یکشنبه 03 تیر 1397 09:40:55

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37992

تاریخ انتشار : 02/01/1395 - 10:33

احتمال آتش بس میان انصار الله و دولت مستعفی یمن

منابع خبری از توافق انصارالله و دولت مستعفی یمن برای آتش بس یک یا دو هفته ای پیش از دور جدید مذاکرات صلح یمن خبر می دهند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از روسیا الیوم، گزارش ‌ها از توافق انصار الله و دولت مستعفی یمن برای آتش بس یک یا دو هفته‌ای قبل از دور بعدی مذاکرات حکایت دارد. بنا بر این گزارش‌ها، این مذاکرات قرار است با هدف پایان دادن به درگیری‌ها در ماه آوریل برگزار شود.

«اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده سازمان ملل به یمن از انجام اقدامات برای برگزاری دور جدید مذاکرات بین طرف های نزاع در یمن خبر داد. برخی از مسئولان یمنی حاضر در مذاکرات روز یکشنبه بین انصارالله و ولد الشیخ از امضای توافقنامه آتش بس در اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد خبر دادند.

در همین راستا «محمدعبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله از برگزاری مذاکرات با طرف سعودی برای دستیابی به راه حل پایان دادن جنگ یمن خبر داد. وی در گفتگو با شبکه المیادین با بیان اینکه تفاهمات با ریاض بر اساس آغاز اقدامات اعتمادساز برای توقف کامل جنگ استوار است از تبادل اطلاعات پیرامون اسرا و مفقودین دو طرف در گامی اولیه برای رسیدن به حل و فصل مسالمت آمیز برای پایان دادن به جنگ خبر داد.

لازم به ذکر است که «عبدالله المعلمی» نماینده عربستان در سازمان ملل از مذاکرات نمایندگان انصارالله در ریاض در ابتدای ماه مارس جاری خبر داده بود.

گفتنی است عربستان سعودی از حدود یک سال پیش یمن را آماج حملات خود قرار داده است تا عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و متحد خود در یمن را به قدرت بازگرداند. در حملات رژیم سعودی تاکنون بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ یمنی از جمله بیش از ۲ هزار و ۲۵۰  کودک کشته و بیش از ۱۶ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند. زیرساخت‌های یمن نیز در این حملات متحمل خسارت‌های سنگینی شده‌اند و بسیاری از بیمارستان‌ها، مدارس و کارخانه ‌ها از بین رفته‌اند.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : احتمال آتش بس میان انصار الله و دولت مستعفی یمن

احتمال آتش بس میان انصار الله و دولت مستعفی یمن

  • پربازدیدترین ها