جمعه 24 آذر 1396 06:02:16

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 38306

تاریخ انتشار : 16/01/1395 - 08:36

کوسه روسی در آسمان حمص سوریه+عکس

همزمان با پیشروی های گسترده نیروهای ارتش و بسیج مردمی سوریه در محورهای حاشیه ای شهر قریتین واقع در حاشیه جنوب شرقی استان حمص این کشور، منابع میدانی با انتشار تصاویری از حضور فعال بالگردهای مدرن کاموف 52 روسی در عملیات پشتیبانی از نیروهای زمینی خبر داده اند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، همزمان با پیشروی‌های گسترده نیروهای ارتش و بسیج مردمی سوریه در محورهای حاشیه ای شهر قریتین واقع در حاشیه جنوب شرقی استان حمص این کشور، منابع میدانی با انتشار تصاویری از حضور فعال بالگردهای مدرن کاموف 52 روسی در عملیات پشتیبانی از نیروهای زمینی خبر داده اند.

 
کوسه روسی در آسمان حمص سوریه+عکس
 
بنابر این گزارش، بالگردهای مدرن کاموف 52 از روز گذشته وظیفه حمایت و پشتیبانی هوایی از نیروهای زمینی ارتش سوریه و گروه‌های هم‌پیمان آن را در عملیات بازپس گیری شهر قریتین بر عهده داشته و به گفته منابع میدانی از عملکرد بسیار خوبی برخوردار بوده است. لازم به ذکر است که این نخستین عملیات رسمی و جنگی بالگرد کاموف 52 در میادین نبرد سوریه به شمار می رود. 
 
کوسه روسی در آسمان حمص سوریه+عکس
 
Ka-52 بالگردی تهاجمی و چند منظوره است که قادر به پرواز در همه شرایط آب و هوای جوی روز و شب می باشد این بالگرد توانائی مانور و قدرت زیادی را در میادین جنگ و نبرد در اختیار خلبان قرار میدهد و در کابین بالگرد  Ka-52 بر خلاف مدل Ka-50 که جا برای یک خلبان وجود داشت دو محل در نظر گرفته شده است یک جا برای خلبان و یک جا هم برای اپراتور می باشد. صنایع نظامی کشور روسیه در سال 1997 میلادی کارخانه کاموف این بالگرد را با همکاری شرکت اسرائیلیIAI – Israel  Aircraft Industries Ltd  به خط تولید رسانده است. 
 
کوسه روسی در آسمان حمص سوریه+عکس
 
بالگرد Ka-52 در میادین جنگ برای فرماندهی نیروهای درگیر در جنگ بسیار موثر و کارآمد است از این بالگرد برای مبارزه و از بین بردن اهداف مختلفی در میادین نبرد و جنگ طراحی و در نظر گرفته شده است  که مهمترین این اهداف از بین بردن تانکها و وسایل زرهی سبک دشمن می باشد که برای این منظور بالگرد را مسلح به راکتهای ضد تانک "ویخر" با برد 10 کیلومتر گردیده است.
 
کوسه روسی در آسمان حمص سوریه+عکس
 
سیستم اویونیک پروازی بالگرد Ka-52 مجهز به انواع سیستمهای ناوبری اینرسیالی و خلبان خودکار و سیستم هد آپ دیسپلی یا (اچ یو دی) و نمایشگرهای جهت هدفگیری می باشد که همگی به نحو مناسبی در کابین بالگرد و در دسترس خلبان و اپراتور  نصب  قرار گرفته اند برای تعیین هدفهای زمینی کارشناسان کارخانه کاموف بالگرد Ka-52 را مجهز به یک تثبیت کننده تلویزیونی فرو سرخ کرده اند که به راحتی می‌تواند هدف‌ها را در میادین جنگ تا فاصله 20 کیلومتری در روز و 13 کیلومتر در شب تعیین کند.
 
کوسه روسی در آسمان حمص سوریه+عکس
 
 و از توانائی ها دیگر این بالگرد در این است که  قادر به انجام آن کمک و تعیین آتش دقیق برای نیروهای زمینی خودی در جنگ میباشد و همچنین توانائی از بین بردن هدفهای پرنده مانند بالگردها ،هواپیماهای جنگی که در ارتفاع کم و با سرعت زیر صوت پرواز می کنند و یا هواپیمایهای بی سرنشین دشمن که در در میدان جنگ در حال عملیات و پرواز و شناسائی هستند را می باشد که برای این منظور بالگرد مجهز به راکتهای  هوا به هوا "ایگلا" گردیده است. کابین بالگرد Ka-52 هم ضد گلوله می باشد و در قبال گلوله های تا کالیبر12.7 میلی متری و ترکشهای توپهای 23 میلی متری مقاوم است.
 
کوسه روسی در آسمان حمص سوریه+عکس
 
ويژگيهاي بالگرد Ka-52:
- خدمه پرواز دو نفر (یک نفر خلبان ویک نفر اپراتور)
    -  قطر چرخانه اصلي(متر) 14,5
    - طول بدنه با ملخ چرخان (متر) 16
    - طول بدنه(متر) 14.2
   - ارتفاع (متر) 4.9
   - عرض با طول بالها 7.3
  - وزن خالي (كيلوگرم) 7800
  - ماکزیمم بيشينه وزن برخاست (كيلوگرم) 11300
  - سقف پرواز خدماتي(متر) 3900
  - ماكزيمم سقف پرواز(متر) 5500 
- شعاع عملیاتی ( با مهمات کامل) 1100 كيلومتر
حداکثر بار مفید (کیلوگرم) 2800
- پيشرانه دو دستگاه موتور توربو شفت  مدل ТВk-2500 ساخت كارخانه موتورسازی کلیموف
هريك به قدرت ماکزیمم 2700 اسب بخار
- حداکثر سرعت اوج گیری 2700  متربرثانیه
- ماکزیمم بيشينه سرعت پرواز بصورت شیرجه 350 كيلومتر برساعت
- بيشينه سرعت پرواز در سطح افق 260 كيلومتر برساعت
- سرعت پرواز به بغل ( چپ و راست ) 80 كيلومتر برساعت
- سرعت پرواز به عقب 90 كيلومتر برساعت
مهمات قابل حمل توسط بالگرد روسی Ka-52 به شرح زیر می باشد:
- توپ 30 میلی متری مدل 2А42 با 500 گلوله
- 12 قبضه راکت ضد تانک "ویخر" با برد 10 کیلومتر 
- 4 قبضه (دو قبضه در هر طرف) راکت هوا به هوای "ایگلا"  
-  دو بلوک راکت غیر هدایت شوند NAPA-134 و یا چهار بلوک راکت غیر هدایت شوند NAPA-8 و یا چهار قبضه راکت غیر هدایت شونده NUR  مدل С-24 و یا دو عدد بمب500 کیلوی FAB-500 و یا سه عدد بمب ناپالم 3B-500
 


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : کوسه روسی در آسمان حمص سوریه+عکس

کوسه روسی در آسمان حمص سوریه+عکس