چهار شنبه 27 دی 1396 23:28:19

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3788

تاریخ انتشار : 10/01/1393 - 00:53

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه و جویبار:

مدیر شبکه یک به قولش عمل نکرد/ ضرغامی با مازندران مشکل دارد/ توهین سریال پایتخت 3 به پهلوانان مازندرانی

نماینده مردم سوادکوه، قائم شهر، جویبار با انتقاد شدید از رئیس صدا و سیما برای پخش سریال پایتخت 3 گفت: به نظر می رسد آقای ضرغامی با مازندران مشکل دارد.

مدیر شبکه یک به قولش عمل نکرد/ ضرغامی با مازندران مشکل دارد/ توهین سریال پایتخت 3 به پهلوانان مازندرانی

به گزارش سوادکوه آنلاین، کمال علیپور نماینده مردم سوادکوه مخالفت شدید خود را با پخش سریال پایتخت 3 اعلام داشت و عدم جلوگیری از پخش چنین سریال هایی را نبود وحدت بین مدیران استانی دانست.

 
وحدتی بین مدیران مازندران وجود ندارد
 
نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه،جویبار و سیمرغ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بلاغ در سوادکوه گفت: برای اینکه یک پیگیری مناسب، تاثیر گذار و مثبتی در چنین مواقعی داشته باشیم باید یک وحدت بین مدیران استانی باشد متاسفانه همگرایی خوبی بین مدیران استانی نیست.
 
مدیر شبکه یک به قولش درباره پایتخت 3 عمل نکرد
 
علیپور بیان کرد: سال گذشته من به ساخت سریال پایتخت 2 اعتراض کردم، مدیر شبکه یک بنده را به محل ساخت مجموعه پایتخت دعوت کرد و به من قول داد اگر شما اجازۀ پخش این سریال را بدهید دیگر فیلمی با نام پایتخت که موضوعش مازندران باشد ساخته نمی شود.
 
نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار اظهار کرد: حرف من این بود که اگر شما می خواهید با ساخت فیلم فرهنگ، استعداد و قبایل یک استان را به همه بشناسانید که البته در سریال پایتخت این ها دیده نشده، ساخت یک فیلم برای مازندران کفایت می کند و به آنها پیشنهاد کردم سال دیگر از استان دیگری شروع کنید و پایتخت را برای استان دیگری مثل لرستان، اصفهان و... بسازید تا ما هم با فرهنگ آنها آشنا شویم.
 
وی با بیان اینکه سریال پایتخت 2 هم هیچ گونه محتوایی نداشت،با نقد این سریال بیان داشت: پایتخت 2 اگر سریال کمدی بود هیچ باری نداشت و موضوعش سطحی بود و فقط بعضی از افراد، اخلاق و رفتار انسان ها را موردتمسخر قرار داد، این ایراد سریال پارسال بود.
 
آقای ضرغامی با ساخت پایتخت از جان مازندران چه می خواهد
 
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اولین نماینده ای بود که به سریال پایتخت 3 اعتراض کرد، تصریح کرد: امسال هم دو ماه قبل از عید شنیدم که قرار است مجددا سریالی با نام پایتخت در شبکه یک نمایش داده شود، من نیز در نطق تذکری در مجلس اعتراض خود را بیان کردم و خطاب به آقای ضرغامی گفتم " آقای ضرغامی با ساخت پایتخت از جان مازندران چه می خواهد".
 
