چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 02:53:15

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 37746

تاریخ انتشار : 20/12/1394 - 07:05

عبدالله رضیان:

ظرفیت اقتصاد مقاومتی منطقه باید شکوفا شود/برای مبارزه با مفاسد اقتصادی آمدم

منتخب مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی گفت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت اقتصاد مقاومتی به درستی استفاد کنیم.

ظرفیت اقتصاد مقاومتی منطقه باید شکوفا شود/برای مبارزه با مفاسد اقتصادی آمدم

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، عبدالله رضیان طی گفت‌وگویی با بیان اینکه با این هدف وارد صحنه شدم که برای برآورده کردن خواسته‌های درونی مردم عمل کنم، اظهار کرد: در کارم دروغ و قول‌های بی‌جهت نیست و با راستی و صداقت به میدان آمدم.


وی افزود: من به قول‌های خودم پایبندم و تا آخر هم همراه مردم هستم و خلف وعده نمی‌کنم و با توجه به اینکه مردم به من اعتماد کردند، پاسخگوی اعتماد آنها می‌مانم.

منتخب مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی با عنوان اینکه در حوزه فعالیت‌هایم مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیادی وجود دارد، تصریح کرد: قائم‌شهر زمانی شهر آبادی بود و به سبب اعمال و رفتار بعضی از دوستان بر آن خدشه وارد شد که برای برطرف کردن این مشکلات باید چالش‌ها بررسی شود و سپس برای درمانش راه چاره‌ای اندیشیده شود.

رضیان در زمینه مطالبات مردم در بحث اشتغال، گفت: به‌دلیل آنکه جوانان مشکل اشتغال دارند اگر این مشکلات برطرف نشود در کنارش مشکلات اجتماعی به‌وجود می‌آید. 

وی درباره مشکلات زیرساختی مانند جاده‎های شهر، یادآور شد: برای گردشگری جاده مهم‌ترین نیاز شهر است و برای اینکه در گردشگری بتوانیم ظرفیت‌های اقتصادی به‌وجود آوریم باید زمینه‌های لازم را فراهم کنیم.

منتخب مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی درباره صنایع هم با اشاره به اینکه صنایعی همچون نساجی و البرز مرکزی، با داشتن مشکلات در حال فعالیت هستند و همچنین شهرک‌های صنعتی هم ظرفیتش آسیب دیده است که برای حل مشکلاتش باید به‌دنبال راهکار باشیم، ادامه داد: در بخش اقتصاد کشاورزی با توجه به اینکه قائم‌شهر محور تولید مرکبات است، در این راستا باید برنامه‌ریزی کنیم تا ببینیم چه کارهایی باید انجام داد.

رضیان اضافه کرد: در زمینه صنایع تبدیلی و صادراتش جوانان باید وارد کار شوند و در بخش اقتصاد دامپروری هم باید کار شود، در تولید شیر نیاز است در سطح ملی مشکلاتش برطرف شود و نیز طیور که باید این بخش هم فعال شود.

وی با بیان اینکه در بخش گردشگری من اعتقاد دارم نباید گردشگر را به مناطق دیگر سوق داد، تصریح کرد: باید امکاناتی را فراهم کنیم در جویبار که ظرفیت اشتغالش را با گردشگری بالا ببریم و در جنگل‌های جاده سوادکوه ظرفیت گردشگری ایجاد شود.

منتخب مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در زمینه اقتصاد مقاومتی تأکید زیادی کرد و یادآور شد: در این زمینه سودجویی در آن نیست و فرمایشات رهبر همیشه راهگشا است به شرطی که همه بیایند پای کار و به جوانان بها بدهند و از ظرفیت آنان استفاده کنند که این امر باعث شود فساد در اقتصاد کاهش یابد و من هم به‌دنبال مبارزه با فساد اقتصادی هستم.

رضیان درباره جبهه مقاومت با اشاره به اینکه باید جبهه مقاومت را حمایت کرد و حضور ما در سوریه و لبنان باعث ایجاد امنیت می‌شود، تأکید کرد: صد درصد اعتقاد دارم باید جبهه مقاومت حمایت شود.

وی در مورد این سوال که آیا برجام توانست مشکلات معیشتی مردم را حل کند، گفت: هر چه رهبر دستور داد باید از آن تبعیت کنیم و نباید جلوتر و عقب‌تر نسبت به مقام معظم رهبری باشیم.

