چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 05:28:09

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39267

تاریخ انتشار : 25/02/1395 - 13:31

استفاده از «تگ‌»برای هوشمندسازی تمامی اشیا

محققان شرکت دیزنی با همکاری پژوهشگران دانشگاه کارنگی ملون و آم آی تی راهی برای افزایش سرعت و دقت تگ های آر اف ای دی بدون نیاز به باتری و ردگیری یافته‌اند.

استفاده از «تگ‌»برای هوشمندسازی تمامی اشیا

به گزارش سوادکوه آنلاین، این ابتکار عمل منجر به خلق مجموعه اشیایی جالب و تعاملی شده که نیازی به برق و منبع انرژی ندارند، از جمله آنها می توان به سیستم های کنترل بی سیم، بازی های تعاملی جدید و ابزار پخش موسیقی بی سیم شده است. در تمامی این ابزار از تگ های آر اف آی دی جدید دیزنی استفاده شده است. 
 
تامین انرژی این تگ ها با استفاده از فرکانس های رادیویی صورت می گیرد که می توانند برای ردگیری اموری همچون لمس اشیا مختلف توسط افراد و حرکت دادن آنها مورد استفاده قرار بگیرد. 
 
تحول جدید موجب پیشبرد اینترنت اشیا می گردد، زیرا با استفاده از تگ های یاد شده می توان از جابجایی اشیای مختلف مطلع شد و آنها را ردیابی کرد، البته استفاده از این روش در ابتدا موجب انتقال اطلاعات با تاخیر دودقیقه ای می شد، اما حالا این تاخیر به 200 میلی ثانیه کاهش یافته و لذا محققان می توانند به آن اتکا کنند. 
 
هنوز مشخص نیست استفاده عمومی از این خدمات چه زمانی ممکن خواهد شد ولی با استفاده از این روش می‌توان حتی یک کاغذ را هوشمند و به دنیای شبکه‌ای متصل کرد.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : استفاده از «تگ‌»برای هوشمندسازی تمامی اشیا

استفاده از «تگ‌»برای هوشمندسازی تمامی اشیا

  • پربازدیدترین ها