یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 11:32:53

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 38463

تاریخ انتشار : 20/01/1395 - 18:01

صدایی که به گوش کسی نمی رسد

بازنشستگان البرزمرکزی سوادکوه و مشکلات آنان

مي گويند سخت ترين کار دنيا کار در معادن مي باشد و تقريبا کسي در دنيا به آن شکي ندارد.

 بازنشستگان البرزمرکزی سوادکوه و مشکلات آنان

به گزارش سوادکوه آنلاین، سال ها کارگران معدن در شهرستان سوادکوه در سخت ترين شرايط کار مي کنند تا شرمنده زن و بچه خود نباشند ،عرق مي ريزند تا سرشان پايين نباشد، سخت کار مي کنند تا دستشان جز خدا جلوي کسي دراز نشود و به همين دليل سالها بدون هيچ شکايتي کار مي کنند.

درست است که ذغال صورت اين کارگران را سياه کرده اما دل هايشان زلال است،قانع اند و با اندک حقوقي که مي گيرند خداي خود را شاکرند.

بعد از سال ها کار در معدن و از جان گذشتگي براي رزق حلال امروز بسياري از اين کارگران بازنشسته شده اند اين جوانان ديروز و پدربزرگ هاي امروز پس از ساليان سال کار و تلاش در قلب کوه هاي سوادکوه ديگر توان کار ندارند. 

اما گويي تلاطم و اضطراب ،جزيي از زندگي اين مردان با غيرت شده است و شاهديم که چند سالي است با وجود بازنشستگي آن ها حقوقشان چند ماه چند ماه پرداخت مي شود و اصلا کسي نمي داند که ماه بعد حقوق مي گيرد يا نه!

پيرمردهاي بازنشسته سوادکوهي که ديگر توان حتي اعتراض را هم ندارند چند ساليست که چشمشان به اخبار دوخته شده است تا بشنوند مشکلات حقوق اين ماهشان حل شده يا نه تا زندگيشان پيش برود و کمتر کسي به درد دل آن ها توجه مي کند هرچند که تلاش هايي براي استيفاي حقوق آن ها صورت گرفته ولي کافي نبوده و نياز به همت بيشتر همه مسئولين کشوري،استاني و شهرستاني دارد.

اميد است هر مسئولي که مسئوليتي در قبال بازنشستگان فولاد کشور و خصوصا سوادکوه دارد با اهتمام بيشتر و توجهي عميق تر به حل مشکلات مربوط به آن ها بپردازد.

 

 


منبع : شیرگاه نیوز
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر دوشنبه 23 فروردین 1395 - 15:51
    عبدالله

    زدن این مطالب تلنگری برای مسئولین باید باشد ولی متاسفانه....

    0 0
دیدگاه شما در مورد : بازنشستگان البرزمرکزی سوادکوه و مشکلات آنان

 بازنشستگان البرزمرکزی سوادکوه و مشکلات آنان

  • پربازدیدترین ها