منتخب مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی با بیان اینکه اگر اقتصاد و مشکلات معیشتی مردم تأمین شود فساد جامعه کاهش می یابد، ادامه داد: باید اندیشه درست بر مبنای تدبیر داشته باشیم و هویت ملی ما باید حفظ شود، اگر تاکنون توانستیم عزت داشته باشیم به وجود مقام معظم رهبری است.

رضیان درباره رابطه با آمریکا، بیان کرد: رابطه با آمریکا موضوعی ملی است و بر می‌گردد به ارکان نظام و امروز رابطه با آمریکا چیزی نیست که مشکلات‌مان را برطرف کند.

وی افزود: رابطه با آمریکا به نگاه مقام معظم رهبری برمی‌گردد اما نگاهم این است که نباید زیاد دشمنی کنیم، دامن زدن به دشمنی را قبول ندارم.

منتخب مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی لازمه رشد و توسعه را نظم دانست و خاطرنشان کرد: نظم می‌تواند مشکلات را برطرف کند و برای اینکه بتوانیم مشکلات خود را حل کنیم نیاز است تا ساختار مدیریتی اصلاح شود.

رضیان با اشاره به اینکه من پاک کار کردم و یک رأی ناپاک به‌دست نیاوردم و همه آرایی که داشتم رأی پاک بود، حتی گفتم یه سیم‌کارت 5 هزار تومانی هم به‌دست کسی ندهند، ادامه داد: من تحلیلم این بود که هم خودم و هم مردم را آزمایش کنم.

وی اضافه کرد: با 170 میلیون توانستیم خود را آماده کنیم که این در فضای انتخابات بی‌سابقه بود و مردم هم به این باور رسیدند که نگاه‌مان نگاه پاک بود و مردم هم به این پاکی اعتماد کردند، امیدواریم بتوانیم از ظرفیت اقتصاد مقاومتی به درستی استفاد کنیم.

منتخب مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی با بیان اینکه من 27 سال قاضی بودم و به همین خاطر در جریانات سیاسی بی‌طرف هستم، چون در زندگی خودم هم سعی کردم عدالت را رعایت کنم، بنابراین در سیاست هم سعی کردم بی‌طرف وارد شوم، یادآور شد: من به آقای روحانی رأی دادم و گفتم ایشان را حمایت می‌کنم، با اصلاح‌طلب‌ها نشست داشتم و گفتم من مقلد رهبر هستم و خط قرمزم من ولایت است اما دولت را حمایت می‌کنم.

رضیان تأکید کرد: به‌عنوان نیروی اصلاح‌طلب نبودم و نیستم و نخواهم بود اما آرمان‌هایی دارم و مطابق با آنها حرکت می‌کنم و در مسیر سیاسی سعی نمی‌کنم از مسیر ولایت خارج شوم.

وی با اشاره به اینکه مردم در این تحریم‌ها اذیت شدند، تأکید کرد: من سیاست آقای احمدی‌نژاد را قبول نداشتم چراکه انسان در عمل باید تبعیت از رهبری داشته باشد، به زبان نیست بلکه مومن باید باهوش باشد اینکه ما بهانه دست دشمن بدهیم که دشمن این تحریم‌ها را بر ما تحمیل کند و کشور را به این چالش جدی بکشاند، این درست نیست.

منتخب مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی تصریح کرد: در همان زمان می توانستیم تدبیر کنیم تا این اتفاقات نیفتد و باید قبول کنیم مردم اذیت شدند و آسیب دیدند، ما پول نفت زیادی داشتیم می‌توانستیم معیشت مردم را اصلاح کنیم و این همه جوان مشکل نداشته باشند، هر چه مردم را تحت فشار قرار دهیم، بازخوردشان در مقابل نظام بازخورد خوبی نخواهد بود.

رضیان با عنوان به اینکه ما خودمان در درون‌مان مشکل داریم وقتی این همه سوء استفاده می‎کنیم پس مدیریت ما درست نیست، گفت: من اعتقاد به فاصله گرفتن مردم از نظام ندارم و باید از ظرفیت حداکثری بر اجماع ملی استفاده کرد.

 دیدگاه شما در مورد : ظرفیت اقتصاد مقاومتی منطقه باید شکوفا شود/برای مبارزه با مفاسد اقتصادی آمدم

ظرفیت اقتصاد مقاومتی منطقه باید شکوفا شود/برای مبارزه با مفاسد اقتصادی آمدم

  • پربازدیدترین ها