یکشنبه 03 تیر 1397 13:47:28

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3868

تاریخ انتشار : 18/01/1393 - 17:19

اختصاصی/شنیده هایی که از اطراف به گوش می رسد:

هزینه 80 میلیارد ریالی اداره برق برای برق رسانی به منطقه ویلایی اجت!

شنیده ها حاکی از آن است که اداره برق برای برق رسانی به ویلا نشینان اجت مبلغی بالغ بر 80 میلیارد ریال تأمین اعتبار کرده است.

هزینه 80 میلیارد ریالی اداره برق برای برق رسانی به منطقه ویلایی اجت!

به گزارش سوادکوه آنلاین، شنیده ها حاکی از آن است که اداره برق برای برق رسانی به ویلا نشینان اجت مبلغی بالغ بر 80 میلیارد ریال تأمین اعتبار کرده است.

 اجت منطقه ای خوش نشین در حوالی روستای ورسک است که در سرشماری سال 1390 به دلیل نداشتن جمعیت و خانوار کافی جزء لاینفک روستای ورسک معرفی شد اما در سال 1392 به ناگاه با شروع ساخت و سازهای غیر مجاز بعضی از مسئولین و متنفذین استانی و کشوری، بدون طی کردن سیر قانونی دریافت کد روستایی و با لابی مجوز تشکیل شورای اسلامی را دریافت و به عنوان جدیدترین روستای سوادکوه کد روستایی دریافت کرد.
 
 
این امر موجی از نارضایتی را در میان مردم ورسک به وجود آورد چرا که پیش از این این روستا یکی از توابع روستای ورسک بود که تنها چند دامدار غیر بومی در فصل گرم سال در آن ساکن بودند و همین مسئله موجب ایجاد تنش هایی بین شورای اسلامی دو روستا شد.
 
اوج تنش ها در زمانی به وجود آمد که اداره برق پروژه برق رسانی به این روستا را شروع کرد. این اداره برای برق رسانی به این منطقه خوش نشین که فقط در 4 ماه از سال جمعیتی آن هم غیر ساکن دارد شروع به حفر چاله هایی برای نصب دکل برق کرد.
 
اداره برق در اقدامی غیر کارشناسانه چاله های خود را بر روی مسیر و یا در حریم عبور لوله های انتقال آب روستای ورسک احداث کرد که این عمل باعث شد در برخی از نقاط لوله ها دچار شکستگی شوند.
 
این اقدام اداره سبب شد اهالی ورسک در اقدامی خود جوش وارد عرصه شوند و یکایک چاله های حفر شده توسط اداره برق را که در مسیر 2 کیلومتری بین دو روستا قرار داشت پر کنند.
 
اداره برق به جای آنکه مسیر درستی را برای برق رسانی به روستای اجت در نظر بگیرد و به خاطر آسیب رسانی به شبکه انتقال آب روستای ورسک از مردم روستا عذر خواهی کند از دهیار ورسک به اتهام تحریک مردم برای پر کردن چاله های حفر شده توسط این اداره شکایت کرد و این مورد دستاویزی برای کمیته انضباطی دهیاران سوادکوه برای عزل دهیار ورسک شد.
 
برق رسانی به روستای خوش نشین اجت با صرف هزینه های گزاف در حالی دارد صورت می گیرد که چندین روستای با جمعیت ساکن شهرستان از لحاظ برق دچار مضیقه هستند و حتی بنا به گفته برخی از منابع آگاه برای برق رسانی به روستای اجت بخاطر استفاده از گران قیمت ترین کابل های انتقال برق مثل کابل خودگردان بالغ بر 80 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
 
این اقدامات اداره برق در حالی است که این اداره بسیاری از پروژه های کم هزینه خود را انجام نداده است که برای مثال می توان به خود روستای ورسک اشاره کرد.
 
 حدود سه ماه پیش 2 تن از سارقین کابل های برق به سرقت نزدیک به 700 متر از سیم های برق معابر عبوری روستای ورسک مبادرت ورزیدند که با تلاش و همت دهیار معزول ورسک و اهالی در حین وقوع جرم دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
 
با اینکه سیم های مسروقه بازگردانده شد اما با گذشت چند ماه اداره برق هنوز هیچ اقدامی برای تعمیر و جایگزینی آن انجام نداد.
 
در موردی دیگر مه شکن های روستای کوهستانی لیند است که علی رقم پیگیری یکی از نمایندگان مجلس و با اینکه کلیه تجهیزات خریداری شده و در محل وجود دارد با گذشت چندین ماه اداره برق هنوز هیچ اقدامی در خصوص نصب آن انجام نداده است. مه شکن هایی که برای جادۀ بسیار خطر ناک این روستا که تنها را رسیدن به شهر آلاشت است بسیار ضروری به نظر می رسد.
 
