پنج شنبه 30 فروردین 1397 18:15:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39310

تاریخ انتشار : 27/02/1395 - 10:14

رئیس اتاق اصناف تهران عنوان کرد؛

سهم بیش از 80 درصدی دولت از اقتصاد

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: 82 درصد اقتصاد در دست دولت است.

سهم بیش از 80 درصدی دولت از اقتصاد

به گزارش سوادکوه آنلاین،علی فاضلی دیروز در گردهمایی روسای اتحادیه‌های صنفی استان تهران به مشکلات پیش‌رو برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور اشاره کرد و افزود: 80 طرح در 12 برنامه اقتصاد مقاومتی تعریف شده که بخش غیردولتی و خصوصی در آن جایی ندارد و رویکرد دولتمردان برای تحقق اقتصاد مقاومتی را ضعیف می‌بینم.

وی اضافه کرد: سختی‌های فراوانی در 2 سال اخیر برای تشکیل اتاق واحد اصناف پشت سر گذاشته‌ایم و اکنون کار به جایی رسیده که اکثریت اتحادیه‌ها در تصمیم‌سازی دخیل هستند.

وی تصریح کرد: نزدیک به 1800 قانون است که اغلب آنها با هم در تعارض هستند و در جهت توسعه قرار نگرفته‌اند، همچنین قانون بهبود فضای کسب و کار آن‌طور که باید اجرا نشد، قانون جامع مالیاتی ایرادات زیادی دارد و یا در قانون نظام صنفی آن چیزی که تصویب شد، در مجلس به شکل دیگری مصوب شد.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه در اقتصاد مقاومتی یک بحث مفهومی داریم که ابتدا باید بحران‌زدایی را مدنظر قرار دهد، افزود: ترمیم ساختاری و عدم استفاده از روش فرسوده و ناکارآمد در اقتصاد نکات دیگری است که در اقتصاد مقاومتی باید به آن توجه شود و ما اکنون باید ببینیم رویکردمان به کدام سمت بوده است.

فاضلی به تلاش دولت برای کوچک کردن بدنه خود و واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی و مردمی اشاره کرد و افزود: گرفتاری ما اکنون این است که دولت اگرچه تمام تلاشش را بر آن داشته که دست بخش دولتی را از اقتصاد کوتاه کند، اما در زیر مجموعه این کار مشکل است.

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: علی‌رغم آنکه امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده، اما رویکرد بسیاری از سازمان‌ها را در جهت اقتصاد مقاومتی نمی‌بینم و متأسفانه آن نگاهی که اقتصاد را به سمتی ببرد که مردم سهم بیشتری در آن ایفا کنند، خیلی ضعیف است، تا جایی که به وزیر اقتصاد گفته‌ام که از 12 بند اقتصاد مقاومتی 3 برنامه مربوط به این وزارتخانه است که باید از آن حمایت کند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : سهم بیش از 80 درصدی دولت از اقتصاد

سهم بیش از 80 درصدی دولت از اقتصاد

  • پربازدیدترین ها