چهار شنبه 27 دی 1396 21:42:01

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 38081

تاریخ انتشار : 05/01/1395 - 12:51

شگردهای ادامه‌دار برای مظلوم‌نمایی؛

چه کسانی به شایعات سفر هاشمی به کیش دامن زدند؟

دفتر هاشمی‌رفسنجانی در اطلاعیه‌ای شایعات مربوط به سفر هاشمی به کیش را به گردن مخالفین وی انداخت. این درحالی است که کانال خبری روزنامه ایران نقش ویژه‌ای در انتشار این شایعات داشته است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، پس از سفر هاشمی رفسنجانی و حاشیه‌های بوجود آمده در پی این سفر دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تکذیبیه‌ای را صادر کرده است.

دفتر آقای هاشمی منشأ این حاشیه‌سازی را شکست خوردگان انتخابات 7 اسفند 94 دانسته است.

با این حال مرور حاشیه‌های سفر هاشمی‌رفسنجانی و حسن روحانی به جزیره کیش مشخص می‌کند این شایعات پس از آن قوت گرفت و به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی دست‌ به دست شد که کانال رسمی روزنامه ایران در تلگرام تصویری را با شرح ذیل منتشر کرد:

تصویر اول:جلسه روحانی و هاشمی در کیش/ تصویر دوم: صف بادیگاردهای وزارت اطلاعات که حفاظت را برعهده گرفتند/ تصویر سوم: ورود چند شخصیت عربی وغربی به کیش 


 

چه کسانی به شایعات سفر هاشمی به کیش دامن زدند؟


در پی تاثیر عمده این مطلب کانال رسمی روزنامه ایران، سایت انتخاب-نزدیک به هاشمی- ضمن انتقاد گسترده از این اقدام روزنامه ایران، روزنامه وابسته به دولت را به انتشار جعلیات و اخبار کذب علیه دولت و هاشمی متهم کرد.

برخی سایت‌‌ها و کانال‌های اصلاح‌طلب نیز پس از آن با انتقاد از روزنامه ایران، تاکید کردند که روغنی‌ها مدیرمسئول موسسه ایران، به دلیل این شایعه‌پراکنی و به طور کلی بی‌کفایتی، باید عزل شود. 

از همان ابتدای رد و بدل شدن این شایعات در فضای مجازی، برخی فعالان این شبکه‌ها معتقد بودند این خبرسازی احتمالاً از سوی حامیان آقای هاشمی و روحانی در حال انجام است؛ بدان منظور که بعد از گسترده شدن این شایعه بزرگ، با تکذیب سفت و سخت آن، محملی برای مظلوم‌نمایی و چرخاندن نوک پیکان اتهام به سمت منتقدان هاشمی ایجاد شود، اما این مسئله با اقدام روزنامه ایران که برخی اصلاح‌طلبان و حامیان آقای هاشمی آن را "گاف بزرگ" نامیدند، به شکل دیگری پیگیری شد.

چندی پیش هم سایت دفتر هاشمی در بیانیه‌ای گفته بود سایت هاشمی از سوی مخالفانش از دسترس خارج شده است؛ با این حال در همان لحظات هم سایت ایشان در دسترس و در معرض دید مخاطبان بود.  


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : چه کسانی به شایعات سفر هاشمی به کیش دامن زدند؟

چه کسانی به شایعات سفر هاشمی به کیش دامن زدند؟