شنبه 02 تیر 1397 23:48:39

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39515

تاریخ انتشار : 04/03/1395 - 11:32

روسیه وابسته نظامی آمریکا را احضار کرد

وزارت دفاع روسیه وابسته نظامی سفارت آمریکا در مسکو را برای اعلام اعتراض نسبت به پرواز یک هواپیمای جاسوسی این کشور بر فراز مناطق نزدیک مرز روسیه در دریای ژاپن احضار کرد.

روسیه وابسته نظامی آمریکا را احضار کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین، در یک ماه گذشته پرواز جاسوسی هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرزهای روسیه بویژه منطقه دریایی بالتیک و اقدام جنگنده های روسی برای رهگیری آنها بارها تکرار و سبب اعلام هشدارهای مکرر مسکو شده است.

به گزارش روزگذشته (دوشنبه) شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، هواپیمای تجسسی آر اس 35 با دستگاه خاموش انتقال فرکانس، نزدیک مرزهای روسیه در حال پرواز ثبت شده است.

بنا به این گزارش، خدمه هواپیما اطلاعات پروازی و مسیر حرکت را به سامانه ناوبری روسیه ارسال نکرده بودند و در ارتفاع ویژه پرواز هواپیمای مسافری قرار داشتند.

وزارت دفاع روسیه با اشاره به خاموش بودن دستگاه هشدار دهنده هواپیمای جاسوسی آمریکایی، اعلام کرد که با توجه به این اقدام غیر حرفه ای، خطر برخورد با هواپیماهای مسافری ایجاد شده بود.

وزارت دفاع روسیه در اعتراض به وابسته نظامی احضار شده آمریکا اعلام کرد که لازم است تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار این وضعیت اتخاذ شود.

رسانه های روسیه دیروز از پرواز هواپیمای ناشناس نزدیک یک هواپیمای مسافری خبر داده بودند.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : روسیه وابسته نظامی آمریکا را احضار کرد

روسیه وابسته نظامی آمریکا را احضار کرد

  • پربازدیدترین ها