یکشنبه 03 تیر 1397 23:12:37

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39691

تاریخ انتشار : 10/03/1395 - 12:35

عکاظ: برائت از مشرکین و دعای کمیل دلیل عدم حضور ایرانیان در حج

روزنامه سعودی عکاظ مدعی شده پافشاری ایران برای برگزاری مراسم برائت از مشرکین و دعای کمیل از عوامل اصلی عدم توافق ایران و عربستان در مسأله حج است.

عکاظ: برائت از مشرکین و دعای کمیل دلیل عدم حضور ایرانیان در حج

به گزارش سوادکوه آنلاین، بعد از اینکه ایران اعلام کرد عربستان در جریان گفت‌وگوهای سازمان حج و زیارت با مسئولان این کشور کارشکنی کرده و به همین دلیل امسال ایران مراسم حج را اجرا نخواهد کرد، رسانه‌های سعودی تلاش می‌کنند ایران را در این ماجرا مقصر جلوه دهند.

در همین راستا روزنامه سعودی «عکاظ»، که به مواضع ضد ایرانی شهرت دارد در گزارشی ادعا کرده اصرار و پافشاری ایران به اقداماتی که مراسم حج را «سیاسی» می‌کند منجر به محروم ماندن ایرانی‌ها از حج امسال شده است.

این روزنامه مدعی شده پافشاری ایران بر برگزاری مراسم دعای کمیل و برائت از مشرکین از عواملی است که منجر به اختلاف نظر و در نهایت امضا نشدن توافقنامه حج میان دو کشور بوده است.

عکاظ ادعا کرده مراسم برائت از مشرکین بدعتی ایرانی است و در راستای سیاسی سازی مراسم حج اجرا می‌شود و با اصول برگزاری مراسم حج در تضاد است زیرا طائفه گرایی را گسترش می‌دهد.

روزنامه سعودی ضمن تشکیک در صحت دعای کمیل آن را خارج از چارچوب برنامه‌های حج و تلاشی در راستای ایجاد هرج و مرج و اخلال در روند برگزاری مراسم حج توصیف کرده است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : عکاظ: برائت از مشرکین و دعای کمیل دلیل عدم حضور ایرانیان در حج

عکاظ: برائت از مشرکین و دعای کمیل دلیل عدم حضور ایرانیان در حج

  • پربازدیدترین ها