جمعه 24 آذر 1396 11:55:28

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39195

تاریخ انتشار : 23/02/1395 - 09:56

افزایش دوبرابری صادرات محصولات کشاورزی به روسیه

مدیرکل توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت:در سال جاری پیش بینی می کنیم که صادرات محصولات کشاورزی به روسیه در صورت حل شدن مسائل گمرکی و نقل و انتقال پول تا دوبرابر افزایش یابد.

افزایش دوبرابری صادرات محصولات کشاورزی به روسیه

به گزارش سوادکوه آنلاین،شاهرخ شجری مدیر کل توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی به روسیه اظهار داشت: مجموع آمار صادرات سال گذشته به روسیه 162 هزار و 855 تن به ارزش بیش از 112 میلیون دلار بوده است.

 
وی با اشاره به صادرات انواع میوه و صیفی جات به روسیه گفت: محصولاتی ازجمله خیار، کلم قرمز، کلم سفید، پسته تازه، انگور خشک شده، خرما،پیاز، موسیر، چای، گوجه فرنگی و سایر سبزی و میوه جات به بازار روسیه صادر شده است.
 
شجری ادامه داد: با توجه به آنکه 90 درصد محصولات داخلی روسیه از محل واردات تامین می شود، می توان گفت که ظرفیت صادرات روسیه بیش از این است که همواره لازم است زیر ساخت های لازم همچون مسائل حمل و نقل و گمرکی جهت تسهیل صادرات بهبود یابد.
 
مدیر کل توسعه صادرات وزارت جهاد با اشاره به پیش بینی صادرات بیان کرد: در سال جاری پیش بینی می کنیم که صادرات محصولات کشاورزی به روسیه در صورت حل شدن مسائل گمرکی، نقل و انتقال پول و خطوط دریایی و هوایی تا دوبرابر افزایش یابد و در صورتی که این مسائل حل نشود چه بسا هیچ توفیقی نداشته باشیم.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : افزایش دوبرابری صادرات محصولات کشاورزی به روسیه

افزایش دوبرابری صادرات محصولات کشاورزی به روسیه