چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 22:30:16

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3835

تاریخ انتشار : 17/01/1393 - 07:01

اختصاصی/ گزارش ویژه از سوادکوه آنلاین:

حمایت از زمین خواران با عزل غیرقانونی دهیار ورسک

دهیار ورسک که در ماه های اخیر تلاش گسترده ای را برای مقابله با زمین خواری انجام داده بود به طور غیر قانونی توسط کمیته ای غیر قانونی از کار برکنار شد.

حمایت از زمین خواران با عزل غیرقانونی دهیار ورسک

به گزارش سوادکوه آنلاین روز دوشنبه 26/12/1392 جلسه کمیته انضباطی دهیاران شهرستان سوادکوه جهت بررسی تخلفات دهیار ورسک در محل فرمانداری سوادکوه برگزار شد.

نصب بنر در سه نقطه از روستای ورسک جهت الحاق این روستا به استان تهران و تحریک مردم برای اعلام موافقت با این طرح، جلوگیری از برق رسانی به روستای ورسک و عدم صدور پروانه ساختمانی برای مالکان زمین های شرکت تعاونی جهاد کشاورزی سه تخلفی بود که این کمیته آنها را مورد بررسی قرار داد.

پس از گفت و شنود های بسیار دهیار ورسک و اعضای کمیته انضباطی و ارائه دفاعیات از جانب دهیار ورسک و بیان توضیحاتی توسط بخشدار مرکزی سوادکوه بالاخره این کمیته رای خود را مبنی بر عزل آقای عباس مرادی از دهیاری ورسک اعلام کرد.

کمیته انضباطی دهیاران سوادکوه  دفاعیات عباس مرادی را وارد ندانست و  وی را به دلیل عدم  توجه و تمکین دستور مقام مافوق، نقض قوانین و مقررات به ویژه کارشکنی و وادار ساختن یا تحریک دیگران به کارشکنی یا کم کاری و اعمال فشار های فردی برای تحصیل مقاصد غیر قانونی مقصر دانست  و پس از آن که به برکناری وی  از دهیاری ورسک رای داد ،از بخشدار خواست تا فرد دیگری را به عنوان سرپرست دهیاری ورسک مشخص نماید.

جابر اسماعیل زاده بخشدار مرکزی سوادکوه نیز طی حکمی  با اعلام عزل عباس مرادی از دهیاری ورسک دهیار روستای فلورد را به عنوان سرپرست دهیاری این روستا معرفی کرد.

این عزل و نصب ها در شرایطی است که بر اساس بندهای قانونی عزل و نصب دهیار از وظایف شورای اسلامی هر روستا است و کمیته مذکور صلاحیت رسیدگی به این امور را ندارد.

برای تایید این گفتار سری به بندهای قانونی می زنیم.

به موجب بند م ماده 68 قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و تبصره این بند، انتخاب و عزل دهیار از وظایف و اختیارات شورای اسلامی روستا بوده و به طبع آن کارفرمای دهیار هر روستا شورای اسلامی آن روستا است.

همچنین  مطابق با تبصره 2 ماده 27 قانون کار مصوبه سال 69 با اصلاحات بعدی، آیین نامه های انضباطی به موجب مقرراتی است که به پیشنهاد شورای عالی کار و به تصویب وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی خواهد رسید و بر اساس ماده 4 مقررات قصور و نقض دستورالعمل ها و آیین نامه های انضباطی کار در کارگاه ها به تاریخ 15/10/88، مرجع تایید آیین نامه انضباطی اداره کل کار و امور اجتماعی است که با بررسی های به عمل آمده مشخص شده تا کنون  آیین نامه انضباطی دهیاری ها به تایید آن مرجع نرسیده، بنابراین کمیته انضباطی دهیاران وجاهت قانونی ندارد.

علاوه بر این مطلب نیز طبق نامه 23227 مورخه 25/12/91 وزارت کار و امور اجتماعی، دهیاران و کارکنان دهیاری مشمول قانون کار نبوده و مراجع حل اختلاف کار صلاحیت رسیدگی به دعاوی اشخاص موصوف را ندارند.

