یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 01:56:27

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 38779

تاریخ انتشار : 04/02/1395 - 10:51

بررسی برداشت غیرقانونی اموال بلوکه شده ایران در کمیسیون امنیت ملی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از بررسی برداشت غیرقانونی اموال بلوکه شده ایران توسط آمریکا در اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی خبرداد.

بررسی برداشت غیرقانونی اموال بلوکه شده ایران در کمیسیون امنیت ملی

به گزارش سوادکوه آنلاین، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به حکم دادگاه عالی آمریکا مبنی بر پرداخت 2 میلیارد دلار غرامت به خانواده‌های آمریکاییان کشته شده در حملات سال 1983 از دارایی‌های بلوکه شده ایران، اظهار داشت: حکم برداشت غیرقانونی از دارایی‌ها، سرقت از منابع بلوکه شده ایران است.

وی با بیان اینکه حکم صادره خلاف روح حاکم بر برجام است، ادامه داد: انتظار ما این بود پس از اجرایی شدن برجام دارایی‌های بلوکه شده کشورمان آزاد شود نه اینکه به سرقت برود.

نماینده مردم یزد در مجلس تصریح کرد: این اقدام آمریکایی‌ها باید از سوی تیم هیات اجرایی برجام، مسئولان وزارت امورخارجه و بانک مرکزی در مراجع قضایی بین‌المللی پیگیری شود.

جوکار با تاکید براینکه مسئولان باید در مراجع قضایی بین‌المللی پیگیر حقوق ملت ایران باشند، افزود: آمریکایی‌ها با یک ادعای دروغین دیگر مبنی بر دست داشتن ایران در حملات سال 1983 سعی دارند از اموال بلوکه ایران برداشت کنند که این سرقت، چپاول و غارت دارایی‌های مردم ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه این اقدام آمریکایی‌ها قطعا در کمیسیون مطرح می شود، گفت: پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود و دایرشدن کمیسیون‌های تخصصی مجلس حکم غیرقانونی آمریکایی‌‌ها در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح  و بررسی می‌شود.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : بررسی برداشت غیرقانونی اموال بلوکه شده ایران در کمیسیون امنیت ملی

بررسی برداشت غیرقانونی اموال بلوکه شده ایران در کمیسیون امنیت ملی

  • پربازدیدترین ها