یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 17:18:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39478

تاریخ انتشار : 02/03/1395 - 13:52

عیادت سازندگان فیلم «ایستاده در غبار» از مادر حاج‌احمد متوسلیان

مادر حاج‌احمد بعد از آشنایی با بازیگر نقش پسرش گفت: احمد به کسی لگد نمی‌زد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، از روز شنبه (25 اردیبهشت ماه) در بیمارستان به دلیل شکستگی پا بستری شده است. وزنه آویزان شده به پای خانم حسین‌زاده او را آزار می دهد اما همچنان با روحیه است. وقتی خبرنگار سینمایی فارس ایشان را از عیادت سازندگان فیلم «ایستاده در غبار» مطلع می کند از اینکه در چنین وضعیتی قراردارد، احساس ناراحتی می کند او دوست نداشت  در بیمارستان و با این وضعیت پذیرای میهمانانش باشد.

 

عیادت سازندگان فیلم «ایستاده در غبار» از مادر حاج‌احمد متوسلیان

در اتاق بسته است صدای پشت در حکایت از حضور گروه سازنده «ایستاده در غبار» دارد. ابتدا گلعلی بابایی و حبیب الله والی نژادوارد شدند و همزمان نوه خانم حسین زاده به همراه ساک وارد اتاق شد و از حضور پرتعداد افراد در اتاق متعجب شد.  مادر و دختر  آقایان بابایی و والی نژاد را می شناختند، محمدحسین مهدویان هم برای جمع آشناست  اما  هادی حجازی فر (بازیگر نقش حاج احمد) را نمی شناسند. فریده متوسلیان که مدتی است در کنار مادر در بیمارستان است و از او مراقبت می کند از احوالات گلعلی بابایی و حبیب والی نژاد  جویا می شود و از همه حضار با شربت و شیرینی پذیرایی می کند. مهدویان خطاب به خانم متوسلیان گفت: به دلیل طولانی بودن زمان درمان حتما نیاز است از تشک مواج استفاده شود. حجازی فر هم گفت: مادرش سلام رسانده و گفته است که آب استخوان گاو برای درمان این درد معجزه می کند. در این زمان هنوز مادر و دختر و نوه خانواده که از یزد به دیدار مادربزرگ آماده بود  نمی دانستند ایشان بازیگر نقش حاج احمد هستند.

تیپ خارجی و نقش حاج احمد

وقتی به عنوان بازیگر نقش حاج احمد معرفی شد، فریده متوسلیان اصلا برایش باور پذیر نبود. و بارها گفت من اصلا باور نمی کنم . اما وقتی تاکید موکد کارگردان و تهیه کننده را دید گفت: این تیپ خارجی چطور نقش حاج احمد را بازی کردی! ( با خنده) حجازی فر گفت: برایم باعث افتخار است که این نقش را بازی کردم. 

حاج احمد نظامی به تمام معنا

مادر حاج احمد به لهجه شیرین یزدی گفت: احمد به کسی لگد نمی زد 

با ایراد این سخن مادر که با لهجه شیرین همراه بود، همه حضار خندیدند، خواهر حاج احمد گفت: احمد نظامی به تمام معنا بود و  مصداق «اشداء  علی الکفار رحمابینهم» بود.

نوه خانواده از زمان اکران فیلم جویا شد و گفت: فیلم  چه زمانی فیلم اکران می شود ما هنوز فیلم را ندیدیم . آقای والی نژاد تاکید کردند که فیلم به زودی اکران می شود و حتما خانواده را برای افتتاحیه فیلم دعوت خواهیم کرد.

خواهر حاج احمد رو به حجازی فر گفت: صحنه ای که درباره بیت المال صحبت می کنید بسیار خوب بود و بسیار قراء بیان کردید. حاج احمد به بیت المال حساس بود.

بازی در نقش حاج احمد بسیار سخت بود

حجازی فر درباره بازی نقش حاج احمد گفت: کار بسیار سختی بود . حاج احمد در زمانی که هیچ کس حرف نمی زد سخن می گفت و زمانی که همه حرف می زدند سکوت می کرد. من باعث افتخارم است که این نقش را بازی کردم.

وی درباره گریمش هم گفت: نزدیک شدن من به حاج احمد به خاطر گریم و هدایت خوب حسین (مهدویان) بود وقتی عکس هایم را به مادرم نشان دادم مادرم مرا نشناخت.

مادر حاج احمد همچنان سکوت کرده بود و صحبتهای جمع را گوش می داد. همه برایش آرزوی سلامتی کردند و تک تک کنار تختش قرار گرفتند و از او خواستند تا برایشان دعا کند. او هم تکه کلامش این بود «سالم باشید».

خانواده حاج احمد متوسلیان از عوامل سازنده «ایستاده در غبار» به گرمی پذیرایی کردند و از آنها برای حضورشان تشکر و قدردانی کردند و در آخر عکسی به یادگار حجازی فر با مادر حاج احمد گرفت.

کار عوامل سازنده فیلم «ایستاده در غبار» کار شایسته ای انجام دادند ای کاش دیگر هنرمندانی که شهدا را سوژه فیلم هایشان قرار می دهند بعد از ساخته شدن فیلم از حال و روز خانواده های شهدا جویا بشوند و گاهی به آن ها سر بزنند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : عیادت سازندگان فیلم «ایستاده در غبار» از مادر حاج‌احمد متوسلیان

عیادت سازندگان فیلم «ایستاده در غبار» از مادر حاج‌احمد متوسلیان

  • پربازدیدترین ها