یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 22:26:01

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 39585

تاریخ انتشار : 06/03/1395 - 11:51

وزیر ارشاد:جامعه افسرده است،کنسرت رفع‌افسردگی می‌کند

آدرس غلط بدتر از آدرس ندادن است/ اصلاح نکرده، لطفاً اخلال نکنید

کسی حرفی نمی‌زند و آدرسی نمی‌دهد، بر او حرجی نیست، اما آن که می‌آید و در خانه‌تان آدرس می‌دهد، انتظار این است که نشانی غلط ندهد که اگر داد، واقعاً باید پاسخگو باشد.

آدرس غلط بدتر از آدرس ندادن است/ اصلاح نکرده، لطفاً اخلال نکنید

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، کسی حرفی نمی‌زند و آدرسی نمی‌دهد، بر او حرجی نیست، اما آن که می‌آید و در خانه‌تان آدرس می‌دهد، انتظار این است که نشانی غلط ندهد که اگر داد، واقعاً باید پاسخگو باشد. 
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح موزه گالری دیدی در ایزدشهر نور، مطالبی را مطرح کردند که بخشی از این مطالب، به‌مثابه آدرس غلط دادن است، آن‌جا که می‌گوید: «مردم ما دچار 

 
ممکن است هرکسی متناسب با رشته و مسئولیت خود به هر درد و بیماری نظر افکند و تشخیص خود را بگوید. از این منظر، انتقاد چندانی متوجه آقای وزیر نیست.
 

افسردگی هستند و برای رفع این افسردگی باید فکر کرد». 
 
علی جنتی افزود: "برگزاری کنسرت‌ها، هنرهای نمایشی، سینما از اقداماتی است که موجب رفع افسردگی می‌شود". 
 

تشخیص درست، اساس درمان است 
 
همواره گفته‌اند و درست هم می‌گویند که بخش اعظم درمان را تشخیص درست تشکیل می‌دهد. 
 
ممکن است هرکسی متناسب با رشته و مسئولیت خود به هر درد و بیماری نظر افکند و تشخیص خود را بگوید. از این منظر، انتقاد چندانی متوجه آقای وزیر نیست، اما از آنجا که فرهنگ، دریافت کننده عوارض و زوائد رفتارها در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی با تغییر انگاره‌های ارزشی جامعه است، بدین‌جهت انتظار منطقی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نگاهی جامع و تحلیلی کامل از یک ابتلاء و نقصان است. 
 
آیا واقعا تشخیص آقای وزیر بر اصل موضوع افسردگی جامعه درست هست یا خیر؟، نیازمند تامل و بررسی بیشتری است و نمی‌توان در قالب یک ادعای بدون سند، حتی از یک وزیر هم این نتیجه را آنهم در سطح ملی پذیرفت. 
 

آیا واقعاً مشکل، کنسرت است؟! 
 
امام‌جمعه 

 
جامعه بیش از هر چیز به امنیت اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی نیازمند است.
 

بابل مشکلات اقتصادی و فرهنگی و اشتغال و ازدواج جامعه را عامل اصلی مشکلات کنونی جامعه و جوانان می‌داند و می‌گوید: جامعه بیش از هر چیز به امنیت اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی نیازمند است و چاره مشکلات اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی، پناه بردن دولت به کنسرت و اختلاط زن و مرد و دختر و پسر نیست. 
 
حجت‌الاسلام حسن روحانی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و فرهنگی و اشتغال و ازدواج جامعه با صدور گسترده مجوز کنسرت برطرف نمی‌شود، به رهاسازی قیمت‌ها و رشد گرانی و سخت شدن زندگی برای قشر کم‌درآمد جامعه اشاره کرد و اظهار کرد: به جای صدور گسترده مجوز کنسرت‌ها و بی‌تفاوتی در قبال اختلاط دختر و پسر و رقاصی در این کنسرت‌ها و آنچه که در خیابان‌های 

 
حضور حماسی مردم و جوانان در تشییع جنازه شهدای غواص و مدافع حرم را نشانه اصلی ملت ایران در دینداری و تعهدشان نسبت به شهداء و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
 

شهرها می‌گذرد، به تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب بپردازید که هم برای دنیا و هم برای آخرت‌تان مفید است.
 
وی خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد: آیا عفاف و حجاب و اخلاق و معنویت جامعه و جوانان برای شما از دریاچه ارومیه، که باید به آن هم بپردازید، کمتر است که اولین جلسه هیئت‌دولت را برای دریاچه ارومیه اختصاص دادید، ولی تاکنون از یک جلسه و اقدام مفید برای مسائل فرهنگی جوانان دریغ کردید. 
 
