شنبه 02 تیر 1397 04:41:00

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37895

تاریخ انتشار : 26/12/1394 - 09:32

افشای تهدید عربستان علیه کویت

مقامهای عربستان تهدید کرده بودند که ممکن است به علت مواضع یک نماینده پارلمان کویت در حمایت از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، روابط خود را کویت را قطع کنند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، روزنامه کویتی "القبس" روز سه شنبه نوشت: وزارت امورخارجه کویت تأیید کرد، یادداشتی از سفارت عربستان سعودی درباره اینکه سخنان "عبدالحمید دشتی،" نماینده پارلمان کویت نزدیک بود باعث قطع روابط این کشور با ریاض شود، دریافت کرده است.

عربستان سعودی در این یادداشت، مواضع دشتی در حمایت از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را به منزله توهین به ریاض و اقدامی خصمانه و دخالت در امورداخلی این کشور دانسته و تهدید کرده بود این سخنان می تواند بر روابط تاریخی بین دو کشور تاثیر بگذارد و ممکن است باعث قطع روابط سیاسی آنها شود.

عبدالحمید دشتی در ماه فوریه گذشته در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی سوریه ای، خواستار"نابود کردن اندیشه تکفیری در خاستگاه آن" شده بود که سخنان وی بدون اشاره صریح به نام عربستان، اشاره واضحی به آن کشور داشت.

گفتنی است عربستان کویت را وادار کرد با لغو مصونیت پارلمانی عبدالحمید دشتی نماینده مجلس کویت موافقت کند، به طوری که نمایندگان پارلمان، بنا به درخواست دستگاه قضایی، مصونیت دشتی را لغو کردند تا زمینه محاکمه وی در دادگاه به خاطر فراهم شود. 41 نماینده پارلمان کویت با رفع مصونیت دشتی موافقت و پنج نماینده دیگر مخالفت کرده بودند.

نمایندگان پارلمان کویت در جلسه امروز سه شنبه از هر گونه اظهار نظر در این باره خودداری و به رأی گیری اکتفا نمودند. جلسه قبلی پارلمان در این باره، روز اول ماه مارس جاری برگزار شده بود که در آن، نمایندگان پارلمان بر روابط مستحکم و قوی و سرنوشت مشترک کویت و عربستان تأکید کرده بودند.

روزنامه های کویتی پس از نشست دو هفته بیش پارلمان به نقل از رئیس آن، اعلام کردند که امیر کویت به وی اعلام کرده است هر گونه بی احترامی به کشورهای عضو شورای همکاری را به منزله توهین به شخص خودش می داند. 


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : افشای تهدید عربستان علیه کویت

افشای تهدید عربستان علیه کویت

  • پربازدیدترین ها