دوشنبه 28 خرداد 1397 13:41:12

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 38450

تاریخ انتشار : 21/01/1395 - 10:52

یک آمریکایی ۳۳ سال اشتباهی زندانی بود!

یک زندانی آمریکایی که ۳۳ سال به اشتباه در زندان بود، آزاد شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، دستگاه قضایی آمریکا روز پنجشنبه، یک زندانی را که به اشتباه به اتهام تجاوز به زنی و قتل همسر وی در سال ۱۹۸۲ به حبس ابد محکوم شده بود، پس از ۳۳ سال تبرئه کرد.
کیت هاروارد ، ۳۳ سال پیش به حمله به خانه خانواده ای که در شهر بندری نیوپورت نیوز زندگی می کردند و ضرب و شتم مرد خانواده و قتل وی و تجاوز به همسر وی، در حالی که ۳ فرزند این زوج در خانه خواب بودند، متهم شد.

زندانی یک آمریکایی ۳۳ سال اشتباهی زندانی بود!


اکنون ۳۳ سال پس از این حکم اشتباه، آزمایش های « دی.ان.ای.» که سال ۲۰۱۵ صورت گرفت، نشان داد که هاروارد بی گناه است و قتل این مرد و تجاوز به همسر وی از سوی فرد دیگری صورت گرفته است که به دلیل ارتکاب جرم دیگری زندانی بود.

دادگاه عالی ایالت ویرجینیا در حکمی بی‌گناهی کیت هاروارد را به رسمیت شناخت و محکومیت های وی را به اتهام قتل، تجاوز و سرقت لغو کرد و دستور آزادی فوری وی را صادر کرد.
مدرسه حقوق دانشگاه میشیگان ماه فوریه در گزارشی اعلام کرد، در سال ۲۰۱۵ دستگاه قضایی آمریکا ۱۴۹ نفر را که به اشتباه محکوم شده بودند، تبرئه کرد؛ این رقم بی سابقه، همچون قطره ای است در اقیانوس دهها هزار اشتباه قضایی آمریکا.

این ۱۴۹ محکوم که بی‌گناهی آنها ثابت شد، محکومانی بودند که به طور متوسط مدت ۱۴ سال از زندگی خود را بدون هیچ جرمی در زندان سپری کردند.


منبع : شفقنا
دیدگاه شما در مورد : یک آمریکایی ۳۳ سال اشتباهی زندانی بود!

یک آمریکایی ۳۳ سال اشتباهی زندانی بود!

  • پربازدیدترین ها