رئیس رسانه ملی با مازندران چه مشکلی دارد که دست به تحریب فرهنگی مازندران می زند
 
نماینده مردم سوادکوه، قائم شهر، جویبار با انتقاد شدید از رئیس صدا و سیما تاکید کرد: به نظر می رسد آقای ضرغامی با مازندران مشکل دارد، شاید زمانی که دکتر لاریجانی رئیس صدا و سیما بود به ایشان توجه نکرده است، وقتی که با این گستردگی برای تخریب فرهنگ استان مازندران اقدام می کند باید دید که مشکل ایشان واقعا چیست؟
 
وی در ادامه افزود: دو ماه پیش هیچ نماینده ای اعتراض نکرده بود و وقتی من اعتراض کردم آقای روحی جنگلی(رابط پارلمانی) به بنده زنگ زد و از نمایندگان برای بازدید از پشت صحنه سریال پایتخت 3 دعوت کرد، من قبول نکردم و نرفتم چون اصلا اعتقادی به این سریال نداشتم و گفتم اگر می خواست این سریال چیزی در رابطه با مازندران بسازد تا حالا می ساخت، ولی متاسفانه برخی از نمایندگان ما رفتند و این جای ایراد دارد.
 
سریال پایتخت 3 به پهلوانان مازندرانی توهین کرد
 
این نماینده مجلس در ادامه به موسوی مقدم قائم مقام صدا و سیما اشاره کرد و اذعان داشت: 2 روز پیش در گفتگو با آقای موسوی مقدم به ایشان به خاطر توهین پایتخت 3  به کشتی گیران مازندرانی اعتراض کردم و گفتم" کشتی گیرانی که یک هفته قبل رفتند و در لس آنجلس آمریکا پرچم ایران را برافراشتند 4 نفر جویباری، یک نفر قائم شهری و 2 نفر بابلی بودند، جویبار پایتخت کشتی ایران است و قهرمانان کشتی ایران مازندرانی هستند و آن وقت شما در سریال پایتخت با نشان دادن قهرمان کشتی که فرق بین غذای دام و انسان را نمی داند به این عزیزان توهین می کنید، شما دارید به سادگی یک مازندرانی را درگیر می کنید."
 
نماینده قائم شهر، سوادکوه، جویبار اعلام کرد: اعتراض ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه را به موسوی مقدم ابلاغ کردم و از ایشان خواستم یا جلوی پخش سریال را بگیرند و یا آن را اصلاح کنند.
 
مازندران فقر فرهنگی ندارد
 
علیپور پایتخت 3  را متناقض با فرهنگ و لهجه مازندران دانست و تاکید کرد: استانی که در کنار پایتخت قرار دارد آن گونه که این سریال نشان می دهد فقر فرهنگی ندارد، وقتی رهبرمعظم انقلاب می گوید مازندران یک استان ولایی و ولایت مدار است مطمئن باشید ما از خیلی از استان ها جلوتریم.
 
علیپور از عملکرد برخی از نمایندگان در این خصوص انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخی از نمایندگان رفتند و با عوامل ساخت این سریال عکس یادگاری گرفتند و حتی نماینده علی آباد اعلام کرد این سریال هیچ مشکلی ندارد، این مسائل بهانه به دست آنها می دهد و این که می گویم بین مسئولین همگرائی وجود ندارد همین جاست که چرا باید به بازدید پشت صحنه فیلمی بروند که اصلا اعتقادی به آن ندارند.
 
مسئولان استان به جای حاشیه پردازی پیگیر اینگونه مسائل باشند
 
نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از استاندار و معاون امنیتی سیاسی تصریح کرد: مدیران استانی از جمله استاندار و معاون امنیتی سیاسی ایشان به این مسائل توجه نمی کنند باید تذکر دهند و به جای اینکه دنبال حاشیه پردازی ها بروند باید پیگیر این قبیل مسائل باشند.
 
وی در پایان با بیان اینکه مردم مطمئن باشند ما در مجلس پیگیری می کنیم، تاکید کرد: به سریال پایتخت 3 اعتراض جدی دارم، اصلا نباید این سریال را پخش می کردند.
 


دیدگاه شما در مورد : مدیر شبکه یک به قولش عمل نکرد/ ضرغامی با مازندران مشکل دارد/ توهین سریال پایتخت 3 به پهلوانان مازندرانی

مدیر شبکه یک به قولش عمل نکرد/ ضرغامی با مازندران مشکل دارد/ توهین سریال پایتخت 3 به پهلوانان مازندرانی