شنبه 02 تیر 1397 23:59:04

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 38435

تاریخ انتشار : 20/01/1395 - 13:54

ناگفته‌های مرگ مرموز افسر ایرانی پلیس کانادا +عکس

خودکشی داریوش گاردا افسر ایرانی پلیس تورنتو در آب‌های دریاچه انتاریو که اواخر سال گذشته رخ داد باعث شد تا مقامات پلیسی اقداماتی برای بررسی روانی نیروهای نظامی داشته باشد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، افسر پلیس تورنتو داریوش گاردا در دریاچه انتاریو خودکشی کرده بود. پلیس هنوز برای اعلام رسمی دلیل مرگ او منتظر نتایج کالبدشکافی است اما اعلام کرده است به نظر می‌رسد او بر اثر خودکشی درگذشته باشد.

داریوش گاردا در اداره پلیس ۵۱ Division مشغول به خدمت بود. روز حادثه پس از آنکه پلیس گزارشی مبنی بر افتادن فردی در دریاچه انتاریو دریافت کرد، عملیات اکتشافی خود را آغاز کرد و دیروز جسد این افسر سابق پلیس تورنتو را از آب بیرون کشید. در این عملیات، آتش‌نشانی نیز به کمک پلیس آمده بود.

پلیس تورنتو پس از کشف جسد این پلیس در بیانیه‌ای به خاطر از دست دادن این مامور پلیس اظهار تاسف کرد. جسد او در نزدیکی جایی پیدا شد که حدود شش سال پیش خاطره تلخی از آنجا داشت. گاردا صبح زود روز ۱۹ آوریل سال ۲۰۱۰ نزدیک تقاطع خیابان‌های Cherry و Commissioners مجبور شد به مردی تیراندازی کند. نیروهای پلیس در عملیات تعقیب مردی ۵۰ ساله به نام ویسلاو دودا بودند. او پدر دو کودک بود. دودا با ماشین به یکی از ماموران پلیس زد و داریوش گاردا به او شلیک کرد.

ناگفته‌های مرگ مرموز افسر ایرانی پلیس کانادا +عکس

در آن زمان خانواده و دوستان دودا اعلام کردند او از بیماری اسکیزوفرنیا رنج می‌برده و تحت درمان دارویی بوده است. داریوش گاردا پس از این اتفاق دچار «اختلال استرسی پس از ضایعه روانی» شد و به نظر می‌رسد دلیل اصلی خودکشی او همین موضوع باشد. همکاران گاردا در پلیس تورنتو می‌گویند او انسان فوق‌العاده دل‌رحمی بود و بیشتر به مددکاران اجتماعی شبیه بود تا یک نیروی مسلح پلیس.

بحث سلامت روانی ماموران پلیس پس از اینکه به افراد شلیک می‌کنند یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در رسانه‌های کانادا پیگیری می‌شود و به نظر می‌رسد این خبر جدید، باعث شود روزنامه‌نگاران کانادایی بیش از پیش به بررسی ابعاد این بحران در میان نیروهای پلیس بپردازند. آمارها نشان می‌دهد بخش قابل توجهی از نیروهای نظامی، اعم از سربازان ارتش کانادا و افسران پلیس، پس از شلیک به افراد، دچار آسیب‌های جدی روانی می‌شوند و درصد قابل توجهی از آنها به «اختلال استرسی پس از ضایعه روانی» مبتلا هستند. بیماری روانی‌ای که مشهور به «قاتل خاموش» است و جان آنها را تهدید می‌کند.


منبع : رکنا
دیدگاه شما در مورد : ناگفته‌های مرگ مرموز افسر ایرانی پلیس کانادا +عکس

ناگفته‌های مرگ مرموز افسر ایرانی پلیس کانادا +عکس

  • پربازدیدترین ها