جمعه 01 تیر 1397 06:18:03

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39469

تاریخ انتشار : 02/03/1395 - 10:52

آمریکایی‌ها خبر دادند؛

احتمال کشته شدن سرکرده طالبان افغانستان

دو مقام آمریکایی اعلام کردند که سرکرده طالبان افغانستان در حمله هوایی دیروز (شنبه) آمریکا در مرز پاکستان کشته شده است.

احتمال کشته شدن سرکرده طالبان افغانستان

به گزارش سوادکوه آنلاین، دو نفر از مقامات آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه «سی ان ان» اعلام کردند که «ملا اختر منصور» رهبر طالبان افغانستان احتمالاً در حمله هوایی روز شنبه (دیروز) در پاکستان کشته شده است.

یکی از این مقامات گفت که این حمله حدود ساعت 06:00 شنبه به وقت شرقی در یک منطقه دور افتاده در مرز پاکستان و افغانستان در جنوب غربی شهر «احمد وال» رخ داده است.

این مقام آمریکایی گفت که منصور هدف این حمله بوده است و یک مرد دیگر که در کنار او در یک وسیله نقلیه حرکت می‌کردند نیز احتمالاً کشته شده است.

یک مقام آمریکایی دوم نیز اعلام کرد که مقامات آمریکایی با اینحال در حال ارزیابی نتیجه این حمله هوایی هستند و یکی از مقامات ارشد دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که به واسطه مسافت دور، دریافت تأییدیه این رویداد چندین روز طول خواهد کشید.  

حمله هوایی مذکور توسط چندین پهپاد نیروهای عملیات ویژه آمریکا انجام شده است و اوباما مجوز این حمله را صادر کرده است. پنتاگون نیز در بیانیه‌ای ضمن تأیید این حمله هوایی گفت که اطلاعی از کشته شدن منصور ندارد.

«پیتر کوک» سخنگوی پنتاگون در این باره گفت «منصور، رهبر طالبان بود و مشارکت فعالانه‌ای در برنامه‌ریزی حملات علیه تأسیسات کابل و سراسر افغانستان داشت و تهدیدی برای غیرنظامیان افغان و نیروهای امنیتی، پرسنل ما و شرکای ائتلافی ما به حساب می‌آمد».

وی ادامه داد: «منصور مانعی برای صلح و آشتی بین دولت افغانستان و طالبان بود و رهبران طالبان را از مشارکت در مذاکرات صلح با دولت افغانستان که می‌تواند به پایان درگیری‌ها منجر شود، منع می‌کند».

طالبان در تابستان سال گذشته میلادی اعلام کرد به دنبال مرگ «ملا محمد عمر» رهبر طالبان که در سال 2013 در پاکستان از دنیا رفت، منصور، رهبری طالبان افغانستان را برعهده گرفته است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : احتمال کشته شدن سرکرده طالبان افغانستان

احتمال کشته شدن سرکرده طالبان افغانستان

  • پربازدیدترین ها