چهار شنبه 27 دی 1396 21:39:06

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3926

تاریخ انتشار : 20/01/1393 - 16:21

یادداشت اختصاصی/

عاقبت تنش زدایی، چیدن میوه تهاجم فرهنگی و سیاسی

دشمن قصد دارد میوه بوته تهاجم فرهنگی که از دهه هفتاد آغاز کرده است را در جریان توافق هسته ای بچیند. به این معنا که برخی از برنامه های نامشروع فرهنگی را که قبلا در بخشی از جامعه نفوذ داده است، به طور رسمی پیگیری نماید که از خطرناکترین برنامه هایی است که توسط غرب پیگیری می شود و بخش هایی از بندهای قطعنامه اخیر اروپا نمایانگر این مطلب است.

عاقبت تنش زدایی، چیدن میوه تهاجم فرهنگی و سیاسی

به گزارش سوادکوه آنلاین،پیرامون قطعنامه حقوقی بشری اخیر اتحادیه اروپا بر ضد ایران و ادعاهاي مزخرف حقوق بشری و اشاره به آزادی فساد جنسی در ایران، یادآوری چندآیه از قرآن کریم ضروری به نظر می رسد:

۱. آیه ۱۰۰ سوره مبارکه آل عمران: "یا ایها الذین آمنوا ان تطیعوا فریقا من الذین اوتوا الکتاب یردوکم بعد ایمانکم کافرین

ای کسانی که ایمان آورده اید! اگر از گروهی از اهل کتاب اطاعت کنید، شما را پس از ایمان به کفر باز می گردانند.

۲. آیه ۱۰۹ سوره مبارکه بقره: "ود کثیرا من اهل الکتاب لو یردونکم من بعد ایمانکم کفارا حسدا من عند انفسهم

بسیاری از اهل کتاب، از روی حسد آرزو می کردند شما را بعد از اسلام و ایمان به حال کفر بازگردانند.

۳. آیه ۱۲۰ سوره مبارکه بقره: "و لن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم"

هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد تا از آیین آنها پیروی کنی 

طبق بیان قرآن همه انگیزه جبهه دشمن، بازگرداندن ما از اسلام و گرایش به کفر است و برای رسیدن به این منظور از ترفندهای مختلفی استفاده می کند.

امیدواریم دولتمردان ما در کنار داعیه حقوقدان بودن، اندکی در آیات قرآن تامل کنند تا شاید به این نتیجه برسند که انرژی هسته ای صرفا بهانه ایست که نتیجه نهایی یعنی نابودی اسلام حاصل شود که قطعنامه اخیر، دم خروس این نیت شوم آنهاست.

مقام معظم رهبری بارها اذعان کرده اند که نسبت به آینده مذاکرات خوشبین نیستند. این عدم خوشبینی یک پیشگویی از روی کینه و عداوت نیست بلکه ریشه در ذات دشمنی جریان باطل در مقابل جریان حق در طول تاریخ دارد. هرگاه صدای حق برخاست، باطل ابتدا به مخالفت پرداخت. در مرحله بعد سرکوب را در دستور کار قرار داد و در نهایت اگر موفق نشد، به استحاله دینی و فرهنگی روی آورد و به نوعی کفر پس از اسلام را پی گرفت.

آن چیزی که در رابطه با انقلاب اسلامی ایران واقع شد هم همین مطلب است. از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، ترفندهای مختلفی برای براندازی از سوی استکبار جهانی به اجرا در آمد که بحث انرژی هسته ای یکی از آن ها می باشد. هدف از سر و صداهای فراوانی که در این مورد شد، توقف حرکت علمی و فناوری نظام، در تنگنا قرار دادن مردم و بریدن آن ها از ادامه مسیر، تضعیف جایگاه مدیریت اسلامی شیعی در منطقه و جهان و در نهایت تحمیل خواسته های پلید شیطانی و نفوذ افکار الحادی در بدنه جامعه اسلامی که همان کفر پس از اسلام است.

بنابراین دشمن قصد دارد میوه بوته تهاجم فرهنگی که از دهه هفتاد آغاز کرده است را در جریان توافق هسته ای بچیند. به این معنا که برخی از برنامه های نامشروع فرهنگی را که قبلا در بخشی از جامعه نفوذ داده است، به طور رسمی پیگیری نماید که از خطرناکترین برنامه هایی است که توسط غرب پیگیری می شود و بخش هایی از بندهای قطعنامه اخیر اروپا نمایانگر این مطلب است.

اما وظیفه تیم مذاکره کننده چیست؟ ابتدا باید گفت که منطق دستیابی به یک توافق عادلانه با مجموعه استکبار جهانی یک خیال خام بود و کاملا مشخص بود که دو خط موازی هرگز به هم نخواهند رسید، مگر آنکه یک خط و یا هر دو بشکنند. آن چیزی که تا به حال مشاهده شده است حکایت از آن دارد که دشمنی دشمنان همچون گذشته و حتی با جسارت و گستاخی بیشتر ادامه دارد چرا که شکسته شدن مسیر طرف مقابل خود را دیده اند و سعی دارند تا با حفظ مسیر خود، آن شکستگی را بیشتر به خود سمت خود متمایل کنند و متاسفانه تمایل طرف خودی نیز در وقوع این اتفاق بسیار محسوس است و اصرار تیم مذاکره کننده ما بر ادامه مسیر مذاکرات پس از آنهمه جسارت ها و اهانت ها و قطعنامه ها از طرف های امریکایی و اروپایی منطقی به نظر نمی رسد.

حال برای کسانی که به بهانه های واهی و مادی به دنبال برقراری روابط آشکار و پنهان هستند، اگر به آیات قرآن باور دارند، آیه ۵۲ سوره مائده سفارش می شود:

"و تری الذین فی قلوبهم مرض یسارعون فیهم یقولون نخشی ان تصیبنا دائرة فعسی الله ان یاتی بالفتح او امر من عنده فیصبحوا علی ما اسروا فی انفسهم نادمین"

آنهایی را که در دل مرضی دارند می بینی که به صحبتشان می شتابند، می گویند که می ترسیم تا به ما آسیبی رسد، اما باشد که خدا فتحی پدید آورد یا کاری کند، آنگاه از آنچه در دل نهان داشته بودند پشیمان شوند.

این هم یادمان باشد که اخیرا وندی شرمن گفته بود، در مذاکرات طرفین یکدیگر را به اسم کوچک صدا می زنند، یک رابطه دوستانه دارند و با ایمیل دائما با هم در ارتباطند.

ما به به فتح خداوند ایمان داریم، رو سیاهی بماند برای زغال... 

نویسنده : شهریار ساجد

دیدگاه شما در مورد : عاقبت تنش زدایی، چیدن میوه تهاجم فرهنگی و سیاسی

عاقبت تنش زدایی، چیدن میوه تهاجم فرهنگی و سیاسی