جمعه 04 خرداد 1397 02:03:34

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 38038

تاریخ انتشار : 04/01/1395 - 07:54

بیمه زنان خانه دار زیر ۴۵ سال

بیمه زنان خانه دار زیر ۴۵ سال بدون سابقه بیمه ، تقسیط بدهی کارفرمایان و ... از جمله اقداماتی است که سازمان تامین اجتماعی در سال جاری انجام می دهد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، بیمه زنان خانه دار زیر ۴۵ سال بدون سابقه بیمه ، تقسیط بدهی کارفرمایان و ... از جمله اقداماتی است که سازمان تامین اجتماعی در سال جاری انجام می دهد.

براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، زنان خانه‏ دار کمتر از ٤٥ سال سن که فاقد نظام بیمه‏ ای هستند، بدون داشتن هیچگونه سابقه پرداخت حق بیمه می‏ توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه محل سکونت خویش نسبت به ارائه تقاضا و انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه‎‏دار اقدام نمایند.

ادامه بیمه به طور اختیاری

متقاضیان مردی که فاقد حداقل ٣٠ روز سابقه پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی بوده و سن آنان کمتر از ٥٠ سال تمام می‏باشد، درصورتی که مشمول هیچگونه نظام بیمه‏ای نباشند می‏توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه تامین اجتماعی محل سکونت خویش و با ارائه کارت پایان خدمت نسبت به انعقاد قرارداد بیمه اختیاری اقدام نمایند.

شرایط بررسی خدمت نظام وظیفه بیمه شدگان

تمامی بیمه شدگان مشمول قانون تأمین اجتماعی که به نحوی از انحاء حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می نمایند، چنانچه در زمان ارائه درخواست بیمه پرداز بوده و حداقل دارای ٢ سال سابقه پرداخت حق بیمه باشند، سوابق مدت خدمت نظام وظیفه و حضور داوطلبانه در جبهه آنان با پرداخت حق بیمه متعلقه نزد سازمان قابل پذیرش خواهد بود.

اجرای ماده ۴۶ قانون تأمین اجتماعی

با عنایت به تسهیلات فراهم شده در تقسیط بدهی های معوقه کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی کارفرمایانی که توان پرداخت یکجای بدهی های معوقه را نداشته باشند می توانند تقاضای تقسیط را به شعبه مربوطه ارائه نمایند.

شعب مربوطه با رعایت مقررات نسبت به تقسیط و پیگیری اقساط در سررسیدهای تعیین شده اقدام خواهد نمود. ضمناً در صورت عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای تعیین شده، میزان بدهی تقیسط شده تبدیل به حال شده و با رعایت قانون جرائم تجدید محاسبه و از کارفرما وصول خواهدشد.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : بیمه زنان خانه دار زیر ۴۵ سال

بیمه زنان خانه دار زیر ۴۵ سال

  • پربازدیدترین ها