چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 09:40:03

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 38977

تاریخ انتشار : 15/02/1395 - 23:35

حمله پلنگ به دام های دامداران سوادكوه +تصاویر

یک قلاده پلنگ به دام های دامداران سوادكوه حمله کرد.

حمله پلنگ به دام های دامداران سوادكوه +تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین، پلنگ به دام های يكی از دامداران روستای شيركلای منطقه  ولوپی سوادکوه حمله و يك گوساله را زخمی و لاشه دام دیگر را با خود برد. 

صمد محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین اظهار کرد: پلنگ تا نزديكی روستا و دامداری آمد.

يكي دیگر از دامدارهای اين روستا آقای بخشی نيز که 2 روز قبل  يكی از دام های وی را پلنگ گرفته بود،گفت: من يك دامدار جوان هستم و درآمد من نيز از دامداری است و  از آن روز جرات ندارم همراه دام به صحرا بروم، اگر برای امنيت جان خودم تفنگ ببرم می گويند به شكار می رود، اگر تبر هم داشته باشم می گويند برای قطع درختان می روی، من چكار كنم؟ محيط زيست چه كاری انجام می دهد؟

دامدار ديگر اين روستا  آقای محمدی كه حاضر به مصاحبه نشد گفت طی  دوساله گذشته 5 راس دام من طعمه پلنگ شده است.

چندین مورد حمله پلنگ به روستائیان و احشام آنان در روستاهای کارمزد،شیرکلا و آلاشت، نگرانی هایی را در مورد سرنوشت پلنگ و تقابل آن با افراد محلی را به همراه داشته است.

متاسفانه در سال های اخیر افزایش ساخت و ساز و توسعه بیرویه روستاها و تغییر کاربری اراضی به ویلاهای تفریحی منجر به وارد آمدن آسیب فراوان به زیستگاه های طبیعی شده است.

همچنین تخریب گسترده مراتع به دلیل عدم تعادل دام و مرتع باعث شد گوشتخوارانی چون پلنگ نیز به دنبال علفخواران به پایین دست ارتفاعات و حاشیه روستاها کشیده شده اند.

جا دارد مسئولان محیط زیست تمهیداتی را برای رفع مشکل در نظر گیرند تا هم مشکلات روستائیان حل شود و هم خطری گونه های جانوری همچون پلنگ را تهدید نکند.دیدگاه شما در مورد : حمله پلنگ به دام های دامداران سوادكوه +تصاویر

حمله پلنگ به دام های دامداران سوادكوه +تصاویر

  • پربازدیدترین ها