وی حضور حماسی مردم و جوانان در تشییع پیکر مطهر شهدای غواص و مدافع‌حرم را نشانه اصلی ملت ایران در دین‌داری و تعهدشان نسبت به شهدا و دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: آن‌طور که وزیر ارشاد اسلامی می‌گفت اگر در صدد محدود کردن اختیار نیروی انتظامی در برخورد با فساد و فحشا برآیید، مردم خود در دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب همچون همیشه اقدام خواهند کرد و اجازه نخواهند داد بیش از این به مقدسات و ارزش‌های دینی‌شان جسارت شود. 
 

شادی هم که باید قانون‌گرا باشد 
 
اینکه مردم نیاز به شادی دارند، چیزی نیست که نیاز به استدلال و صغری و کبرا داشته باشد، 

 
اینکه همه خوشی‌ها بخواهد در برگزاری کنسرت و آنهم مختلط آن خلاصه شود، نوعی فرصت‌طلبی بزرگ برای گسترش فساد و ابتذال است.
 

همه بر این اصل اتفاق نظر دارند. بیش از هر فرد و جریان، در اسلام به این بعد از نیاز، توجه جدی شده و پیشوایان دینی‌مان غالبا اهل مطایبه و شوخ‌طبعی بوده‌اند، اما اینکه همه خوشی‌ها بخواهد در برگزاری کنسرت و آنهم مختلط آن خلاصه شود، نوعی فرصت‌طلبی بزرگ برای گسترش فساد و ابتذال است. 
 
همچنین امام‌جمعه محمودآباد با بیان اینکه ما با شادی‌وتفریح مردم مخالف نیستیم، خاطرنشان کرد: شادی و تفریح مردم و مسافران چارچوب مشخصی دارد، اما وقتی بخواهند از چارچوب خارج شوند و از خط‌قرمزها عبور کنند مطمئنا برخورد می‌کنیم و باید دستگاه‌های متولی با هنجارشکنان برخورد قاطع داشته باشند. 
 

 تک‌علتی، فرافکنی است 
 
موضوع انکارناپذیر، عدم وجود یک علت برای پدیده‌های اجتماعی است. با حتی پذیرش پیش‌فرض وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر وجود افسردگی ملی، باید پرسید که آیا این افسردگی با راهکار و نسخه واحد آقای وزیر درمان‌پذیر است 

 
زمانی که بیش از 14هزار فارغ‌التحصیل بیکار کشاورزی در مازندران وجود دارد و بیکاری در استان بیداد می‌کند، چگونه می‌توانیم با برگزاری یک یا چند کنسرت لجام گسیخته و مختلط، نشاط اجتماعی را به وجود بیاوریم.
 

یا باید اقدامات دیگری را به اجرا گذارد؟ 
 
حسینی؛ فعال رسانه‌ای مازندران با بیان اینکه نشاط اجتماعی با مشکلات اقتصادی به وجود نمی‌آید، گفت: زمانی که بیش از 14هزار فارغ‌التحصیل بیکار کشاورزی در مازندران وجود دارد و بیکاری در استان بیداد می‌کند، چگونه می‌توانیم با برگزاری یک یا چند کنسرت لجام‌گسیخته و مختلط، نشاط اجتماعی به‌وجود بیاوریم. 
 
وی با اشاره به اینکه وقتی مسئولان دولتی از حل مشکلات جوانان باز می‌مانند، به راه‌های انحرافی روی می‌آورند، افزود: وقتی میانگین سنی کابینه دولت بیش از ۵۰ سال است و جوانان در این کابینه نقش ندارند و حتی در عمل درک هم نمی‌شوند، چگونه می‌توان باور کرد که مشکل جامعه ما نشاط و آن‌هم برگزاری کنسرت است؟. 
 
این فعال رسانه‌ای ادامه داد: یکی از موارد مهم که موجب ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه می‌شود، لزوم رونق اقتصادی و افزایش رفاه در جامعه است. 

وی در پایان گفت: اگر این دیدگاه، که فقدان کنسرت مختلط موجب افسردگی است، درست باشد، در جوامع غربی که هیچ محدودیتی در این زمینه ندارند، نباید هیچ خبری از افسردگی وجود داشته باشد، حال آنکه براساس منابع خود غربی‌ها، فقدان معنویت و برهم خوردن توازن اخلاقی و معنوی در نهادهای اجتماعی از جمله در موضوع خانواده، از مهم‌ترین عوامل افسردگی و پوچ‌انگاری و خودکشی در غرب به‌شمار می‌رود.دیدگاه شما در مورد : آدرس غلط بدتر از آدرس ندادن است/ اصلاح نکرده، لطفاً اخلال نکنید

آدرس غلط بدتر از آدرس ندادن است/ اصلاح نکرده، لطفاً اخلال نکنید

  • پربازدیدترین ها