شنبه 02 تیر 1397 23:59:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39789

تاریخ انتشار : 15/03/1395 - 08:57

کدام تعاونی‌ها ضمانت‌نامه می‌گیرند؟

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون گفت: نیمی از ضمانت‌نامه‌های صندوق در سال 1395 برای تعاونی‌هایی صادر خواهد شد که متقاضی ضمانت‌نامه معاملات و سرمایه در گردش باشند.

کدام تعاونی‌ها ضمانت‌نامه می‌گیرند؟

به گزارش سوادکوه آنلاین، مهدی حسین نژاد طی گفت‌وگویی اظهار کرد: بر اساس این ضمانت‌نامه، ‌تعاونی‌ها می‌توانند مواد اولیه مورد نیاز خود را از طریق شرکتهای بزرگ تولید کننده در بازه سه ماهه، شش ماهه و یک ساله با کارمزد 1 درصد تامین کنند.

 

وی فلسفه تشکیل صندوق را مورد اشاره قرار داد و گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون به عنوان جایگزین وثیقه برای تعاونگرانی که توان مالی ندارند یا نمی‌توانند خود را با ضوابط بانکی تطبیق بدهند تشکیل شده و از جمله اقداماتی که تاکنون صورت داده حمایت از تعاونی‌های تامین نیاز مرغداران و دامداران بوده است که به این وسیله رونق نسبی برای تولید گوشت کشور فراهم شده است.

 

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با اعلام حمایت از طرح‌های صنعتی و خدماتی مرتبط با صنعت و کشاورزی گفت: دلیل حمایت ما پایین بودن میزان خطرپذیری در رسته‌های شغلی این دو بخش است.

حسین نژاد همچنین با اشاره به مصوبه اخیر هیات وزیران مبنی بر اصلاح اساسنامه صندوق خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون از واحدهای خرد و کوچک تعاونی و غیر تعاونی حمایت و این واحدها را برای استفاده از ظرفیتها و تسهیلات بانکی تجمیع و ساماندهی خواهد کرد.


منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : کدام تعاونی‌ها ضمانت‌نامه می‌گیرند؟

کدام تعاونی‌ها ضمانت‌نامه می‌گیرند؟

  • پربازدیدترین ها