جمعه 07 اردیبهشت 1397 03:21:41

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37523

تاریخ انتشار : 11/12/1394 - 11:13

حربه جدید آل‌سعود در قبال تغییر موضع مزدوران در یمن

گزارش‌های محرمانه تاکید می‌کند عربستان سعودی هرگونه چرخش سیاسی و نظامی یمنی‌ها در جنوب این کشور را با «ترور» و حذف از صحنه سیاسی و امنیتی پاسخ می‌دهد.

حربه جدید آل‌سعود در قبال تغییر موضع مزدوران در یمن

به گزارش سوادکوه آنلاین، بسیاری بر این باورند دلیل انفجارهای تروریستی و ترورهایی که جنوب یمن روزانه شاهد آن است، نبود امنیت در این مناطق است، درحالی‌ که حقایق چیز دیگری می‌گویند و تاکید می‌کنند، این عملیات‌ها برنامه‌ریزی شده و کاملا هدفمند هستند.

انفجار ساختمان امنیت سیاسی، ترورهای رخ داده در لحج، کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر طی درگیری با القاعده در شبوه، تقسیم مناطق نفوذ و حاکمیت بر شهر عدن، سفر هیئت اماراتی به جزیزه سقطری برای برآوردن نیازهای اساسی و فوری و غیره مهمترین عناوین و تیترهای خبری در جنوب یمن است.

واقعیت‌های موجود تاکید می‌کند که اغلب ترورهای رخ داده در جنوب یمن، رهبران و شخصیت‌های سیاسی و امنیتی یمنی تاثیر گذار را در جنوب هدف گرفته و اغلب قربانیان این ترورها از جمله مزدوران و متحدان «عبدربه منصور هادی»، رئیس جمهوری فراری یمن و «خالد بحاح» نخست وزیر وی بوده‌اند.

نکته مهم‌ اینکه این افراد به دلایل سیاسی و امنیتی و در راستای تسویه حساب‌های سیاسی و امنیتی، ترور و از میدان خارج شده‌اند چراکه تحلیل‌های ارائه شده تاکید می‌کند که ترور آنها پس از و بازنگری در سیاسی و تغییر موضع در برابر سیاست‌های عربستان سعودی و آمریکا و ائتلاف عربی در یمن رخ داده است.

این رهبران و شخصیت‌های یمنی پس از آنکه از ماهیت واقعی و اهداف حقیقی تجاوز به کشورشان آگاه و از کشورهای متجاوز روی گردان شدند، ترور و از عرصه میدانی و سیاسی یمن حذف شدند.

براساس گزارش‌های محرمانه هرگونه مخالفت و اعتراض یمنی به دستورات سعودی – آمریکایی با ترور و حذف از صحنه سیاسی و امنیتی مواجه می‌شود و آنچه تحت عنوان نبود امنیت و افزایش ترورها در جنوب یمن از آن سخن گفته می‌شود، تحریف رسانه‌ای و خبری برای سرپوش نهادن بر واقعیت‌های جاری در جنوب یمن است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : حربه جدید آل‌سعود در قبال تغییر موضع مزدوران در یمن

حربه جدید آل‌سعود در قبال تغییر موضع مزدوران در یمن

  • پربازدیدترین ها