شنبه 01 اردیبهشت 1397 12:29:08

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 37558

تاریخ انتشار : 12/12/1394 - 09:52

عکس‌نوشت

منتخب اصلاح‌طلبان نیامده گرد و خاک به پا کرد!

پروانه سلحشوری منتخب اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت‌و‌گویی را با یکی از رسانه‌های کره‌ای در مورد حجاب انجام داد که انعکاس گسترده‌ای در رسانه‌های داخلی و خارجی داشت،

منتخب اصلاح‌طلبان نیامده گرد و خاک به پا کرد!

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، پروانه سلحشوری منتخب اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت‌و‌گویی را با یکی از رسانه‌های کره‌ای در مورد حجاب انجام داد که مورد توجه رسانه‌های معاند قرار گرفت، وی نسبت به انتشار قسمت‌هایی از این گفت‌وگو موضع خود را به خبرنگار ایسنا این‌طور ابراز کرد:

آنچه که منتشر شده تنها بخشی اندک از گفت‌وگوی بنده با خبرنگار مذکور بود. متاسفانه این رسانه نتوانسته یا نخواسته که دیدگاه کامل بنده درباره موضوع حجاب را پوشش دهد و همین امر سبب برخی سوءبرداشت‌ها در داخل و نیز سوءاستفاده برخی رسانه‌های خارجی ازجمله رسانه‌های معاند نظام شده است.

منتخب مردم تهران در مجلس دهم اظهار داشت: رعایت حجاب به عنوان یکی از دستورات دین مبین اسلام، برای زنان مسلمان امری ضروری و برخاسته از اعتقادات قلبی آنان است. هرچند ممکن است در شیوه اجرای این اصل، اختلاف سلایقی وجود داشته باشد، اما التزام به آن از سوی زنان مسلمان ایرانی امری بدیهی است.


سلحشوری افزود: بنده به عنوان یک زن مسلمان، پوشیدن چادر را مصداق بارز رعایت حجاب می دانم. حال ممکن است برخی ها پوشیدن مانتو و روسری را در رعایت این اصل، کافی بدانند. این، همان اختلاف سلایقی است که ممکن است وجود داشته باشد اما در اصل رعایت حجاب هیچ تشکیکی نمی توان و نباید داشت.

وی ادامه داد: هر کشوری، برای خود قوانین و روال هایی دارد که رعایت آن برای اتباع دیگر ممالک به هنگام مسافرت به این کشورها ضروری است. حجاب زنان خارجی در ایران نیز جزو یکی از قوانین در ایران و رعایت آن از سوی مسافران خارجی نماد احترام به فرهنگ اسلامی ایرانیان است.

منتخب مردم تهران ضمن ابراز تاسف عمیق بابت برخی سوءبرداشت‌های به وجود آمده، تاکید کرد: نگرانی‌هایی که در این باره به درستی ایجاد شده است را به خوبی درک کرده و از این بابت عذرخواهی می‌کند.
 


سلحشوری همچنین افزود: شاید عده‌ای تمایل داشته باشند با بزرگ جلوه دادن این مصاحبه که به صورت ناقص منتشر شده، حماسه بزرگ ملت ایران در هفتم اسفند که جلوه‌ای باشکوه از مردم‌سالاری دینی بود را تحت‌الشعاع قرار دهند. این امر قطعا مانند شیوه تدوین مصاحبه بنده توسط آن رسانه خارجی، امری مذموم و غیراخلاقی است.دیدگاه شما در مورد : منتخب اصلاح‌طلبان نیامده گرد و خاک به پا کرد!

منتخب اصلاح‌طلبان نیامده گرد و خاک به پا کرد!

  • پربازدیدترین ها