دوشنبه 28 خرداد 1397 10:03:59

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39227

تاریخ انتشار : 24/02/1395 - 10:15

دستگیری 24 نفر در پرونده شورا و شهرداری تبریز

مجموع دستگیری‌ها در پرونده رشوه و تبانی در شورای شهر و شهرداری تبریز، تاکنون ۲۴ نفر اعلام شده که تحقیقات در این خصوص همچنان ادامه دارد.

دستگیری 24 نفر در پرونده شورا و شهرداری تبریز

به گزارش سوادکوه آنلاین، چندی پیش در اسفند ماه 94 بود که رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی، نخستین دستگیری از سریال‌های بازداشت اعضای شورای شهر به اتهام تبانی و اخذ رشوه را خبری کرد و منابع آگاه از احتمال تداوم این دستگیری ها به دلیل گسترش دامنه آن خبر داده بودند.

سعید شبستری خیابانی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، هم یکشنبه 15 فروردین، خبر دستگیری عضو دوم شورای شهر را اعلام کرد و گفت: این موضوع در ادامه روند رسیدگی به پرونده دستگیری عضو دیگری از شورای شهر تبریز بوده است.

وی در مورد خبری مبنی بر دستگیری برخی دیگر از اعضای شورا و آزادی آن‌ها با وثیقه خاطرنشان کرد: دستگیری و آزادشدن افراد با وثیقه مربوط به اعضای شورا نبوده و این خبر مربوط به افراد دیگری است که عمدتاً از پیمانکاران برخی پروژه‌های شهرداری تبریز هستند.

اواسط فروردین ماه هم حجت‌الاسلام حکمتعلی مظفری در گفت‌وگو با خبرنگاران با تایید خبر دستگیری سومین عضو شورای شهر اظهارداشت: در همین راستا یکی از معاونین شهردار تبریز نیز بازداشت شد که مراحل قانونی پرونده ارتشا و تبانی را در دادگستری طی می‌کنند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برخی دیگر از اعضای شورا نیز برای ارائه توضیحات به دادگستری احضار شده‌اند، گفت: تاکنون سه عضو شورا و از معاونان شهرداری بازداشت شده‌اند و پیگیری پرونده رشوه و تبانی تا حصول نتیجه ادامه دارد.

بالاخره، موسی خلیل‌اللهی، دادستان آذربایجان شرقی، عصر پنجشنبه از دستگیری مدیر حراست شهرداری تبریز و رئیس دفتر ساختمان عمارت شهرداری تبریز خبر داد.

وی افزود: این دستگیری‌ها نیز در ادامه پرونده مالی اخذ رشوه و تبانی در شورای شهر و شهرداری تبریز بوده است‌...

دادستان عمومی و انقلاب تبریز مجموع دستگیری‌ها در این پرونده را 24 نفر اعلام کرد و گفت: تحقیقات در این خصوص همچنان ادامه دارد که 3 عضو شورای شهر تبریز و 2 معاون شهردار تبریز از مهمترین افرادی هستند که در جریان رسیدگی به این پرونده از اواخر پارسال تاکنون دستگیر شده‌اند‌..

خلیل‌اللهی گفت : هنوز برآورد دقیقی از مبلغ تبانی وجود ندارد و پرونده در حال بررسی بیشتر است‌....../..


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : دستگیری 24 نفر در پرونده شورا و شهرداری تبریز

دستگیری 24 نفر در پرونده شورا و شهرداری تبریز

  • پربازدیدترین ها