جمعه 07 اردیبهشت 1397 03:21:58

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39170

تاریخ انتشار : 22/02/1395 - 10:34

جمال شورجه:

جبهه مدافعان حرم، سخت‌تر از ۸ سال دفاع مقدس است

کارگردان فیلم سینمایی «۳۳روز» با اشاره به اینکه اهمیت حضور نیروهای ایرانی در عراق و سوریه برای دفاع از ارزش‌هاست گفت: این جشنواره با رویکرد آشنایی با علت وجود مدافعان حرم در عراق و سوریه، کمک بسیاری برای شناخت این حرکت عظیم می‌کند.

جبهه مدافعان حرم، سخت‌تر از ۸ سال دفاع مقدس است

به گزارش سوادکوه آنلاین، جمال شورجه نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون گفت: جشنواره مدافعان حرم به شناخت افرادی که در دیار غربت با دشمنان سرسخت اسلام در جنگ هستند، کمک می‌کند. جشنواره به ما خواهد فهماند که چرا یک فرد خانه، همسر، مادر و فرزند تازه متولد شده اش را می گذارد تا برای دفاع از حرمین به سوریه و یا عراق برود. شاید با این جشنواره متوجه شویم که دفاع از حرمین بهانه‌ای برای دفاع از حقانیت اسلام ناب محمدی است.

شورجه با بیان اینکه داعش فرزند نامیمون رژیم صهیونیستی و عربستان وهابی است، گفت: اسراییل و عربستان با داعش می خواهند اسلام ناب محمدی را نابود کنند و چهره زشت اسلام آمریکایی را به مردم دنیا نشان دهند و حالا مردمانی از جنس غیرت برخواسته اند تا با گسترش اسلام آمریکایی مخالفت کنند. این فتنه باید سرکوب شود و جوانان ما برای سرکوب آن غربت و دوری از خانواده را به جان خریده اند.

این کارگردان و نویسنده ادامه افزود: سلحشوری های جوانان این مرز و بوم به یقین شبیه به سلحشوری های جوانان ما در دفاع مقدس است. اما معتقدم که جبهه مبارزه برای مدافعان حرم که بیرون از خاک ایران دفاع می کنند سخت تر است.

کارگردان فیلم سینمایی «33 روز» با بیان اینکه جنگ با داعش مختص ایران نیست گفت: همه می دانیم که از کشور های دیگری مانند لبنان و عراق و افغانستان مدافعان حرم داریم، پس اگر ما بتوانیم در سال های آینده این جشنواره را به آن کشورها معرفی کنیم به طور حتم آنها نیز آثار مستند مربوط به این دفاع را برای شرکت در جشنواره ارسال خواهند کرد و اینطور می شود که ما یک جشنواره بزرگ مدافعان حرم خواهیم داشت. چراکه جشنواره مدافعان حرم باید در سطح منطقه گسترده شود.

شورجه در پاسخ به این سوال که مخاطب این جشنواره مردم و یا هنرمندان باشند، اظهار کرد: مردم و هنرمندان باید از برگزاری این جشنواره آگاه شوند تا بتوانند در آن شرکت داشته باشند. هنرمندان با حضور در دور اول این جشنواره به طور حتم به آن علاقمند خواهند شد و برای سال های آینده آثار خوبی از هنرمندان کشورمان به جشنواره فیلم مدافعان حرم خواهد رسید.

کارگردان شب دهم در پایان بیان کرد: نباید اجازه دهیم این جشنواره سطحی برگزار شود و یا سطحی بماند. همه باید کمک کنند تا این جشنواره ادای دینی به مدافعان حرم باشد. آثار مستند بهترین راه برای این حرکت بزرگ است.

نخستین دوره جشنواره فیلم مدافعان حرم به دبیری حمید یادروج در دو بخش مستند و نماهنگ به همت خبرگزاری فارس و با همکاری موسسه فرهنگی هنری کتیبه نوای فاطمی خردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

 


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : جبهه مدافعان حرم، سخت‌تر از ۸ سال دفاع مقدس است

جبهه مدافعان حرم، سخت‌تر از ۸ سال دفاع مقدس است

  • پربازدیدترین ها