جمعه 24 آذر 1396 10:07:15

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3820

تاریخ انتشار : 11/01/1393 - 06:50

اختصاصی/ سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

رهاورد سید هادی حسینی از ژنو

قلب من همیشه برای ایران خواهد تپید وامیدوارم سرزمین وملتم همیشه سربلند وپایدار بمانند،ملتی که سرها داد تا کشورش همواره سرافراز باشد.

رهاورد سید هادی حسینی از ژنو

 

سوادکوه- امروز که قلم به دست  گرفته ام و بر صفحه بی جان کاغذ خاطراتم را می نگارم،حسی فراخ  مرا در بر گرفته است.

حسی از سر غرور،غرور به خون آریایی که در رگ هایم جریان دارد وهر کجای این جهان پهناور که  پا نهم  ایرانی بودن از من  جدا نخواهد بود.

قلب من همیشه برای ایران خواهد تپید وامیدوارم  سرزمین وملتم  همیشه سربلند وپایدار بمانند،ملتی که سرها داد تا کشورش همواره سرافراز باشد.

ترکیه  2014

به مناسبت  صدو سی امین اجلاس  بین المجالس بنده،سید هادی حسینی  خدمتگزار کوچک  مردم دیار همیشه سرسبز مازندران،به عنوان نائب رئیس  اول بین المجالس ایران  انتخاب  وبه همراه هیات پارلمانی جمهوری اسلامی  ایران راهی ژنو شدیم.

قبل از رفتن به ژنو،با پرواز ترکیش ایر به استانبول رفته  وشبی را در ترکیه  رحل اقامت گزیدیم،آن شب رامهمان سفیر ایران  در ترکیه  بودیم.

 

ژنو 2014                                                 

 

 

 

ساعت 23/12به مقصد ژنو استانبول را ترک کردیم. کم کم که هواپیما از اوج خود می کاست، حس غربت با من به نجوا می نشست.اما من باید می رفتم  تا رسالتی را که به دوشم نهاده شده بودبه درستی به سرانجام برسانم.

به همراه هیات پارلمانی در هتلی در نزدیکی فرودگاه اطراف ملل متحد مستقر شدیم.بعد از چند ساعتی استراحت،به سفارت ایران در برن  سری زدیم وازمجلس شهر دیدن کردیم البته آن موقع در مجلس جلسه ای برگزار نمی شد.

سفیرایران در برن با همان میهمان نوازی  مخصوص ایرانی ها ما را به ناهار دعوت کرد و ناهار مهمان سفیر ایران در برن شدیم.

با تاریک شدن هوا خبر دار شدیم  مراسمی به مناسبت  ایام فاطمیه  توسط دانشجویان مقیم ژنو در لوزان  تدارک دیده شده است به همراه سفیر ایران در برن  به  آن  مراسم  رفتیم.فضای معنوی این مراسم آن هم در کشوری اینچنین سکولار  به دل وجانمان روحانیتی  خاص بخشید.

شام را نیز به رسم میهمان نوازی دعوت فاطمیون لوزان بودیم.

 

اولین جلسه گروه

فردای اولین روز،نخستین  جلسه  گروه در محل  سفارت جمهوری اسلامی  برگزار شد.

با بررسی شرایط ، وظایف افراد مشخص  و یادآوری گردید.همه نمایندگان  با همراهان سفارتی  خود آشنا شدند .همچنین در این جلسه  در خصوص نحوه ملاقات  با گروه های دوستی و محل های این دیدارها تصمیم گیری شد.

دیدار با هیات پارلمانی اندونزی

 10:30 صبح روز سه شنبه به همراه  دکتر زاهدی با رئیس  و 2 نفر از اعضای  هیات پارلمانی اندونزی در محل دفتر ایران در ژنو دیدار کردیم.

 

در این ملاقات  من به عنوان نائب رئیس  بین المجالس ایرانIPU  و نائب رئیس  گروه دوستی ایران و اندونزی به هیات پارلمانی اندونزیایی  خوش آمد گفتم . در ادامه هم با اشاره به روابط دوستی  ایران و اندونزی یادآور شدم  که روابط کشورهای منطقه  و دوستی بین  کشورهای اسلامی در منطقه  می تواند موجبات  تقویت ملت ها را فراهم آورد و اندونزی  همواره  به عنوان یک دوست و برادر مسلمان برای دولت و ملت ایران بوده است.

بعلاوه  به دلیل اینکه سفرهای پارلمانی  می تواد مبنای  ارتباط و دوستی های  سیاسی  دولت ها را فرهم آورد  از هیات پارلمانی اندونزی دعوتی برای دیدار مجدد  از ایران به عمل آوردم.

رئیس پارلمانی اندونزی نیز با تشکر از هیات ایرانی  برای تشکیل این ملاقات دوستانه  به علاقه  وافر مردم،دولت ومجلس اندونزی به ملت ایران اشاره داشت.

