شنبه 02 تیر 1397 03:00:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39991

تاریخ انتشار : 22/03/1395 - 09:11

کاخ سفید: نفوذ ایران در میان نیروهای عراقی باعث نگرانی ماست

وزیر خارجه عراق می‌گوید سردار سلیمانی مشاور نظامی و میهمان رسمی دولت عراق است اما نماینده اوباما در ائتلاف می گوید «نفوذ زیاد» ایران در میان گروه‌های مقاومت مردمی عراق، باعث نگرانی واشنگتن و بغداد است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، «برت مک‌گورگ» نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در ائتلاف ضدداعش امشب در میان خبرنگاران در سالن کنفرانس خبری کاخ سفید حاضر شد و در خصوص آخرین وضعیت مبارزه با داعش در عراق و سوریه گزارش داد.

مک‌گورگ ابتدا به روند عقب‌نشینی تروریست‌های داعش از مواضع خود اشاره کرد و گفت که بر اساس آخرین آمار آمریکایی‌ها، نیروهای داعش در ماه‌های اخیر، 20 درصد از اراضی تحت اشغال در سوریه و 40 درصد از تصرفات خود در عراق را از دست داده‌اند.

وی سپس به نبرد ارتش عراق و نیروهای مردمی این کشور برای بازپس‌گیری شهر فلوجه اشاره کرد و گفت: «گروه‌های مردمی (مقاومت) عراق عمدتاً شیعه هستند و ایران نفوذ بسیار زیادی در میان این گروه‌ها دارد، در تماسی که دیروز با سفارتمان در بغداد داشتم، این مطلب را متذکر شدم که هم ما و هم دولت عراق، در این خصوص نگران‌اند.»

«ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق در هفته گذشته 2 نوبت متذکر شد که سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به عنوان مشاور نظامی رسمی دولت عراق و با اطلاع کامل بغداد در این کشور به ارتش عراق در مبارزه با داعش کمک می‌کند.

یکی از خبرنگاران به گزارش‌های تأییدنشده برخورد نامناسب نیروهای مردمی با ساکنان فلوجه اشاره کرد که مگ‌گورک در پاسخ گفت: «ما هم در این خصوص نگران‌ایم ولی می‌دانیم که این نیروها تحت فرماندهی و کنترل ارتش عراق فعالیت می‌کنند و آیت‌الله العظمی سیستانی (Grand Ayatollah) و مقتدی‌صدر هم سخنان (تذکرات) درستی در این خصوص داشته‌اند.»


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : کاخ سفید: نفوذ ایران در میان نیروهای عراقی باعث نگرانی ماست

کاخ سفید: نفوذ ایران در میان نیروهای عراقی باعث نگرانی ماست

  • پربازدیدترین ها