یکشنبه 03 تیر 1397 00:00:57

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3955

تاریخ انتشار : 21/01/1393 - 19:02

اختصاصی/فرماندار سوادکوه شمالی:

افراد بی نیاز برای کمک به دولت از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند

فرماندار سوادکوه شمالی از بررسی تمهیدات لازم برای اجرای ثبت نام مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در شهرستان خبر داد و از مردم خواست: افراد بی نیاز برای کمک به دولت از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند.

افراد بی نیاز برای کمک به دولت از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند

محمد رضا منصوریان در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین در خصوص آغاز طرح ثبت نام مرحله دوم هدف مندی یارانه ها در سوادکوه شمالی اظهار اطمینان کرد و گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل از جانب دولت با حضور ادارات مرتبط نظیر پست و تلگراف، مخابرات، ثبت احوال، کمیته امداد و نیروی انتظامی تشکیل جلسه دادیم و کلیه تمهیدات لازم در این خصوص را مورد بررسی قرار دادیم.

وی با بیان اینکه هزینه ثبت نام به ازای هر خانوار 3500 است، اظهار کرد: کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند می توانند با مراجعه به پیش خوان های دولتی و یا اداره پست برای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها ثبت نام کنند.

منصوریان افزود: مددجویان کمیته امداد و اداره بهزیستی نیزمی توانند با مراجعه به این دو مجموعه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

فرماندار سوادکوه شمالی همچنین در مورد نحوه ثبت نام اهالی روستاها و مناطق دور دست شهرستان که به اینترنت دسترسی ندارد اعلام کرد: با دهیاری ها هماهنگ شده و این افراد می توانند با مراجعه به دهیاری ها نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

رئیس شورای اداری شهرستان در مورد وضعیت کسانی که نتوانستند در موعد مقرر ثبت نام کنند ابراز داشت: مردم نگران نباشند دولت تمام ساز و کارهای لازم را فراهم کرده و چنانچه کسانی موفق نشوند در این مرحله ثبت نام کنند دولت دوباره برای آنها زمام تعیین می کند.

وی روند ثبت نام را تا کنون در شهرستان عادی بیان کرد و اذعان داشت: تا کنون مشکل خاصی وجود نداشت و فقط صبح دیروز کسانی که قصد ورود به سامانه رفاهی داشتند با مشکل روبه رو بودند که این مشکل از جانب خود سایت بود و به شهرستان مربوط نمی شد و تا ظهر نیز این مشکل برطرف شد، البته مخابرات شهرستان نیز برای جلوگیری از بروز مشکل اقداماتی را انجام داد .

منصوریان به مردم توصیه کرد: به دلیل اینکه اینترنت در دفاتر پیش خوان دولتی از سرعت بیشتری برخوردار است مردم می توانند با مراجعه به این دفاتر با سرعت بیشتری کار ثبت نام را انجام دهند.

فرماندار سوادکوه شمالی خاطر نشان کرد: چنانچه به دلیل قطعی اینترنت ثبت نام در همان لحظه مقدور نشد شهروندان عزیز می توانند با پرکردن فرم مربوطه و تحویل آن به دفاتر پیش خوان مطمئن باشند این دفاتر تا ساعت 24 همان روز برای آنها ثبت نام را انجام می دهند.

وی از مردم خواست: تمام کسانی که می توانند و برایشان مقدور هست جهت کمک به دولت از دریافت یارانه ها صرف نظر کنند.

منصوریان در پایان با بیان اینکه اگر توانمندان از یارانه صرف نظر کنند دولت می تواند از این پول برای ارتقای بخش درمانی و دیگر بخش های کشور استفاده کند، اذعان داشت: دولت هیچ اجباری ندارد و مایل است افراد بی نیاز خود به صورت داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند چرا که تامین منابع برای پرداخت یارانه سخت و دشوار است.

گفتنی است طرح ثبت نام مرحله دوم دریافت یارانه های نقدی از روز 20 فروردین آغاز و تا پایان روز 31 فروردین به مدت 12 روز ادامه دارد.

 دیدگاه شما در مورد : افراد بی نیاز برای کمک به دولت از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند

افراد بی نیاز برای کمک به دولت از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند

  • پربازدیدترین ها