پنج شنبه 31 خرداد 1397 07:26:58

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39815

تاریخ انتشار : 16/03/1395 - 09:12

فتوای قتل عام علویان صادر شد

مفتی سابق گروه تروریستی جبهه النصره با استناد به گفته‌های ابن تیمیه، فتوای تازه‌ای علیه علویان سوریه صادر کرد.

فتوای قتل عام علویان صادر شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، پایگاه اینترنتی "وطن" نوشت، "سامی العریدی"، با استناد به سخنان کسانی که آنان را علمای مسلمان نامید، جنگ علیه علویان سوریه را خواستار شد. البته او توضیح نداد که منظورش، تنها، جنگ با افراد مسلح علوی است یا غیر نظامیان علوی را نیز شامل می‌شود.    

العریدی گفت: «امام غزالی گفته است که باید مانند مرتدان با آنان رفتار شود؛ لذا واجب است زمین از آنان پاکسازی شود». 

او، با استناد به گفته‌های پیامبر تکفیری‌ها یعنی ابن تیمیه، هم ادعا کرد: «ابن تیمیه نیز گفته است که آنان "نصیریان" (علویان)، از یهود، نصاری و حتی بسیاری از مشرکین، کافرترند. لذا زیان آنان برای امت محمد(ص) بزرگتر از ضرر کفار محارب می‌باشد».  

العریدی در بخش دیگری از سخنان خود نیز، در توجیه جنایت‌ها و خونریزی‌های تروریست‌های تکفیری، گفت: «انتقال از مرحله‌ای به مرحله دیگر آسان نیست؛ بلکه با فتنه، قتل و نبرد همراه است تا صف‌ها از یکدیگر متمایز، قلب‌ها مورد امتحان و اهل حق آشکار شوند».  

اظهارت تکفیری العریدی در حالی علیه علویان مطرح می‌شود که آتش تکفیر سلفیان پیرو ابن تیمیه، تنها دامان علویان را نگرفته، بلکه شیعیان و حتی اهل سنت را نیز شامل شده است. 

ابن تیمیه، که در قرن ۸ هجری زندگی می‌کرد، سر چشمۀ وهابیت و پیشگام تکفیر شیعیان و دوست‌داران اهل بیت(ع) است که سعودی‌ها او را شیخ‌الاسلام می‌نامند. انحرافات فکری او سبب شد که حاکم وقت شام، با درخواست علمای اهل سنت، او را به زندان افکند. زندگی زیان‌بار او سرانجام در زندان به پایان رسید. 

محمد بن عبدالوهاب در قرن ۱۲ هجری، فرقه استعماری وهابیت را با استفاده از عقاید تکفیری ابن تیمیه ابداع کرد.


منبع : مشرق

Errn : 003

در حال حاضر مشکلی در رابطه با تنظیمات بانک اطلاعاتی وجود دارد!!!

لطفا دقایقی دیگر سعی کنید.

باتشکر.

Site Admin