شنبه 01 اردیبهشت 1397 14:19:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 39023

تاریخ انتشار : 17/02/1395 - 12:36

جملات الهام‌بخش مایکل جردن

مایکل جردن نه تنها بهترین بسکتبالیست تاریخ به شمار می‌رود بلکه به عنوان یک ورزشکار مورد احترام دیگران است و یک قهرمان به حساب می‌آید.

جملات الهام‌بخش مایکل جردن

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از ورزش جهان، نگاه به کارنامه حرفه‌ای جردن و مشاهده موفقیت‌های او نشان می‌دهد که چرا جردن این قدر تحسین شده است. او برای اولین بار در سال 1984 با تیم آمریکا به المپیک رفت و باعث شد که این تیم مدال طلا کسب کند. متوسط امتیازآوری جردن در هر بازی 17.1 بود.

جردن بعد از المپیک به تیم شیکاگو بولز پیوست و به یکی از ستاره‌های بسکتبال تبدیل شد. او در سال 1991 برای اولین بار قهرمان NBA شد.

جردن دوباره در المپیک 1992 بارسلون با تیم آمریکا مسابقه داد. آمریکا با نتیجه 117 بر 85 مقابل کرواسی در فینال پیروز شد و برای بار دوم با جردن مدال طلا کسب کرد. در این المپیک نیز متوسط امتیازآوری جردن 14.9 امتیاز در هر بازی بود.

جردن بعد از پایان کار حرفه‌ای‌اش ارزشمندترین بازیکن NBA شناخته شد. جردن با شیکاگو بولز 6 بار قهرمان NBA شد و به طور متوسط در هر بازی در لیگ NBA 30.12 امتیازآوری داشت.

در اینجا جملات الهام بخش مایکل جردن را می‌خوانیم:

اهمیت شکست

من بیش از 9 هزار پرتاب را در دوران بازی‌ام از دست دادم. حدود 300 بازی را باختم. 26 بار می‌توانستم با پرتابم باعث برد تیم شودم اما پرتاب را از دست دادم. من بارها شکست خوردم و به همین خاطر موفق شدم.

کنار زدن مدافع

اگر می‌خواهید پیروز شوید، همیشه مانع در پیش روی شما خواهد بود. برای من هم این اتفاق افتاده است. برای همه همین طور است. اما موانع نباید شما را متوقف کنند. اگر شما به سمت یک دیوار می‌دوید، دور نزنید و متوقف شوید. سعی کنید از دیوار بالا بروید از آن رد شوید و بر آن غلبه کنید.

رسیدن به موفقیت

بعضی افراد می‌خواهند که به موفقیت برسند. بعضی افراد آرزو می‌کنند که به موفقیت برسند اما دیگرانی هستند که موفقیت را می‌سازند.

کار سخت

اگر سخت تلاش کنی نتیجه آن را می‌بینی و در زندگی نیاز به هیچ میانبر دیگری پیدا نمی‌کنی. 


منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : جملات الهام‌بخش مایکل جردن

جملات الهام‌بخش مایکل جردن

  • پربازدیدترین ها