دوشنبه 28 خرداد 1397 23:32:42

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39872

تاریخ انتشار : 18/03/1395 - 08:32

صنعت ساختمان سازی اسرائیل در دستان شرکت ترکیه‌ای

شرکت ساختمان‌سازی «یلماز» ترکیه، با ۱۲۰۰ کارگر ترک، پروژه‌های ساختمان‌سازی بسیاری را در «تل آویو»، مرکز رژیم صهیونیستی به راه انداخته و به نوعی صنعت ساختمان‌سازی در این شهر را بدست گرفته است.

صنعت ساختمان سازی اسرائیل در دستان شرکت ترکیه‌ای

به گزارش سوادکوه آنلاین، شرکت «یلماز» ترکیه به مالکیت برادران «احمد یلماز» و «عدنان یلماز»، آسمان‌خراش‌های بسیاری را در ترکیه ساخته یا در حال اتمام پروژه‌های خود است.

پایگاه خبری «مارکر» در گزارشی نسبتا مفصل در این باره نوشته است که این شرکت نیمی از آسمان‌ خراش‌هایی که در حال حاضر در تل آویو ساخته می‌شود را در دست گرفته و برای تمامی پروژه‌های خود کارگرانی از ترکیه را استخدام کرده است.

بنا به این گزارش، این موضوع به حدی است که شرکت‌های اسرائیلی به همراه اتحادیه‌های کارگری در اعتراض به جذب کارگران خارجی از سوی این شرکت، به دادگاه شکایت کرده‌اند؛ اما شکایتشان به جایی نرسیده است.

پایگاه خبری مارکر می‌افزاید: این شرکت در ساخت برج‌های مسکونی و تجاری مشغول است و ساخت چندین برج معروف تل آویو همچون برج‌های «عزیری ایلی»، مرکز پزشکی جدید در «اسدود»، بخش جدید بیمارستان «اخیلوف» و بیمارستان «هداسا» و هفت برج مسکونی در منطقه «تسامیرت» در شمال شرق تل آویو به دست این شرکت بوده است.

همکاری‌های اقتصادی رژیم صهیونیستی و ترکیه، با وجود ادعای ترکیه مبنی بر حمایت از مردم غزه و فلسطین در ماههای اخیر شکل علنی‌تری به خود گرفته است.

«یووال اشتاینیتز» یکی از مقامات نزدیک به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تاریخ 13 خرداد گذشته در مصاحبه با یک شبکه رادیویی گفت: «می توانم بگویم که ما با موفقیت بررسی 90 درصد از موضوعات را (در مذاکرات با ترکیه) به پایان رسانده‌ایم.»

فروش گاز از اسرائیل به ترکیه، یکی از مهم‌ترین مذاکراتی است که آنکارا و تل آویو درباره آن در حال توافق هستند.

اشتاینیتز با بیان اینکه قرارداد فروش گاز فلسطین اشغالی به ترکیه تقریبا نهایی شده، افزود: «منافع عظیمی برای دو طرف (در این توافق) از جمله منافع استراتژیک، انرژی و اقتصادی، وجود دارد».

پیش از آن نیز «مصطفی سارنیک» سفیر ترکیه در تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن ابراز امیدواری نسبت به رسیدن به توافقات عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرده بود در کمتر از دو ماه دیگر، دو طرف تفاهمنامه‌ای را امضا خواهند کرد.

در همین حال در تاریخ 25 اردیبهشت گذشته، روزنامه حریت ترکیه بررسی مسئله عادی سازی روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی پرداخته و تاکید کرده بود که آنکارا و تل‌آویو برای اینکه از نقشه‌های یکدیگر مطلع شوند، قصد احیای روابط خود را دارند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : صنعت ساختمان سازی اسرائیل در دستان شرکت ترکیه‌ای

صنعت ساختمان سازی اسرائیل در دستان شرکت ترکیه‌ای

  • پربازدیدترین ها