شنبه 25 آذر 1396 12:36:53

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37551

تاریخ انتشار : 12/12/1394 - 10:52

9 هزار ویزا به دست آمریکایی در صف ورود به ایران

یکی از مسئولان دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن با اشاره به هجوم بی سابقه گردشگران برای دیدار از ایران در ماه های اخیر گفت که این دفترتا کنون هزار ها روادید برای ورود به ایران صادر کرده است.

9 هزار ویزا به دست آمریکایی در صف ورود به ایران

به گزارش سوادکوه آنلاین، منوچهر جعفرزاده خبر مربوط به خودداری مسئولان از صدور روادید برای گردشگران خارجی را بی‌اساس و شایعه خواند.

وی افزود: هر روزه صد ها نفر از این گردشگران در صف های طولانی به این دفتر مراجعه می‌کنند و تنها دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن تا کنون بیش از 9 هزار روادید برای گردشگران مایل به دیدار از ایران صادر کرده است.

جعفر زاده همچنین اشاره کرد که ایران به جز تابعین 9 کشور جهان هیچ گونه پیش شرطی برای صدور روادید به اتباع خارجی تعیین نکرده و هم اکنون شهروندان 190 کشور جهان می توانند به سهولت و بدون اخذ روادید از 7 مرز هوایی وارد ایران شده و در فرودگاه ها بمدت 30 تا 45 روز مجوز ورود و ماندن درایران را دریافت کنند.

انی لوکاس معاون سرپرست آژانس گردشگری «میر کورپوریشن» نیز درگفت وگوی جداگانه‌ای با ایرنا شایعات مذکور را رد کرد و با اشاره به این که حجم مراجعین به این آژانس برای ورود به ایران درماه‌های گذشته بیش از 200 درصد افزایش یافته است، گفت که این رقم همچنان روبه افزایش است و مدیران آژانس ناگزیرند تا برای پاسخگویی به درخواست های روبه افزایش گردشگران تدابیر تازه ای بیاندیشند.

لوکاس بر این نکته تاکید کرد که این آژانس در ماه های گذشته با هیچ گونه دشواری و یا منعی در رابطه با اجازه ورود گردشگران به ایران مواجه نبوده و تنها دشواری مسئولان پاسخگویی به حجم بالای درخواست‌ها و رزرو کردن هتل در ایران است که بدلیل هجوم گسترده خارجی‌ها برای ورود به ایران همواره پر هستند.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : 9 هزار ویزا به دست آمریکایی در صف ورود به ایران

9 هزار ویزا به دست آمریکایی در صف ورود به ایران