جمعه 01 تیر 1397 00:28:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39801

تاریخ انتشار : 15/03/1395 - 12:55

اشپیگل خبر داد

خنثی شدن طرح حمله تروریستی داعش در آلمان

هفته نامه "اشپیگل" از دستگیری مظنونین ترور وابسته به گروه داعش که قصد حمله تروریستی گسترده ای در شهر دوسلدورف آلمان را داشتند خبر داد.

خنثی شدن طرح حمله تروریستی داعش در آلمان

به گزارش سوادکوه آنلاین، رسانه های آلمان جزئیات جدیدی درباره تصمیمات گروه تروریستی داعش برای حملات تروریستی در آلمان را منتشر کرده اند.

به گزارش هفته نامه اشپیگل، ظاهرا یک حمله تروریستی از طرف داعش با حدود 10 عامل ترور در شهر دوسلدورف آلمان تصمیم گیری شده بود .

هفته نامه "اشپیگل" این خبر را منتشر کرده و نوشت: تا به حال اخباری از ماموریت چهار سوری که به سفارش داعش این حملات تروریستی را در دستور کار داشته اند منتشر شده بود. بر اساس اعترافات یک مظنون تروریستی داعش حدود 10 عامل ترور از طرف داعش ماموریت این حمله تروریستی در شهر دوسلدورف را داشتند.

بر این اساس مبارزان انتحاری داعش  قرار بوده یک حمله تروریستی در شهر دوسلدورف را به راه انداخته و دیگر اعضای این سلول ترور هم باید با اسلحه و مواد منفجره قربانیان بیشتری را در این حملات می گرفتند.

مظنونین ترور ظاهرا از مسیر بالکان به آلمان آمده بودند. سه نفر آن ها این هفته در آلمان دستگیر شده و یک نفر هم در ماه فوریه در فرانسه دستگیر و اعترافاتی را انجام داده بود.

وی اعتراف کرده بود که عوامل تروریستی بیشتری از طرف داعش ماموریت داشتند تا این حمله تروریستی را در آلمان به راه بیاندازند.

یک سخنگوی دادستان کل فدرال آلمان اعلام کرد که  دو مظنون تروریستی سوری در این ارتباط روز گذشته در ایالت های "بادن وورتمبرگ" و "نورد راین وست فالن"  دستگیر شده اند.

 دستگیری این افراد مظنون نگرانی ها را نسبت به این که آلمان یکی از اهداف گروه تروریستی  داعش است را افزایش داده است؛ به ویژه این که این کشور با ورود موج بزرگی از پناهجویان روبرو است.

البته راینر وینت، رئیس اتحادیه پلیس آلمان هشدار داده است که همه آوارگان نباید مورد ظن قرار بگیرند. او به خبرگزاری "دی. پی. ای" گفت که استراتژی داعش این است که با جابجایی جنگجویانش می خواهد از همه پناهجویان سلب اعتماد کند و ترس را بین مردم آلمان گسترش دهد.. او گفت: «ما باید علیه این مسئله مقابله کنیم».

اخیرا مقامات آلمانی درباره حملات تروریستی داعش در آلمان ابراز نگرانی  شدیدی کرده اند.

توماس دمایزیر، وزیر کشور آلمان گفته است که 4500 تا 5000 تن از افراط‌گرایان از کشورهای اروپایی به سوریه و عراق رفته‌اند تا در آنجا در کنار جریان تروریستی داعش به مبارزه بپردازند. وزیر کشور آلمان در این باره توضیح داده که 810 تن از این افراد از آلمان به عراق و سوریه رفته‌اند.

وزیر کشور آلمان  بر این باور است که در صورت بازگشت این افراد به آلمان، خطر اقدامات تروریستی در این کشور افزایش خواهد یافت. او می‌گوید البته در میان افراط‌گرایانی که از سوریه و عراق باز می‌گردند، افرادی هستند که خشونت را کنار گذاشته و خواستار زندگی آرامی هستند، اما بسیاری نیز هستند که یاد گرفته‌اند چگونه تنفر بورزند و چگونه دیگران را به قتل برسانند.

وی خواستار همکاری مقامات امنیتی در اروپا و جهان شده و موافقت خود را با تبادل اطلاعات در ارتباط با تروریست‌ها و خرابکاران اعلام کرده است.

رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان هم چندی پیش درباره حملات تروریستی داعش در مسابقات قهرمانی فوتبال فرانسه هشدار داده بود.

 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : خنثی شدن طرح حمله تروریستی داعش در آلمان

خنثی شدن طرح حمله تروریستی داعش در آلمان

  • پربازدیدترین ها