یکشنبه 03 تیر 1397 19:11:48

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39067

تاریخ انتشار : 18/02/1395 - 13:56

پوست دست به‌کمک فناوری لمسی تبدیل شد +عکس

یکی از بزرگترین چالش‌ها در کار با ساعت‌های هوشمند، کوچک بودن نمایشگر آنهاست. موبایل‌ها و تبلت‌ها به مرور زمان بزرگتر شده‌اند، اما در پوشیدنی‌های هوشمند نمی‌توان ابعاد نمایشگر را از اندازه فعلی بزرگتر کرد، چراکه به زیبایی و کارایی آنها صدمه می‌زند.

به گزارش سوادکوه آنلاین،دلیل تیم Future Interfaces Group از دانشگاه Carnegie Mellon موفق به توسعه روشی شده اند که می تواند پوست دست شما را به صفحه لمسی ساعت هوشمندتان تبدیل کند. برای این کار لازم است حلقه ارسال کننده سیگنال را در انگشت خود کنید و مچبند دریافت کننده را به ساعت هوشمندتان متصل سازید. 
 

تبدیل پوست دست به صفحه لمسی ساعت هوشمند با استفاده از فناوری


وقتی با انگشت پوست دست خود را لمس کنید. در این زمان حلقه مذکور سیگنالی را با فرکانس بالا در سطح پوست منتشر می کند. چهار الکترود تعبیه شده در مچبند، با محاسبه زمان رسیدن سیگنال ها، محل منبع ارسال کننده را تعیین و در نتیجه محل لمس شدن پوست را تشخیص می دهند. 
 
یانگ ژانگ (Yang Zhang) به عنوان یکی از محققین مشارکت کننده در این طرح، در باره مزیت اصلی SkinTrack می گوید: «مهمترین چیز در خصوص فناوری پوست لمسی این است که شما لازم نیست از ابزاری غیر عادی استفاده کنید. حلقه و مچبند چیزهایی هستند که به طور معمول بسیاری از ما از آنها استفاده می کنیم.» 
 
این سیستم می تواند لمس مستمر را نیز تشخیص دهد، بنابراین می توان از آن برای رسم شکل یا عملیات Drag&Drop استفاده کرد. حتی ژست های حرکتی نیز برای آن قابل تعریف است. همانطور که در ویدیوی ادامه مطلب خواهید دید، می توان با استفاده از SkinTrack میان اپ های مختلف و منوها حرکت کرد، اپلیکیشن خاصی را باز کرد و سپس از آن خارج شد و یا به انجام بازی «پرندگان خشمگین» پرداخت. 
 
این تکنولوژی هنوز تا رسیدن به مرحله تجاری سازی فاصله زیادی دارد. طراحی ظاهری و ابعاد حلقه فرستنده سیگنال هنوز مناسب نیست. ضمناً دقت سیستم در برخی شرایط، مثل مواقعی که پوست دست عرق کرده باشد، تا حدودی کاهش می یابد. علاوه بر این ها، برخی افراد در خصوص مضر بودن این امواج رادیویی نگرانی هایی دارند. 
 
البته محققین تیم توسعه دهنده این نگرانی ها را بی مورد می دانند و معتقدند بدن انسان به طور روزانه در برابر امواج الکترومغناطیسی شدیدتر از این هم قرار می گیرد، اما آسیبی متوجه آن نمی شود. 
 
هنوز هیچ برنامه مشخصی برای تجاری سازی این تکنولوژی اعلام نشده، اما با توجه به تمایل زیاد غول های تکنولوژی برای تولید ساعت های هوشمند، هیچ بعید نیست که در آینده نزدیک شاهد خریداری شدن فناوری SkinTrack توسط یکی از این کمپانی ها و عرضه آن به بازار باشیم.


منبع : دیجیاتو
دیدگاه شما در مورد : پوست دست به‌کمک فناوری لمسی تبدیل شد +عکس

پوست دست به‌کمک فناوری لمسی تبدیل شد +عکس

  • پربازدیدترین ها