البته این مبلغ تا کنون از سوی هیچ منبعی به طور رسمی تایید نشده و ما هم برق رسانی به یک روستا را به هیچ عنوان محکوم نمی کنیم اما چنان چه این موضوع صحت داشته باشد با در نظر گرفتن تمامی مسائل موجود و با توجه به وضع اقتصادی کشور در سال 92 که بسیاری از پروژه های بزرگ ملی به خاطر کمبود بودجه به حالت تعویق در آمده اند آیا این عاقلانه است که برای برق رسانی به روستایی که تنها 4 ماه از سال آن هم در روزهای تعطیل هفته میزبان ساکنین خوش نشین خود است، ساکنینی که اکثر غیر بومی بوده و از مسئولین کشوری و استانی هستند، مبلغی بالغ بر 80 میلیارد ریال هزینه شود؟


برای این پست 8 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر دوشنبه 18 فروردین 1393 - 17:58
  ناشناس

  چرا اینقدر بی عدالتی باید باشه!!! بنده به عنوان یک برادر شهید از روستای لیند ضمن تشکر از مهندس علیپور نماینده ما در خصوص پیگیری این موضوع اما هنوز با امروز وفردا کردن اداره برق سوادکوه لا ینحل مانده است.

  2 2
 • پاسخ به نظر دوشنبه 18 فروردین 1393 - 18:03
  ناشناس

  چرا باید اینقدر بی عدالتی باشد !!!!!!!!!!!!!هزینه 8میلیاردی برای ویژه خواران .بنده به یکی از خانواده های شهدای لیند ضمن تقدیر وتشکر از آقای مهندس علیپور در خصوص پیگیری این موضوع به خاطر امنیت جانی مردم متاسفانه با امروز و فردا کردن اداره برق هنوز لاینحل مانده است.

  1 3
 • پاسخ به نظر سه شنبه 19 فروردین 1393 - 00:48
  خنار

  ما خود از از ایثارگران هستیم یعنی نباید برای ما امکانات بیاید چون آقایان ورسکی خوششان نمی آید؟

  1 4
 • پاسخ به نظر سه شنبه 19 فروردین 1393 - 21:10
  صبر

  مسوولین با خواندن این مطلب از پایگاه اطلاع رسانی شمال فردا به نشانی: http://shomalefarda.com/component/content/article/365-vijeh/33208-1393-01-16-04-14-53 و عنوان "جهل مدیران در تشخیص صحیح از ضابطه، اذهان عمومی را مشوش می نماید" به خود آمدند.

  1 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 20 فروردین 1393 - 01:26
  سرباز اقا

  چراباید الکی هزینه بشه خنار این همه هزینه بشه ک چی مثلا اقای فلان نماینده مجلس یا فلان وزیر بیاد حال کنه اونم چی از زمین و پول بیت المال واقعا جای تاسفه خون شهدا داره پایمال میشه اقای مرادی خداخیرت بده

  1 0
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 20 فروردین 1393 - 17:27
  سرباز اقا

  کل سوادکوه باید مرد باشن و پشت دهیار ورسک بایستند نباید اجازه بدیم دهیار ورسکو عوض کنن شنیدم اقای مرادی فرمانده پایگاه مقاومت ورسکه و همچنین مداح و قاری برجسته شهرستانه برای نظام واقعا زحمت کشیده حقش نیست این برخورد باهاش بشه کار دولتی ک بهش ندادن هیچ برای دفاع از بیت المال برکنارشم کردن تا حالا میگفتیم امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه الان باید بگیم اقای مسئول............هیچ غلطی نمیتونی بکنی البته قانونی نمیتونین عباس مرادی رو برکنار کنین اوووووووووه یادم نبود ک بعضی از مسئولین از قانون کشورمون پیروی نمیکنن باید دولت تدبیر و داز اوه نه ببخشید تدبیر و امید کلاس احکامم برای این مسئولین بزاره

  1 1
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 20 فروردین 1393 - 17:27
  سرباز اقا

  حاج همت: ما از شهید دادن نمیترسیم،ولی از این میترسیم که خدای ناکرده روزی این خونها به ناحق ریخته شود وما خدای ناکرده،تزلزلی در راه مان و استقامت مان و در توانمان پیدا شود که انشاءالله این نباشد.

  1 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 10 مهر 1393 - 23:24
  ناشناس

  ۸۰ میلیارد فقط برای سه ماه تابستان. واقعا خیلی شیر تو شیره

  0 0
دیدگاه شما در مورد : هزینه 80 میلیارد ریالی اداره برق برای برق رسانی به منطقه ویلایی اجت!

هزینه 80 میلیارد ریالی اداره برق برای برق رسانی به منطقه ویلایی اجت!

 • پربازدیدترین ها