چهار شنبه 27 دی 1396 10:48:34

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 39777

تاریخ انتشار : 14/03/1395 - 14:47

امام جمعه پل‌سفید:

انقلاب اسلامی ایران، جمهوری اسلامی و ولایت فقیه یادگار‌ان امام خمینی (ره) است

امام جمعه پل‌سفید در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران، جمهوری اسلامی و ولایت فقیه یادگار‌ان امام خمینی (ره) است.

انقلاب اسلامی ایران، جمهوری اسلامی و ولایت فقیه یادگار‌ان امام خمینی (ره) است

به گزارش سوادکوه آنلاین، حجت الاسلام احمد قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پل‌سفید سوادکوه به تفاوت  انقلاب اسلامی ایران با انقلاب کمونیستی، انقلاب فرانسه و سایر انقلاب‌ها اشاره و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با انقلاب کمونیستی و انقلاب فرانسه که دارای ماهیت مادی بودند تفاوت ماهوی داشت.

وی به جان مایه انقلاب اسلامی اشاره و خاطر نشان کرد: معنویت، مرجعیت، فقاهت و دین به عنوان جان‌مایه انقلاب اسلامی بود، انقلاب اسلامی ایران با مشروطه که توسط بیگانگان هدایت شد هم متفاوت بود و طرفداری از محرومان و مستضعفان به فرموده مقام معظم رهبری یکی از خطوط روشن این انقلاب است.

امام جمعه پل‌سفید با اشاره به میراث امام راحل، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران، جمهوری اسلامی و ولایت فقیه یادگار‌ان امام خمینی (ره) است.

قربانی  با بیان اینکه اصل ولایت فقیه به عنوان نظریه نوین بعد از رحلت امام خمینی باعث شد تا خللی در نظام اسلامی به وجود نیاید، افزود: عدم خلل در نظام اسلامی بعد از رحلت امام خمینی (ره) با دینداری و وحدت کلمه و وجود اصل ولایت فقیه بود.

وی علل قوام و دوام جمهوری اسلامی با ولایت فقیه دانست و گفت: خبرگان ملت در سال 68 با هوشیاری و دور‌اندیشی، رهبر مقتدر و مدیری که جا پای امام راحل قرار داد را به عنوان رهبر انتخاب کردند که نظام اسلامی را در 3 دهه هدایت کرد.

 دیدگاه شما در مورد : انقلاب اسلامی ایران، جمهوری اسلامی و ولایت فقیه یادگار‌ان امام خمینی (ره) است

انقلاب اسلامی ایران، جمهوری اسلامی و ولایت فقیه یادگار‌ان امام خمینی (ره) است