشا در پایان با اشاره به جابجایی یک میلیون و 200 هزار نفر مسافر توسط قطار در سال 94 اظهار کرد: انتقال بار از جاده به ریل مورد تاکید مقام معظم رهبری، دولت و مجلس است و شاهد رشد 6 درصدی انتقال بار از مسیر ریلی کشور بودیم.

 دیدگاه شما در مورد : جابجایی یک میلیون و 200 هزار نفر مسافر توسط قطار در سال 94 / رشد 6 درصدی انتقال بار از مسیر ریلی کشور

جابجایی یک میلیون و 200 هزار نفر مسافر توسط قطار در سال 94 / رشد 6 درصدی انتقال بار از مسیر ریلی کشور