برابر نامه 1314 مورخه 2/5/92 معاون امور دهیاری های کشور شیوه نامه انتخاب و فرآیند عزل دهیار از وظایف و اختیارات شورای اسلامی است و عزل دهیار بدون رعایت آیین نامه مذکور مغایر با قانون است.

با احتساب این قوانین می توان به این نتیجه رسید که عزل و نصب دهیار هر روستا از وظایف و اختیارات شورای آن روستا است و بخشدار و یا کمیته انضباطی دهیاران نمی توانند سر خود و بدون اجازه اعضای شورای اسلامی آن روستا دهیار را عزل و یا کسی را به جای او معرفی کنند.

این در حالی است که شورای اسلامی روستای ورسک در نامه ای رسمی از دهیاری عباس مرادی حمایت کرده و عزل وی را به رسمیت نشناخته است.

علاوه بر آن در خصوص تخلف نسبت داده شده بر دهیار ورسک مبنی بر عدم تمکین و اجرای دستور مافوق در مورد صدور پروانه ساختمانی برای مالکان زمین های شرکت تعاونی جهاد کشاورزی باید گفت دهیار ورسک موظف است از دستورات شورای اسلامی روستا پیروی کند و شورای اسلامی روستای ورسک نیز بنا بر دلایلی صدور پروانه ساختمانی برای شرکت مذکور را غیر قانونی دانسته و بر همین اساس به دهیار دستور داده تا از صدور پروانه جلوگیری کند.

بر اساس مستندات و مدارک موجود در سال 1377 زمینی به مساحت 3 هکتار در منطقه ورسک به شرکت تعاونی مسکن جهاد کشاورزی  واگذار شد که تصویر آن در نقشه زیر نمایش داده شده است.

اما در کمال تعجب زمینی که امروز در تصاحب این شرکت است و در تصویر زیر دیده می شود کاملا با مکان اصلی زمین واگذار شده مغایرت دارد.

با جانمایی زمین مذکور و روی تطابق دو نقشه با هم می توان به راحتی این تفاوت را دریافت.

با در نظر گرفتن اینکه زمین تصاحب شده در ملک شخصی اهالی ورسک قرار دارد و رای دادگاه نیزمبنی بر همین اساس است می توان دریافت این یک تجاوز آشکار به حریم خصوصی افراد است و این جای تعجب دارد که چرا فرمانداری و مسئولین سوادکوه به جای آنکه جلوی این تجاوزات و زمین خواری آشکار را بگیرند علنا با عزل دهیار قانون مند ورسک از زمین خواری و قانون شکنی بارز اتفاق افتاده حمایت می کنند.

در کنار مسئله مذکور این نکته نیز قابل تعمق است که زمین های شرکت تعاونی مسکن فرمانداری سوادکوه نیز به همراه چند اداره دیگر در نزدیکی زمین مصادره شده از طرف شرکت تعاونی مسکن جهاد کشاورزی قرار دارد و سرپرست آن نیز کسی است که مسئولیت ریاست کمیته انضباطی دهیاران سوادکوه را بر عهده دارد.

البته ما هیچ گونه تهمتی به هیچ کدام از ارگان های شهرستان نمی زنیم ولی این مسئله و این تشبهات کمی جالب به نظر می رسد .

ادامه دارد...برای این پست 16 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر دوشنبه 18 فروردین 1393 - 13:20
  دهياري ورسك