ان هیات با اشاره به تحریم ایران از سوی غرب  ومشکلاتی که  این تحریم ها برای ایران فراهم آورده است برای کمک به ایران اعلام آمادگی کرد واز هیات پارلمانی ایران برای حفظ دوستی و روابط بیشتر بین دو کشور دعوت کردتا برای گسترش همکاری های بیشتر به اندونزی سفر کنند.

در انتهای جلسه بنده به عنوان نائب رئیس گروه دوستی ایران واندونزی این نکته را تصریح کردم که فشار غرب  ،نمی تواند ملت ایران را زمین گیر کند،ملت ودولت  ما خواهان صلح  وارتباط بیشتر با همه  کشورها به خصوص کشورهای مسلمان نشین هستند  ولی این بدین معنی نخواهد بود که ایران  از اصول وخط قرمزهای خود کنار بکشد.ملت ما همیشه  بر اصول خود پایبند خواهد ماند.

در پایان مراسم هدایایی به رسم یادبود تقدیم گروه  شد.

 

دیدار گروه  دوستی ایران  با هیات پارلمانی  برزیل

ساعت 12 همان روز  ملاقاتی نیز با هیات پارلمانی  برزیل در محل دفتر ایران  در ساختمان ژنو به ریاست دکتر مصری داشتیم. در این دیدار دکتر زاهدی به عنوان رئیس کمسیون  آموزش وتحقیقات  و وزیر سابق  علوم در دولت قبلی،من به  عنوان عضو کمسیون صنایع  وعضو هیئت رئیسه  وسخنگوی فراکسیون ورزش  و دکتر نوروزی  عضو کمسیون  کشاورزی و از نمایندگان مجلس حضور داشتیم.

 

 

دکترمصری ضمن خوش آمدگویی به هیات پارلمانی برزیل این نشست را در سطح عالی ارزیابی کرد واعلام داشت  ما دولت وملت برزیل را ملت ودولتی دوست  و درخور احترام می دانیم.

هیات پارلمانی برزیل نیز با بیان سابقه دوستی  و لزوم مراوده دولتها گفت:ما در سطح روابط دولت ها و مجلس آمادگی ارتباط با شما را داریم.

بعلاوه  با توجه به رویداد بزرگی که در برزیل در حال وقوع است(جام جهانی فوتبال)هیات برزیل  از هیات پارلمانی ایران به خصوص سخنگوی فراکسیون ورزش ایران  برای دیدار بازی های جام جهانی فوتبال در برزیل دعوت بعمل آورد.و یادآور شد که ورزش می تواند یکی از زمینه های  قوی برای ارتباط موثر بین کشورها باشد ومایه خرسندی  دولت برزیل است  که ایران نیز در جام جهانی امسال  حضور خواهد داشت.

ایرانی که دارای ستاره هایی همچون علی دایی،مهدی مهدوی کیا وکریم باقریست ونسل نو فوتبال ایران  می تواند در آینده حرفی برای گفتن در جهان داشته باشد.

جلسه با تقدیم هدایای کشورها به یکدیگر جهت یادبود واستمرار دوستی ها خاتمه یافت.

 

ساعت 13 روز پنج شنبه

نشست مشترک  هیات پارلمانی  ایران ولبنان

اینجا اتاق 11 ساختمانIPU محل اجلاس است وتا دقایقی دیگر نشست مشترک  بین هیات پارلمانی  ایران ولبنان برگزار خواهد شد.

 

 

 

این جلسه به ریاست  رحمت الله  نوروزی  و اعضای همراه عبارتند از:دکتر زاهدی،هادی حسینی ، وهمکاران مجلس  تشکیل می شود.

ازطرف لبنانی ها هم خانم زویین  عضو هیات پارلمانی ومدافع مسائل زنان  در لبنان،یاسین جابر نماینده منطقه جنوبی لبنان وعضو کمسیون  اقتصاد وتجارت،محمد نجار  نماینده  منطقه حیل لبنان  و آقای رحمی از نمایندگان مجلس لبنان و عضوIPUحضور خواهند داشت.

باشروع جلسه  دکتر نوروزی ،ضمن خوشامدگویی  به حاضران  از اتباط خوب  دولت وملت لبنان با دولت وملت ایران ابراز خرسندی کرد.

طرف لبنانی نیز با اظهار خرسندی از برگزار این نشست  به بازگویی  مسائل ومشکلات  حال لبنان پرداخت و اظهار داشت لبنان اکنون با دو مشکل اساسی روبه  روست ابتدا مسئله پناهندگان  و دیگری بحث تروریزم.

هیات پارلمانی لبنان  با اشاره به فشار پناهندگان سوری  و فلسطینی که بخشی از جمعیت  لبنان را پوشش می دهد وبرای دولت بحران ایجاد کرده اند خواهان کمک  IPUبرای رفع مشکلات پناهندگان شد.

