یکشنبه 26 آذر 1396 23:11:48

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39101

تاریخ انتشار : 20/02/1395 - 07:16

حدیث روز:

سخن امام حسین(ع) درباره پیشوایان واقعی مردم

امام حسین علیه السلام: ما خاندان، ياوران، اوصياء، وارثان و سزاوارترين مردم براى دست يافتن به مقام پیامبر(ص) در ميان مردم هستیم.

به گزارش سوادکوه آنلاین، امام حسين عليه‌السلام فرمودند: خداوند، محمّد صلي الله عليه و آله را براى خلقش برگزيد و با پيامبرى گراميش داشت و او را براى رسالت خود برگزيد. 
سپس خداوند، او را در حالى نزد خود برد كه حضرت صلي الله عليه و آله براى بندگان خدا خير خواسته بود و آن چه را كه براى آن فرستاده شده بود رسانده بود. ما خاندان، ياوران، اوصياء، وارثان و سزاوارترين مردم هستيم براى دست يافتن به مقام او در ميان مردم
اما قوم ما اين مقام را از ما گرفتند و به خود اختصاص دادند و ما هم بدين امر تن داديم و از تفرقه تنفّر و عافيت (جامعه مسلمین) را خوش داشتيم و اين در حالى است كه مى‌دانيم ما به اين حقّ كه حقّ ماست، سزاوارتر از كسانى هستيم كه آن را در اختيار گرفته‌اند.


متن حدیث: 

الإمام الحسين عليه السلام: إنَّ اللّه َ اصطَفى مُحَمَّدًا صلي الله عليه و آله عَلى خَلقِهِ، و أكرَمَهُ بِنُبُوَّتِهِ، و اختارَهُ لِرِسالَتِهِ، ثُمَّ قَبَضَهُ اللّه ُ إلَيهِ و قَد نَصَحَ لِعِبادِهِ، وبَلَّغَ ما اُرسِلَ بِهِ صلي الله عليه و آله. و كُنّا أهلَهُ و أولِياءَهُ و أوصِياءَهُ و وَرَثَتَهُ و أحَقَّ النّاسِ بِمَقامِهِ فِي النّاسِ، فَاستَأثَرَ عَلَينا قَومُنا بِذلِكَ، فَرَضينا و كَرِهنَا الفُرقَةَ، و أحبَبنَا العافِيَةَ،
و نَحنُ نَعلَمُ أنّا أحَقُّ بِذلِكَ الحَقِّ المُستَحَقِّ عَلَينا مِمَّن تَوَلاّهُ.

 

«البداية والنهاية،8،ص157 -  تاريخ الطبري،5،ص157»

منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : سخن امام حسین(ع) درباره پیشوایان واقعی مردم

سخن امام حسین(ع) درباره پیشوایان واقعی مردم