  سلام. ممنون از انتشار اين خبر. لازم ديديم دو نكته را براي تكميل خبر يادآوري كنيم. 1- اين تعاوني مسكن جهاد با مكر و حيله و نفوذ خود در امور واگذاري اراضي كه از توابع جهاد مي باشد و با رشوه مجوزات لازم را آن هم با جعل اسناد اخذ كردند و نيز از همه مهمتر اكثر قريببه اتفاق اعضا زمين ها را كه هنوز به آنها واگذار نگرديد به قيمت هاي گزاف فروختند و حال آنكه جوانان ورسك فاقد زمين براي سكونت مي باشند و مجبور به مهاجرت به شهرها. 2- در پس پرده تعاوني مسكن كاركنان فرمانداري سوادكوه مي باشند كه با رهبري آقاي عين اله طالبي معاون جديد فرماندار كه خود از اعضاء هيئت مديره تعاوني فرمانداري مي باشد حضور دارند كه چون با مخالفت شورا و دهياري ورسك براي دريافت زمين در مجاورت زمين يادشده جهاد روبرو شدند حضور دارند كه با سياسي بازي فراوان و حمايت اجت و نيز عزل دهيار در كميته انضباطي دهياران كه رياست آن با معاون فرماندار آقاي طالبي مي باشد سعي در اخذ زمين خودشان مي بالشند كه با طراحي نقشه هاي شوم و شيطاني صدرالاشاره همراه بود. 3- در زمين خواري اجت نقش يك نماينده شهرستان در مجلس و حمايت بي دريغ ايشان از آنها نيز بسيار پررنگ است چراكه بستگان همسر ايشان در رابطه نقش دارند.

  10 2
 • پاسخ به نظر دوشنبه 18 فروردین 1393 - 23:40
  بیکار

  چون بعضی ازمسولیین ما با کلمه بیت المال و حق الناس اشنا نیستند به راحتی اموال مردم را تصاعب میکنند. از دولت تدبیر و امید تقاضا داریم کلاس اموزشی برای این افراد برگذار گردد

  5 1
 • پاسخ به نظر سه شنبه 19 فروردین 1393 - 11:09
  سرباز اقا

  افتخار میکنیم کشورمون اسلامیه اخه قانونو هر طوری بخوایم عوضش میکنیم پارتی بازی تا دلت بخواد تو کشور اسلامی هست حالال هی بیا بگو مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل بعضی از مسئولین بدتراز امریکا و انگلیس دارن کار میکنن و به کشور ضربه میزنن بقیه رو نمیگم

  6 1
 • پاسخ به نظر سه شنبه 19 فروردین 1393 - 20:02
  GERDAB

  با عرض سلام به مدير محترم وب سايت لطف كنين حالا كه دارين زحمت ميكشين و اين مطالب رو در اختيار مردم ميزارين به صورت واضح از بستگان و همسران مسئولين سابق كه ذكر ميكنين نام ببرين مردم ما انقلاب كردن چون قانون اساسي ما هربار به بهانه هاي مختلفي توسط پادشاه وقت مورد تحليف و دستخوش تغييرات قرار مي گرفت حال اينكه مسئولين وقت قانون اساسي رو ناديده ميگيرن چه بايد كرد...... ايا واقعا از قانون اساسي اطلاعي ندارند...... اگر ندارند چرا در چنين پست هاي مهمي فعاليت مي كنند.......

  1 1
 • پاسخ به نظر سه شنبه 19 فروردین 1393 - 20:18
  سرباز اقا

  خطابم به بیکار از دولت تدبیر و داز ن ببخشید تدبیر و امید بیشتر از این انتظار نمیره اخه همشون مثل همن مسئوین به زمین اکتفا میکنن بعضیا با کشورهای خارجی و دشمنامون ارتباط برقرار میکنن تا اموال بیت المالو نفت رو مثل اب بخورن نمیدونم چرا آقا چیزی به اینا نمیگه

  3 1
 • پاسخ به نظر سه شنبه 19 فروردین 1393 - 20:47
  شفق

  دهیار و اعضای شورا محکم بایستند.

  4 1
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 20 فروردین 1393 - 01:23
  سرباز اقا

  کل سوادکوه باید مرد باشن و پشت دهیار ورسک بایستند نباید اجازه بدیم دهیار ورسکو عوض کنن شنیدم اقای مرادی فرمانده پایگاه مقاومت ورسکه و همچنین مداح و قاری برجسته شهرستانه برای نظام واقعا زحمت کشیده حقش نیست این برخورد باهاش بشه کار دولتی ک بهش ندادن هیچ برای دفاع از بیت المال برکنارشم کردن تا حالا میگفتیم امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه الان باید بگیم اقای مسئول............هیچ غلطی نمیتونی بکنی البته قانونی نمیتونین عباس مرادی رو برکنار کنین اوووووووووه یادم نبود ک بعضی از مسئولین از قانون کشورمون پیروی نمیکنن باید دولت تدبیر و داز اوه نه ببخشید تدبیر و امید کلاس احکامم برای این مسئولین بزاره

  5 2
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 20 فروردین 1393 - 01:32
  سرباز اقا

  حاج همت: ما از شهید دادن نمیترسیم،ولی از این میترسیم که خدای ناکرده روزی این خونها به ناحق ریخته شود وما خدای ناکرده،تزلزلی در راه مان و استقامت مان و در توانمان پیدا شود که انشاءالله این نباشد.

