شنبه 25 آذر 1396 04:47:52

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 38033

تاریخ انتشار : 03/01/1395 - 17:02

فرماندار سوادکوه مطرح کرد

تهیه طرح توسعه سوادکوه با محوریت اقتصاد مقاومتی

فرماندار شهرستان سوادکوه از تهیه طرح ظرفیت‌های موجود و توانمندی‌های قابل برنامه‌ریزی شهرستان سوادکوه با محوریت اقتصاد مقاومتی خبر داد.

تهیه طرح توسعه سوادکوه با محوریت اقتصاد مقاومتی

به گزارش سوادکوه آنلاین، عبدالجواد توحیدی‌مقدم ظهر امروز طی گفت‌و‌گویی با تبریک سال نو، گفت: اقتصاد مقاومتی از مطالب اصلی مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بوده است و چکیده آن عدم وابستگی و اتکا بر خود است.

وی با بیان اینکه توانمندی‌های شهرستان سوادکوه با محوریت اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی در بخش‌های روستایی و کشاورزی و دوری از روال وقت‌گیر اداری با تدابیر لازم قانونی در دستور کار ما قرار دارد و زیر‌ساخت‌های توسعه روستایی در آب شرب، راه و بهداشت هم مورد توجه است.

فرماندار شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه اقتصاد روستایی و کشاورزی شهرستان سوادکوه می‌تواند معیشت خانواده و اطرافیان افراد فعال را تامین کند، خاطر‌نشان کرد: گردشگری و بوم‌گردی نیز از شاخص‌های اساسی شهرستان سوادکوه برای دست‌یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است.

توحیدی‌مقدم از تردد مسافران در محور سوادکوه به عنوان یکی از توانمندی‌های این شهرستان برای توسعه نام برد و خاطر‌نشان کرد: زیر‌ساخت‌های توسعه شهرستان بر‌اساس سند توسعه تقویت می‌شود تا اقامت، هدایت، بوم‌گردی و طبیعت‌گردی شهرستان سوادکوه به صورت برجسته‌ای مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای اداری شهرستان سوادکوه از برنامه‌ریزی فرمانداری برای بررسی تفکیکی کارخانه‌ها و شرکت‌های نیمه‌فعال یا راکد شهرک صنعتی شورمست سوادکوه خبر داد و افزود: رایزنی لازم برای بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی و پیگیری برای ارائه خدمات مختلف برای احیا یا تقویت آنان مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در پایان سال ۹۵ شاهد تحرک قابل توجه در شهرک صنعتی سوادکوه باشیم.

فرماندار سوادکوه، گفت: تا ۳ ماه آینده طرح اولیه ظرفیت‌های موجود و توانمندی‌های قابل برنامه‌ریزی شهرستان سوادکوه برای جذب علاقه‌مندان برای همکاری و سرمایه‌گذاری آماده می‌شود.


منبع : سوادکوه خبر
دیدگاه شما در مورد : تهیه طرح توسعه سوادکوه با محوریت اقتصاد مقاومتی

تهیه طرح توسعه سوادکوه با محوریت اقتصاد مقاومتی