 

رئیس این جلسه نیز ضمن تشکر از حضور رئیس مجلس لبنان  در مجلس اسیایی تهران  وتبریک  تشکیل دولت ائتلافی  با اشاره به روابط  خوب دولت وملت  ایران ولبنان  مسئله  افراطی گری های مذهبی را جز اساسی ترین  مسائل امروز دنیا معرفی کرد  وی در خصوص  مسئله  پناهندگان  در لبنان نیز آمادگی  ایران را برای هر نوع کمکی  اعلام کرد.

نوروزی در ادامه  با بیان اینکه  ملت ودولت ایران  همیشه مخالف  دخالت دیگران به خصوص ابر قدرتها در بحث  داخلی کشورها بوده اند اذعان داشت در مورد سوریه ،بهترین راهکار نجات این کشور،انتخابات آزاد است.

در ادامه جلسه جابر،یکی از اعضای هیات پارلمانی لبنان اظهار داشت پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران  در بحث سوریه یعنی برگزاری انتخابات آزاد بهترین راه حل برای بحران این کشور است و دولت لبنان تقسیم سوریه را ،تقسیم حوزه عربی-اسلامی  می داند و آن را به هیچ وجه به صلاح مردم به خصوص مسلمانان نمی داند.

جابر در ادامه ضمن تشکر ازحمایت های بی دریغ  ایران از ملت لبنان ،به دولت ایران به خاطر ایجاد یک فضای دموکراتیک ،با تدبیر و درایت و اقتدار در کشورش تبریک گفت  واین امر را مجب امیدواری مردم خود دانست.

دکتر نوروزی نیز در ادامه جلسه ضمن خاطرنشان  کردن این نکته که ایران هم اکنون به شتاب مسیر توسعه را طی می کند گفت: مهمترین نگرانی ما در منطقه  تندروی تندروهاست و اظهار امیدواری کرد که به زودی  این مسئله در منطقه وکل جهان حل شود.

وی یادآورشد:دست یابی ایران به انرژی هسته ای تنها در مسیر توسعه  فناوری های صنعتی،کشاورزی وعلمی است واستفاده غیر صلح آمیز ازآن حرام است.

نوروزی درخاتمه سخنان خود از دولت وحدت ملی خواست  اتحاد بین مردم و گروه های سیاسی را مدیریت کنند.

هیات پازلمانی لبنانی نیز ضمن تایید سخنان نوروزی  اذعان داشتند که ایران  همواره به فتوای  امام خامنه ای  از انرژی هسته ای  به صورت صلح آمیز استفاده کرده است و امید داریم تمام دنیا نیز به صورت  صلح آمیز از این انرژی بهره ببرند.

 

پایان اجلاس با حلول سال نو شمسی

با توجه به نزدیک شدن بهار طبیعت در ایران ،به پیشنهاد من و دکتر زاهدی ،رئیس اجلاس بین المجالس هیات پارلمانی ایران

نوروز باستانی را به دولت وملت شریف ونمایندگان ایران،افغانستان،تاجیکستان،گرجستان،آذربایجان وپاکستان  ئتمام کشورهایی که به نوعی ریشه در باستان ایران داشتند و روز اول بهار را جشن می گیرند تبریک گفته  وجلسه با تبریک سال نو  وهمزمان با حلول نوروز باستانی خاتمه یافت.

 

مراسم سال تحویل سال نو در کنار اعضای هیات پارلمانی

پس از پایان جلسه،همه ایرانیان شرکت کننده در هیات پارلمانی ژنو به پارکی در داخل شهر ژنو رفته و در کنار دریاچه ای سال نو را تحویل کردیم.

تک تک دوستان با خواندن دعای تحویل سال و دعا برای ملت بزرگ ایران از خداوند متعال خواستند سال93سالی  پر از سربلندی برای ملت بزرگ ایران باشد.

برای اقامه نماز مغرب وعشا نیز به یکی از مساجد شهر رفتیم  و به امامت دکتر سبحانی نیا نماز را برپا کردیم.

دراین نشست کوچک صمیمانه  برای ظهور حضرت حجت(ع) و طول عمر مقام معظم رهبری وتوفیق ملت ودولت در همه شئونات  دست به دعا برداشته شد و ضمن نثار درود و صلوات بر روح بلند امام راحل و شهدای انقلاب  ودفاع مقدس  ودرگذشتگان وشهدای مجلس تک تک اعضا بر خدمت بیشتر در سال جدید متعهد شدند.

 

این بود تحفه ای از سفر به ژنو...

کوچک همه بزرگ مردان  ایران سید هادی حسینی

 

 

 برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر شنبه 16 فروردین 1393 - 14:13
    فدایی ولایت

    سلام برادر خداقوت مممنون میشم به وبم سربزنی و نظرتو جهت بهبود وبلاگ ارئه بدی حتما از نظراتت استفاده میکنم حاج محسن التماس دعای شهادت فدا مدا بوووووووووووووس بابااااااااااااای

    0 0
دیدگاه شما در مورد : رهاورد سید هادی حسینی از ژنو

رهاورد سید هادی حسینی از ژنو