یکشنبه 26 آذر 1396 07:57:28

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37645

تاریخ انتشار : 17/12/1394 - 09:13

پشت پرده حمایت عربستان از سودان فاش شد +سند

یک سند لو رفته از وزارت خارجه عربستان، پشت پرده حمایت این کشور از سودان از جمله حمایت از این کشور در برابر مصر در خصوص منطقه مرزی و مورد منازعه "حلایب و شلاتین" را افشا کرد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، بر اساس این سند سفیر عربستان روز یکشنبه، 11 بهمن ماه 1394، 31 ژانویه سال جاری میلادی، به درخواست ابراهیم غندور وزیر خارجه سودان با وی در خارطوم دیدار کرد.

این سند همچنین نشان می دهد که غندور از ملک سلمان، شاه سعودی، به خاطر حمایت از سودان تشکر کرده است.

 

پشت پرده حمایت عربستان از سودان فاش شد +سند


غندور همچنین به نشستی که در حاشیه بیست و ششمین کنفرانس رهبران آفریقا با حضور عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان برای حمایت از خواستۀ سودان در موضوع حلایب و شلاتین برگزار شده، اشاره کرده است.

درخواست از سودان برای حمایت نکردن از فلسطینیان

براساس این سند، وی با توجه به قول عربستان مبنی بر حمایت از اقتصاد سودان به شرط تجدید نظر این کشور در روابط با گروههای فلسطینی تاکید کرده است که "دولت سودان آمادگی کامل دارد به همه طرح های مورد توافق عمل کند".

تلاش عربستان برای فشار بر مصر

به نظر می رسد عربستان تلاش می کند با ایجاد فشارهای خارجی جدید علیه قاهره و همراه کردن سودان با خود در مسایلی مانند یمن و سوریه، مواضع کل منطقه را تحت تأثیر قرار دهد تا مصر که در زمان ریاست جمهوری حسنی مبارک شریک سیاست های ریاض بود تبدیل به دنباله رو سیاست های آن شود.

طرح مجدد موضوعات قدیمی مانند حلایب و شلاتین -که دو کشور مصر و سودان ادعای مالکیت بر آن را دارند- ، سد النهضه و سایر طرح های داخل سودان و نیز حمایت مالی از این کشور از جمله این اقدامات است.


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : پشت پرده حمایت عربستان از سودان فاش شد +سند

پشت پرده حمایت عربستان از سودان فاش شد +سند