  2 1
  چهار شنبه 20 فروردین 1393 - 21:50
  هم سنگر شهدا

  مطالبی که ارائه کردید پس از بررسی لازم از ادرات مرتبط و اهالی منطقه جای تاسف است با استفاده از عنوان دین ودفاع از حق الناس مطالب کذب و بی اساس وبدون اسناد برای تامین منافع شخصی باعث تشویش اذهان عمومی میشوید از همه ی خوانندگان گرامی انتظار میرود به منظور جلوگیری وسوء استفاده این گونه افراد فرصت طلب به ادارات زی ربط مراجعه وپس از دستیابی به اسناد واقعی خواهند فهمید که زمین خواری اتفاق نیفتاد وازافکار پلید انها متوجه خواید شد

  +1 --7
 • پاسخ به نظر جمعه 22 فروردین 1393 - 00:20
  سوادکوهی

  پسر سرهنگ درزی مثل پدرت مورماز هستی برچین این بازیهارو خودت از رانت استفاده می کنی اونوقت به دیگران انگ می جسبونی ؟

  3 6
  جمعه 22 فروردین 1393 - 21:47
  بسیجیان سوادکوه

  با سلام محضر رهبر عزیز انقلاب آقاجان ببینید بعضی از مسئولین باطل چگونه براحتی مسئولین به حق را تهمت و توهین می کنند و برای منافع شخصی و زمین خواری خودشان افکار عمومی رو منحرف می کنند آقاجان اگر ما دستور بدهید بسیجیان سوادکوه جواب افراد بی قانونی همچون سید هادی حسینی ، عین اله طالبی و جابر اسماعیل زاده را با حمایت سپاه پاسداران و مسئولین نظام اسلامی خواهند داد.

  +5 -0
 • پاسخ به نظر جمعه 22 فروردین 1393 - 14:14
  زیرابی

  مدیرسایت عزیز اگرمدارک و جواب دندان شکنی دارید جواب اینها رابدید لطفا ...چرا سکوت کردین تا بی حرمتی کنن؟

  1 1
 • پاسخ به نظر جمعه 22 فروردین 1393 - 21:38
  حامیان ولایت

  اگر دین ندارید لااقل آزاد مرد باشید آقای سوادکوهی قلابی اگه سر پیازی بدون مردم سوادکوه درس خوبی به زمین خواران و هتاکان به رزمندگان دفاع مقدس و سرافراز سپاه پاسداران می دهند ولی اگه ته پیازی اب داشته باش و با غیرت و حیثیت مردم ولایت مدار بازی نکنید که مردم بیچارتون نمی کنن.

  4 0
 • پاسخ به نظر جمعه 22 فروردین 1393 - 21:57
  پاسداران پیشکسوت

  آقای سوادکوهی بی وجدان اون موقعی که امثال شما داشتید تو خونتون می لرزیدید امثال سرهنگ درزی ها داشتند در جبهه ها از ناموس و دین و ولایت دفاع می کردند و در دوران فرماندهی این بزرگوار نیز خدمات شایسته ای به سوادکوه و انقلاب کردند . حالا که جبهه باطل معلوم شد و جبهه حق هم بسیجیان و پاسداران هستند از سردار شاهچراغی و دادستان جعفری که از مسئولین پاک و ولائی نظام هستند خواهشمندیم جواب این نامردیها و تهمت ها رو بدهند. اللهم عجل لولیک الفرج

