دوشنبه 27 آذر 1396 02:51:02

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 38656

تاریخ انتشار : 29/01/1395 - 18:15

مديركل راه آهن شمال خبر داد

انجام کنترل های تخصصی مستمر روی پل ورسک

مديركل راه آهن شمال از انجام کنترل های تخصصی مستمر روی پل ورسک خبر داد.

انجام کنترل های تخصصی مستمر روی پل ورسک

یوسف گران‌پاشا امروز در هشتادمین سالگرد احداث پل ورسک در گفت‌و‌گو با خبرنگار سوادکوه آنلاین اظهار کرد: پل ورسك سوادكوه در 29فروردين سال 1315به بهره برداری رسيد.

وي به مشخصات پل ورسک اشاره کرد و افزود: ارتفاع اين پل ازسطح زمين 110 متر،عرض آن 4متر، آرك بزرگ 66مترو طول پل 99 متراست.

مديركل راه آهن شمال با اشاره به استحكام پل گفت: از روی پل ديزل 120تنی و80تنی همزمان با 17 واگن عبور مي كنند و تاکنون مشكلي نداشته است.

این مسئول افزود: چندین بار تست بار گذاری روی پل  انجام شد و به صورت مستمر کنترل های تخصصی انجام می شود.  

گران‌پاشا به گارانتي پل ورسك اشاره کرد وگفت: نگهداری پل مهمترین اقدام در بالا بردن کارایی  است حال آنکه در کشورمان ابنيه‌هایی با قدمت 2500 وجود دارد و از آن هنوز استفاده می شود.

وی با اشاره به اقدامات نگهداری پل تصریح کرد: اقدامات نگهداری پل در بازه‌های زمانی 2 و 5 ساله ازنظرتفكيك پل، شستشو و بازدید توسط ماشین مخصوص انجام می شود.

مديركل راه آهن شمال خاطر نشان کرد: برای محل تخليه آب وجلوگیری از ضربه مستقيم، کار تفكيك پل انجام مي شود که كلیه ريل‌ها بيرون ریخته شده و كاملا سنگها شستشومي شود ومحل تخليه آب نیز بهسازی می شود. 

این مسئول در پايان به بارگذاری روی پل اشاره کرد و گفت: طی چهار سال گذشته روی اين پل آزمایش می شود و چندین مرتبه بارگذاری مجدد انجام شد که طی دوسال گذشته و در سال جاری نيز این آزمایش توسط دانشگاه علم وصنعت انجام و کنترل می شود .دیدگاه شما در مورد : انجام کنترل های تخصصی مستمر روی پل ورسک

انجام کنترل های تخصصی مستمر روی پل ورسک