چهار شنبه 27 دی 1396 03:07:52

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39053

تاریخ انتشار : 18/02/1395 - 09:36

نماینده کارگران در شورای عالی کار:

دولت به وعده‌های خود به کارگران عمل نکرد

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه دولت به وعده‌های خود به کارگران عمل نکرده است، گفت: کارگران می‌پرسند زمان مناسب دولت برای تایید افزایش حق مسکن چه وقتی است؟

به گزارش سوادکوه آنلاین، فرامرز توفیقی با بیان اینکه انتقادات از وضعیت دستمزد فعلی نیروی کار واقعی است و در آن دلسوزی وجود دارد، گفت: از وزیر کار توقع می‌رفت در هفته کارگر از وحدت حرف بزند. اگر در دولت قبل اشتباه شده و با تورم 30 درصدی 9 درصد افزایش مزد صورت گرفته، در این دولت باید اصلاح شود.


نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهار داشت: جواب اشتباهات دولت‌ها با مردم و کارگران نیست و کارگران امروز توقع بالایی از دولت ندارند و همین که دولت به شعارها و وعده‌های خود درباره کارگران عمل کند، کافی است.


توفیقی تصریح کرد: دولت وعده حل معضل بیکاری را داده بود و عنوان می‌شد نمی‌گذاریم کارگران شرمنده خانواده‌شان باشند؛ همچنین گفته شد نقدینگی به سمت تولید هدایت می‌شود ولی آیا کنترل تورم با رکود وحشتناک قابل پذیرش است؟


این مقام مسئول کارگری ادامه داد:‌ آیا دولت توانسته به وعده اجرای مسکن اجتماعی عمل کند و آیا در دولت تدبیر و امید ضریب جینی پایین آمده است و فاصله طبقاتی بهتر شده، آیا توزیع ثروت با عدالت صورت می‌گیرد؟


وی گفت: قبل از هفته کارگر معاون وزیر کار مصوبه افزایش حق مسکن را از شورای سه جانبه ملی می‌گیرد و بعد از آن وزیر می‌گوید در فرصت مناسب عملیاتی می‌کنیم. سؤال کارگران این است که آن فرصت مناسب چه زمانی خواهد رسید؟


توفیقی افزود: کارگران به دنبال احیای ماده 7 قانون کار درباره بهبود قراردادها هستند و می‌خواهند معیشت و دستمزد نیروی کار تقویت شود. کارگران از ما می‌پرسند افزایش حق مسکن چه شد و زمان مناسب دولت برای تایید آن چه وقتی می‌رسد؟


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : دولت به وعده‌های خود به کارگران عمل نکرد

دولت به وعده‌های خود به کارگران عمل نکرد