  2 0
 • پاسخ به نظر شنبه 23 فروردین 1393 - 08:08
  غیرت

  با سلام خدمت تمامی دوستان و دشمنان مخصوصا سوادکوهی رفتم تحقیق کردم دیدم سرهنگ درزی محل زندگیش قائم شهره که 80 کیلومتر با ورسک فاصله داره محل تولدشم تو لفوره که اونم 70 تا ، تا ورسک فاصله داره ، زمینم که به گفته سایت تو ورسک خورده شده متوجه نمیشم چه ربطی به سرهنگ درزی داره که شما از ایشون اسم بردین اقا یا خانوم به اصطلاح محترم خوبه منم در جواب بی حرمتی تون بگم سوادکوهی مارموز بی شخصیت بی ادب بی .... ولی من مودبم نمی گم .در ضمن بعضی از این کامنت ها رو که میخونی متوجه میشی یعنی تابلو که برادران زحمت کش منابع طبیعی برای دفاع از ابروشون اینو نوشتن و خبر زمین خواری رو تکذیب کردن دوستان محترم منابع طبیعی ، اگه شما کارتون درسته پس چرا هر روز داره از حجم جنگلامون کم میشه و چرا هر سال که به ییلاقات مون میریم به تعداد ویلاها تو دل مراتع اضافه میشه دوستان دقت کردین با تمامی کار درستی این اقایون زحمت کش پای سابت خبر 20:30 زمین خواری تو تمام کشوره پیش نهاد من به شما اینه که به جای موزه گیری نادرست یکم احساس مسئولیتتون رو بالا ببرید و مردانه و بسیجی وار کار کنید. مدیر محترم سایت لطفا این کامنت رو ثبت کنید.

  6 0
 • پاسخ به نظر شنبه 23 فروردین 1393 - 08:17
  غیرت

  اقای سوادکوهی سلام میگم خبرا رو داشتم بررسی میکردم یه چند تا تیتر حوادث دیدم که به نظرم اومد براتون بزارم1.•برهنه کردن زن جوان به جرم مستی توسط پلیس آمریکا2.•سخنرانی که دکتر شرابخوار را به پزشک متعهد ترجیح می دهد3.•70هزار تن آسفالت صرف مرمت خیابان ها و معابر شهر گرگان شد4.•کلاهبرداری کارگردان قلابی از دختران و پسران و.... می گم اقای سوادکوهی حالا که دیواری کوتاه تر از دیوار سرهنگ درزی نیست بیا برای تک تک این حوادث یه دست درست و حسابی به سرهنگ درزی فاحشی کنیم . چون اینطور که ما متوجه شدیم تو تفکرات شما علت بدبختی تمام مردم روی کره زمین اقای درزی هستند.

  4 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 28 فروردین 1393 - 08:52
  علی

  متاسفانه این چیزهاست که دموکراسی را زیر سووال میبره .دهیار کارش قانونی است امیدواراست کارشان را با قدرت انجام دهن مسولین این متاع را ارزان نفروشن بدانن چی از دست میدهن و چی میخرن

  2 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 28 فروردین 1393 - 12:56
  انالحق

  من 15 سالم بود كه براي دفا ع از آب وخاك اين مملكت به جبهه هاي جنگ اعزام شدم اما نمي دانستم بعد از 15 سال متجاوزيني از درون اين خاك به عرصه ومنابع ملي اين كشورتجاوز نموده كه اتفاق از تبار آنان در سرزمينه هاي اشغالي فلسطين 70 سال پيش همين بلا را برسر مردم مظلوم فلسطين در آورده اند .متجاوزين يقه سفيد كه با حيله گري وبا عوام فريبي منابع طبيعي را به نام زنان خود خريداري و بازهم با رياكاري براي تهيه امكانان مانند برق وجاده بر سر اين ملت منت گذاسته كه ما براي مردم محرم آن منطقه مي خواهيم برق رساني كنيم اين طشت به زمين خواهد افتاد ورسوايي آنان به گوش همگان خواهد رسيد.

  2 1
دیدگاه شما در مورد : حمایت از زمین خواران با عزل غیرقانونی دهیار ورسک

حمایت از زمین خواران با عزل غیرقانونی دهیار ورسک

 • پربازدیدترین ها