جمعه 01 تیر 1397 17:44:47

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39440

تاریخ انتشار : 31/02/1395 - 14:56

آخرین تقاضای دختری که به دست داعش زنده سوزانده شد

دختر مسیحی که پس از سوزانده شدن بوسیله داعش در آغوش مادر جان داد، در آخرین لحظات زندگی خواهان بخشش تروریست‌ها شد.

آخرین تقاضای دختری که به دست داعش زنده سوزانده شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از میرور، یک دختر مسیحی عراقی که داعش او را زنده سوزاند، پیش از مرگ از مادرش خواست تروریست‌ها را ببخشد. این حادثه زمانی اتفاق افتاد که تروریست‌های داعش به در خانه او در موصل عراق آمدند و از مادرش مالیات خواستند. آن‌ها به مادر این دختر 12 ساله گفتند در صورت نپرداختن مالیات، باید در همان لحظه خانه را ترک کند. 

زمانی که مادر از آن‌ها خواست تا زمان بیرون آمدن دخترش از حمام به او فرصت دهند تا مالیات را بپردازد، تروریست‌ها به سمت حمام هجوم بردند و آن جا را به آتش کشیدند. 

زمانی که آتش به همه جای خانه کشیده شد، این مادر و دختر توانستند فرار کنند؛ اما دختر نوجوان به دلیل شدت جراحات در بیمارستان و در آغوش مادر جان باخت. آخرین درخواست او پیش از مرگ، بخشش تروریست‌های داعش به دلیل انجام این اقدام بود. 

معاون گروه حامی حقوق بشر «جاده موفقیت» 28 آوریل (9 اردیبهشت) در کنفرانسی در نیویورک درباره این حادثه شهادت داد و گفت داعش برای بسیاری از مادران مسیحی در مناطق تحت کنترل، اعضای مثله‌شده بدن دخترانشان را در کیسه‌های سیاه ارسال می‌کند. 

او در ادامه گفت: این افراد نیز مثل ما پدران و مادرانی هستند که در جای بدی از این جهان گرفتار شده‌اند. من به آن‌ها قول داده‌ام صدایشان را به گوش همه جهان برسانم. این فریادی برای درخواست کمک است. 

حدود 2 هزار سال است که در عراق کلیسا وجود دارد. جمعیت مسیحی این کشور از 2 میلیون نفر در سال 2003 به حدود 200 هزار نفر کاهش یافته است. از سال 2014 و به دنبال تصرف بخش‌هایی از عراق بوسیله گروه تروریستی داعش، هزاران نفر ناچار به ترک خانه‌های خود شدند. 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : آخرین تقاضای دختری که به دست داعش زنده سوزانده شد

آخرین تقاضای دختری که به دست داعش زنده سوزانده شد

  • پربازدیدترین ها