چهار شنبه 30 خرداد 1397 15:38:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 38974

تاریخ انتشار : 15/02/1395 - 20:18

سهم نامشخص بانک‌های خصوصی در توسعه استان

آیا بانک‌های خصوصی به دعوت استاندار برای مشارکت در توسعه مازندران پاسخ مثبت می‌دهند؟!

بانک های خصوصی و موسسات مالی که در توسعه مازندران نقشی ندارند آیا به دعوت استاندار مازندران برای مشارکت در توسعه استان پاسخ مثبت می‌دهند.

آیا بانک‌های خصوصی به دعوت استاندار برای مشارکت در توسعه مازندران پاسخ مثبت می‌دهند؟!

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، استفاده از ظرفیت بانک‌های خصوصی در استان مازندران مدت‌زمان زیادی بود که به‌عنوان موضوعی جدی از سوی کارشناسان و مسئولان مازندران بویژه از ناحیه استاندار مطرح بوده و حتی در انتهای سال 93، استاندار مازندران ضرب‌العجلی را برای بانک‌های این استان جهت مشارکت جدی در امر توسعه استان تعیین کردند که الی امروز، نتایج آن ضرب‌العجل اعلام نشده است.

از طرفی بانک‌های خصوصی در استان بیشتر از آنکه به فکر تأمین نیازمندی‌های مالی استان باشند، به فکر حفظ منافع خویش هستند و تلاش دارند که به اصطلاح خودشان به مشتری‌مداری بپردازند و کمتر به فکر توسعه استان مازندران آن‌گونه که آقای استاندار می‌گوید، هستند.

بلاغ مازندران سال گذشته گزارشی در ارتباط 

 
بلاغ مازندران سال گذشته گزارشی در ارتباط با بی‌تفاوتی بانک‌های خصوصی استان در قبال توسعه مازندران و عدم نقش آفرینی این بانک‌ها در استان منتشر کرده بود.
 

با بی‌تفاوتی بانک‌های خصوصی استان در قبال توسعه مازندران و عدم نقش آفرینی این بانک‌ها در استان منتشر کرده بود.

در حال حاضر نیز بانک‌های خصوصی چندان تمایلی برای مشارکت در توسعه استان مازندران ندارند، از طرفی بانک‌های خصوصی در استان مازندران تنها به فکر ایجاد شعبه و آنهم تنها در مراکز پرتردد شهرها و روستاها و نیز به اذعان خودشان در مکانی که منابع مالی در جریان هست، اقدام می‌کنند.

برخی از شعبات بانک‌های خصوصی، تنها یک شعبه در شهرهای استان و حتی در برخی شهرهای استان هم ندارند.

از میزان منابع مالی این بانک‌ها و موسسات پولی و بانکی خبری در دست نیست، چون اصلا مدیریت اداری این بانک‌ها به صورت

 
برخی از شعبات بانک‌های خصوصی، تنها یک شعبه در شهرهای استان و حتی در برخی شهرهای استان هم ندارند.
 

منطقه‌ای و در برخی مواقع هم به صورت کشوری اداره می‌شود. یعنی اینکه بسیاری از بانک‌های خصوصی فقط در استان دارای شعبه دریافت و پرداخت هستند و همه کارهای اداری آنها در مرکز اداره می‌شود.

این دغدغه در استان مازندران، که چرا بانک‌های خصوصی سهمی در تأمین منابع مالی استان ندارند، در برخی جلسات توسط مدیران عامل بانک‌ها مطرح می‌شد و تاکنون کمتر به آن توجه شده است.

از طرفی 

 
این دغدغه در استان مازندران، که چرا بانک‌های خصوصی سهمی در تامین منابع مالی استان ندارند، در برخی جلسات توسط مدیران عامل بانک‌ها مطرح می‌شد و تاکنون کمتر به آن توجه شده است.
 

این روزها جلسات ستاد تسهیل در استانداری مازندران به صورت جدی‌تر از سنوات قبل در حال پیگیری است.

همین موضوع شاید زمینه‌ای را فراهم آورد تا استاندار مازندران از مدیران بانک‌های خصوصی استان بخواهند تا سهم خویش در توسعه مازندران را مشخص کنند.

ربیع فلاح در جمع مدیران بانک‌های استان، که در آن مسئولان بانک‌های خصوصی مازندران نیز حضور داشتند، اظهار کرد: بانک‌های خصوصی ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه استان دارند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر مهم‌ترین مشکل واحدهای تولیدی استان مازندران کمبود نقدینگی است، افزود: برای تأمین نقدینگی استان باید از ظرفیت بانک‌های خصوصی نیز به خوبی استفاده کرد.

استاندار مازندران اضافه کرد: مسئولان بانک‌های خصوصی در جلسات استانی که مرتبط با بانک‌های 

 
حال باید دید پس از اینکه استاندار مازندران در جلسه رسمی از بانک‌های خصوصی دعوت به همکاری برای توسعه استان کرد، آیا متولی این بانک‌ها برای فعالیت گسترده‌تر در استان پیش قدم خواهد شد
 

استان است حضور یابند و این موضوع از طریق شورای عالی بانک استان نیز پیگیری شود.

حال باید دید پس از اینکه استاندار مازندران در جلسه رسمی از بانک‌های خصوصی دعوت به همکاری برای توسعه استان کرد، آیا متولی این بانک‌ها برای فعالیت گسترده‌تر در استان پیش قدم خواهد شد و یا اینکه بیشتر ترجیح می‌دهند با پرداخت وام با کارمزدهای سنگین به فکر حفظ نقدینگی و سود بیشتر خویش باشند.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که آمار منظم و دسته‌بندی شده‌ای از فعالیت بانک‌های خصوصی و میزان نقدینگی و سهم آنها در اقتصاد استان نیز در دست نیست و شفافیت مالی از این لحاظ در استان وجود ندارد، که ضرورت رفع این خلاء کاملاً محسوس است.دیدگاه شما در مورد : آیا بانک‌های خصوصی به دعوت استاندار برای مشارکت در توسعه مازندران پاسخ مثبت می‌دهند؟!

آیا بانک‌های خصوصی به دعوت استاندار برای مشارکت در توسعه مازندران پاسخ مثبت می‌دهند؟!

  • پربازدیدترین ها